Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan büntessem meg 3 éves...

Hogyan büntessem meg 3 éves gyerekem ha védőnőhőnél vagyunk és üt csapkod rugdos, hogyan csillapítsam le ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 13:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem írtam a másik mai kérdésednél is.


Mindenkinek: Nem tudom megérteni miért nem lehet egy gyereknek normálisan elmagyarázi mi az elvárás felé és azt véghezvinni bevált módszerekkel pl.:bünti!?S ez komolyan érdekel.


A kutyákra meg vegyél bolhaport vagy valahogy kezeld.


S járj ki Vele mondjuk játszótérre,hogy valahogy szocializálódjon mert így egyrészt nem csodálom ha unatkozik,ahogy írtad szinte csak Téged lát és Te meg nem játszol Vele a másik meg, hogy nem csodálom ha ellöki a Védőnőt is,ha egyszer nincs hozzászokva idegenek közelségéhez, arról már ne is beszéljünk mit fog így csinálni az óvodában ha ez igy marad addig.

Szóval jó ismerkedést a játszótéren Nektek!:)

2012. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó hogy tényleg keveset járunk el itthonról de a fő problémám hogy itthon ülős fajta vagyok és nincsen hová vinni társaságba. Amilyen szolgáltatás van itt a falunkban itt a játszótér nyitott és senki nem jár oda mert a falu tulsó felén van és fő út mellett és többségiben mindenki bölcsibe vagy oviba járatja a gyermekét ahol ki játsza magát.
2012. aug. 14. 09:56
 13/29 anonim válasza:

Valahol, nagyon az elején lett elrontva a "gyereknevelés"

ilyenkor már szinte lehetetlen rendbe tenni a gyereket...

nem lett volna szabad eljutni idáig, a gyereket nem elég megszülni, vele kell élni! ! !

2012. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 vanp78 válasza:
64%
Jó kiadós verés segíteni fog rajta
2012. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:

kisgyerek persze, hogy baromságokat csinál és alig viselkedik.

de ha mindenhol ezt csinálja és mindent megkap akkor talán az nevelné, ha nem kapna meg mindent.

bőven nevelhető még le is lehet keverni neki egyet ha nagyon nem hagyja abba, 3-4 éves korban ideje modort tanulnia különben baj lesz vele a suliban..

2012. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy le fognak szólni, de nekem van egy bevált módszerem. Még csak most várom az első babámat, de 8 éves bébiszitteres tapasztalatom van, és a módszerek, amiket tanultam és alkalmaztam beválnak.

Elmondom, hogy mi a problémád gyökere:

- A gyereked nem tanult meg tisztelni téged és ezt te helybenhagyod

- Kihasználja az érzelmeidet (félelem a védőnőnél)

- Nem foglalkozol vele érdemlegesen, csak vele vagy a minden napjaiban

- Nincsenek szabályok és nem vagy következetes sem a jutalmazásban, sem a büntetésben.

- Nincs egy napi rutinod, amihez tudna igazodni, ő irányít téged


Megoldás:

1. készíts egy napi rutint: felkelés, mosakodás, reggeli, fogmosás, délelőtt 2 óra játék, de az olyan játék, hogy te magad is részt veszel benne, utána séta, aztán ebéd (addig ő nézi a tévét mondjuk, vagy kugyázik), ebéd után csendespihenő (max másfél óra), aztán megint 2 óra játék úgy, hogy te is játszol vele együtt, majd uzsi, utána segíthet neked a házimunkában, pl mosni, port törölni, rendet rakni, vagy elmentek bevásárolni, ahol ő is részt vesz a vásárlásban (pl azzal, hogy megjegyez néhány dolgot, hogy mit kell venni, leméri a zöldséget neked, kiválasztja a húst, stb). Aztán vacsora, utána megnézheti az esti mesét, utána fürdés, fogmosás, mesélsz neki egyet és mehet aludni.


Ez egy olyan napi rutin, ami kellő képpen lefárasztja szellemileg és fizikailag, úgyhogy nem lesz energiája rosszalkodni.


Büntetés: Fontos, hogy ha rosszalkodik, akkor guggolj le hozzá, fordítsd magad felé, és nézz a szemébe, és úgy mondd, hogy ha tovább folytatja a rossz viselkedést, akkor büntit fog kapni. Ha nem hallgat rád, akkor szépen megfogod, és leülteted egy sarokba, lépcsőre, székre, lehetőleg olyan helyre, ahol nem ér el semmit, amivel rumlit csinálhat. Elmondod (leguggolva hozzá), hogy miért van a büntihelyen és ott hagyod 3 percre, mert 3 éves (ahány éves a gyerek annyi percnyi büntit kell kapnia). Ha elmegy a helyéről, akkor szó nélkül megfogod és visszarakod. Ezt addig ismétled, amíg nyugton nem marad 3 percig a büntihelyen (az elején nagy meló lesz, mert nincs hozzászokva a büntetéshez, de aztán az első 3 nyugodt perc után belátja, hogy anya bizony tényleg büntet). Ha nyugodtan ott maradt, akkor utána visszamész, leguggolsz hozzá, elmondod, hogy miért volt büntiben, és bocsánatot kell kérnie tőled. Ölelés, és mehet a dolgára.


Jutalom: Nem kell mindenáron csokival, cukorkával, finom falattal jutalmaznod, sokszor elég, ha csak megdícséred, ha ügyes volt valamiben, pl lemérte neked a zöldséget, ügyesen hajtogatta a ruhákat veled, ügyesen törölte le a port, ügyesen választotta ki a húst, amit meg kellett vennetek. Ha valamit jól csinált, mindenképpen dícsérd meg, hogy milyen ügyes volt, ne hagyd szó nélkül. Jutalom lehet az, hogy együtt játszol vele, pl együtt színeztek, gyurmáztok, kreatívkodtok. Jutalom egy puszi, egy ölelés. Ezeket a gyerekek nagyon is értékelik.


