Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek egy rendszeresen...

Mit tennétek egy rendszeresen őrjöngve hisztiző 2 évessel?

Figyelt kérdés
Nem volt elrontva meg elkényeztetve, de újabban elviselhetetlen, amit művel. Tudom, hogy ilyet még gondolatban sem szabadna, de már annyira kiborít, hogy legszívesebben alaposan elfenekelném. Ha rajta múlik, képes fél órát is magán kívül ordítani (egyszer kipróbáltam, én nem bírtam tovább). Arcmosás és egyéb praktika nem segít. Annyira el vagyok keseredve, hogy már alig vàrom, hogy oviba menjen, miközben tudom, hogy ez nem normális, csak már felemésztette az utolsó csepp türelmemet. Sírni tudnék, ha belegondolok, hogy ez még lehet rosszabb is, ahogy nő. Apukám egyszer már azt is mondta, hogy orvoshoz kéne vinnem, vmi 'dilibogyóért'... ettől sem lettem boldogabb :( szerintetek meddig "mehet el" egy kisgyerek és mikor kell segítséget kérni? köszönöm előre is.

2012. aug. 22. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha konkrét eseteket írnál, meg tudnánk mondani, hogy normális egy két évesnél vagy nem annyira.
2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát inkább a saját hozzáállásodon kellene változtatni.:)

Az én lányom is iszonyú hisztigép volt.

És én kinevettem (a háta mögött), amikor így őrjöngött.

Volt, amikor le is kameráztam.

Egy dologra kell törekedni, a túlélés épp ésszel-re..)

Ami hát nem könnyű egy ilyen habitusú gyereknél.:)

SZóval tudom nehéz, de ne hagyd, hogy felidegesítsen.

AMúgy rájöttem, hogy a lányomnál nagyon bevált, ha ilyenkor nagyon szorosan megöleltem, megszeretgettem, de a hisztit kiváltó dolgot nem kapta meg, szóval nem érte el a célját, csak segytettem megnyugodni.

És tényleg kinövik, már rég nincsenek ilyen hisztik, most 3,5 éves.:)

Most az öcsikéje kezd hisztizni, ő 15 hónapos. De tényleg nem idegesít, nevetek rajta.:)

2012. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A hiszti tárgyát nem kapja meg sose. Nem szeretném, ha a fejemre nőne. Az viszont már kiderült számomra, hogy kettőnk közül ő az erősebb egyéniség, de nem szeretnék zsarnokot nevelni. Kb bármilyen helyzet ki tudja hozni belőle. A családban is sok a rossz természetű ember. Talán ha lesz egy jó óvónènink, vagy a többi gyerek előtt cikinek fogja érezni. Mert egyébként nagyival, nagybácsikkal, papával is eljátssza. Következetes vagyok vele, és nem szoktam bàntani még szóval sem, csak sokat rágódok az utóbbi "műsorain". Sokszor még el is lök, ha ilyenkor megölelném, és veri magát a földhöz meg mindenhez, kaparja az arcát, öklendezik.
2012. aug. 22. 14:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl. otthon kér csokit ebéd előtt, Te nem adsz, és ezen elkezd őrjöngeni?

Akkor leggugolok hozzá, megfogom a kis arcát vagy a két karját, hogy rám figyeljen, és elmondom neki, hogy ebéd előtt nincs csoki, de ha szépen megeszi az ebédet, utána jár desszert. De csak akkor, ha most szépen abbahagyja a hisztit.

Nem hagyja abba, tovább őrjöng.

Ekkor elmondom, mégegyszer és hozzá teszem, hogy ha most nem hagyja abba a hisztit, ebéd után sincs csoki.

Ha még mindig meg a hiszti, akkor bevezetem a szobájába, leültetem az ágyra, és azt mondom, hogy majd ha lehiggadt, akkor kijöhet.

Ha őrjöngve kijön, akkor vissza kísérem.

Ha ezt többször megteszi, kilátásba helyezem az arc megmosást hideg vízzel, kétszer figyelmeztetem, harmadjára megmosom.

Ha végül lenyugszik, ölembe veszem és elmagyarázom neki, hogy felesleges toporzékolni, mert a szabályok akkor is érvényesek, csak még össze is veszünk és bünti a vége. Megkérdezem megnyugodott-e és hogy akkor mehetünk-e ebédelni. Ebéd után megkaphatja a csokit.

2012. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A hiszti tárgyát nem kapja meg sose. Nem szeretném, ha a fejemre nőne. Az viszont már kiderült számomra, hogy kettőnk közül ő az erősebb egyéniség, de nem szeretnék zsarnokot nevelni. Kb bármilyen helyzet ki tudja hozni belőle. A családban is sok a rossz természetű ember. Talán ha lesz egy jó óvónènink, vagy a többi gyerek előtt cikinek fogja érezni. Mert egyébként nagyival, nagybácsikkal, papával is eljátssza. Következetes vagyok vele, és nem szoktam bàntani még szóval sem, csak sokat rágódok az utóbbi "műsorain". Sokszor még el is lök, ha ilyenkor megölelném, és veri magát a földhöz meg mindenhez, kaparja az arcát, öklendezik.
2012. aug. 22. 14:24
 6/16 anonim ***** válasza:

ilyenkor kell sztem pont a legjobban odafigyelni és nem gyógyszerrel kezelni mert ez a legnehezebb korszak..tulajdonképpen főlmérik h meddig mehetnek el..hol a határ..ha látja h gyenge vagy akkor ezzel adod alá a lovat..ezen is és keresztül mentem..nagyon kemény volt..de azt hiszem h sikerült.

én pl rácsuktam az ajtót és azt mondtam neki h addig ki se jöjjön míg nem viselkedik normálisan..

2012. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell megoldani, az oviban nem tudják, ott annyi, hogy a testi épségüket megóvják, sok a gyerek. ebben ne reménykedj, ezt neked kell megoldani.:)

szeretgesd sokat.

2012. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 JCheezas válasza:
6%
őő...Én nem szültem volna meg:D
2012. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 8-as válaszoló normális??????????????
2012. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A 4.-ik válaszoló jól leírta hogy mit kell tenni ilyen esetekben.

Szerintem még annyi fontos, hogy miután lehiggadt, mond neki hogy "Nagyon megbántottad anyát a viselkedéseddel, kérjél szépen bocsánatot." És miután bocsánatot kért, öleld meg és mond neki: "Jó, megbocsátok, de legközelebb ne viselkedj így." és lehet asztalhoz ülni enni.

Fontos hogy a gyerek tudja, amikor hisztizik az rossz dolog, és ezzel megbánt, felbosszant másokat... ha ezt felfogja, (a bocsánat kérés újra és újra kérése által) akkor nem fog hisztizni vagy legalábbis mérséklődik a rossz viselkedés.


Legyél következetes, és mindig higgadt, hogy a gyerek lássa, téged nem borít ki a viselkedése, nem tud rád hatni. Ha te is ideges leszel, feszült, kiabálsz, hadonászol, azzal csak még jobban feltüzeled őt. Amikor beszélsz hozzá mindig guggolj le, hogy az arcotok egy síkba legyen és mindig határozottan, magabiztosan, de normális hangerővel mond neki az utasításokat. Ha nem fogad szót mindig ültesd egy általad kinevezett bünti helyre. (Lehet a szoba egyik sarka, egy szék, bármi, csak a többi családtagtól távol legyen, hogy ne tudjon részt venni az interakciókba)


Ha az interneten megkeresed a Szuperdada videókat (Viasaton ment sokáig a műsor) sok praktikát elleshetsz.

2012. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!