Bevásárlás, védőnő: mielőtt elindultok, az ajtóban mondd el neki az elvárásaidat: most ide és ide megyünk, ahol nem szabad rohangálni, kiabálni, és szót kell fogadni anyunak. Ha jól viselkedik, akkor választhat egy csokit, vagy amit szeret, de csak egyet. Ha csúnyán viselkedik, akkor bünti jár érte (a védőnőnél simán leültetheted egy székre büntiként és ugyanúgy eljárhatsz, ahogy fentebb írtam, a boltban viszont nem, ott az a megoldás, hogy "ha hazaértünk, rögtön beülsz a büntiszékbe"). Egy idő után megszokja, hogy komolyan gondolod a büntit, sőt, akár idegen helyen is megteszed vele azt, amit otthon. Sőt! A védőnő még meg is fogja veregetni a vállad, hogy jó volt anyuka, így kell ezt! Ne félj tőle, nem fogja leharapni a fejed, mert fegyelmezed a gyereked. Max ha megütöd.


Azért heti egyszer szervezz egy közös programot a többi anyukával, akár egy parkos részen (most még, amikor jó az idő), vagy valamelyikőtöknél (a helyszínt akár lehet cserélgetni is). Heti egy játszódélután a többiekkel jót fog tenni a gyerekeknek is, meg nektek is, mert tudtok csacsogni.

Ne ülj otthon egész nap! Én is otthonülős vagyok, de a gyerekemért igen is el fogok járni közösségbe, mert az sokkal fontosabb lesz, hogy ő jól érezze magát, mint hogy én egész nap otthon gubbasszak! Eröltesd meg magad, és szervezz egy találkozót a többi anyukával és a többi gyerekkel, akár a barátnőd is segíthet.


Sok sikert!

2012. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"aztán ebéd (addig ő nézi a tévét mondjuk, vagy kugyázik), "


Úgy értve, hogy amíg te főzöl, addig ő tévézik vagy kutyázik, nem evés közben, nyilván!

2012. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Le a kalappal a 16-os előtt,nem tudom mit keres 66% egy ilyen Válaszoló mellett!? De el tudom képzelni ebben a témakörben...Na mindegy.

Az általa leírt gyermeknevelési módszert Én többször láttam bemutatva a Viasaton ment egy időben a szuperdadus és nagyon-nagyon szimpatikus volt,mutatták is milyen hatásos,csak mindent Kedves Kérdező lépésről lépésre úgy csinálj,mint ahogy az le van írva illetve ha meg tudod nézni ennek a sorozatnak pár részét akkor láthatod is és alkalmazd.Annyit hagyott ki véletlenül a 16-os,hogy amikor leguggolsz a gyerekhez,nyugodt de határozott hangon beszélj Hozzá.Sok sikert!

2012. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Lehet én is belenézek abba a sorozatba! Megy még a Viasaton? Amúgy igen, igazad van, azt kihagytam, hogy nyugodtan kell vele beszélni és nem ordítani vele. :)
2012. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
51%

Médea 13, látszik, hogy nincsen saját gyereked! Hidd el, a sajátot egészen más nevelni, mint másét, mert a te felelősséged, ezért sokkal több feszültséget kelt. Próbáld ki! :)

A módszereddel több gond is van, annak ellenére, hogy akadnak benne jó elemek. Először is minden gyerek más, és nehogy már ráhúzzuk mindegyikre ugyanazt a menetrendet. Másodszor megnézem én, hogy hol akad egy anyának, aki nem mellesleg háziasszony is nap 4 órája leülni játszani a gyerekével és még sétálni is menni. (Persze fontos együtt játszani, de ez irreális elvárás.) Harmadszor a délelőttbe nálunk pl. soha nem fér bele ennyi program. Negyedszer, szerintem egy gyereket bűn felkelteni másfél óra után, hadd aludjon, ha fáradtabb. Ötödször a gyereket úgy állítod be mint egy szörnyeteget, aki az anyán élősködik, miközben biztos vagyok benne, hogy ő legalább annyira szenved azért, mert nem tud az érzelmeivel mit kezdeni. Segíteni kell neki megtanulni, hogy hogyan kezelje őket. A különültetés ne büntetés legyen, hanem egy hely, ahol le tud nyugodni, mert az neki is jobb.

Azzal egyet értek, hogy anyának és gyereknek is jót tesz a játszótér, kimozdulás.


Kedves kérdező, nem tudsz keresni egy babaklubot, játszóteret, akár a környező városban? Meglátod, neked is jól esik majd megosztani a gondokat, örömöket más anyukákkal. (Esetleg zeneovi, vagy más anyás-gyerekes foglalkozás?)

Próbálj belehelyezkedni a gyereked nézőpontjába, ez nagyon sokat segít abban, hogy mikor mivel tudod meggyőzni. Sokszor megelőzni könnyebb az ilyen hisztiket azzal, hogy elmondod neki, mi történik majd, és mit vársz tőle. Vagy a még kezdődő hisztit elütni valami figyelemelterelő játékkal. Vagy azzal is könnyíthetsz rajta, ha az ő nézőpontjába helyezkedve megszólalsz: "Bárcsak hazamehetnénk, de most még itt kell maradjunk, hogy megmérjük a vérnyomásodat." Ezzel érzi, hogy megértetted, és máris sok feszültség elszáll...


Sok kreativitást kívánok!

2012. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!