Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit teszel, ha a gyerek...

Mit teszel, ha a gyerek rendszeresen nem ír leckét napköziben?

Figyelt kérdés

Most kezdtük a másodikat. Én már ismerem, tudom, hogy képes kiradírozni a lecke bejelölését, hazudozik, eldugja a füzetet, csak ne kelljen leckét írni.

Délben jött haza, én csináltam vele a leckét, és volt, hogy kettőtől hétig ültem mellette az asztalnál, mindkettőnknek kínszenvedés volt.

Amit szakemberek javasoltak, semmit se ért.


Most dolgozom, négyre megyek érte, és délután még ezer dolgom lenne, kistesóval se árt legalább két szót váltani, aki most kezdte az ovit, és tele van élménnyel. Egyszerűen képtelenség napi öt órákat rászánni egy maximum tizenöt perces feladatra. Öttől hétig kérés, kiabálás, könyörgés, fenyegetés, részéről sírás, hiszti, ordítás, hazudozás, és hosszú-hosszú könyöklések a füzet felett, csak csinálni nem csinálja.


A napköziben meg szemmel láthatóan le..ják, hogy mit csinál. Az "tök alap", hogy koszosan, szakad ruhában jön haza, mert fára mászott, focizott az aszfalton és elesett, vagy megverték.


Így neki is sz.r, mert reggel felkel, suli, hazajön, tanulás, és fekszik. Komoly, nyolckor most zavartam ágyba, és még három leckét így is találtam, ami nincs kész.

Nekem is sz.r, az a csoda, hogy nem keltek ki még kukacok a mosogatóban, reggel hatkor kelek, még lenne egy kis munkám (ára van, hogy korán eljöhetek, itthon kell befejezni), és hulla fáradt vagyok, nem hogy még kilenc után takarítsak, mosogassak, nem beszélve a mosásról, porszívózásról, ami zajos.


Kikészültünk, kiakadtunk, és még csak két hete van iskola.

Ellenben van, hogy naponta két-három tárgyból hoz a gyerek feketét.

Nagyon okos, egyébként ötösöket hoz, akár osztályelső is lehetne, de lusta, mint a dög, és se büntetéssel, se jutalmazással nem lehet rávenni a leckeírásra. (Ennek mentális oka van, hadd ne menjek bele.)

Ilyenkor én, mint szülő, mit tehetek?


Ha az iskolába bemegyek, ott közlik, hogy nem ülhetnek ott órákig minden gyerek mellett, és el van intézve. A gyerek feketepontjai persze oda fognak vezetni, hogy há' persze, mert mi nem foglalkozunk vele, szegény, szegény gyerek, milyen anyja van. (Tavaly is csináltuk, tapasztaltam.)

De a gyerek helyett csak nem írhatok leckét, és jó lenne, ha meg se bukna év végén.


Mit csináljak? Megőrüljek?


2011. szept. 13. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát én pl. nem küldtem volna aludni addig, míg nincs meg minden lecke. Se játék, se mese, se semmi.
2011. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha csak részben írod le a valóságot, nem tudunk tanácsot adni. Azt írod, mentális oka van (?) Kiváló képességű gyerek, de nem tanul (oka?), számomra megfejthetetlen.
2011. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

OK.

A gyerek figyelemzavaros hiperaktív. Ebből következik, hogy képtelen hosszasan koncentrálni, de jóval több az IQ-ja, mint az átlagnak.

Viszont ha reggel fáradtan kel, egyáltalán nem tud koncentrálni az iskolában, többek között a viselkedésére se, és képtelenség bírni vele.

A gyógyszerezésre rosszul reagál, tehát csak ilyen "trükköket" tudunk alkalmazni, hogy időben ágyba kerül.


Amíg nem fog valamilyen módon kifejezett élvezetet okozni neki a leckeírás, nem csinálja. Ja, a matekkönyvet meg radirozhatom ki, mert félig kész, természetesen hibátlanul. :S

..... csak írni ne kéne!

2011. szept. 13. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Így már érthető. Én elvinném egy speciális iskolába, ahol fejlesztenék, főleg azon a területen, ahol kimagasló a teljesítménye. Van a környlketen? Nevelési tanácsadóban voltatok már?
2011. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
FIMOTa-ban voltatok már vagy a vadaskert tanulástechnika tréningjére elküldeni?
2011. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A Vadaskerten túlvagyunk, máshová nem tudom vinni, mivel képtelenség vele bejárni naponta 50-100 km-re, közelebb pedig nincs.

A dolog anyagi vonzatáról nem is beszélve, amit nem lehet egy hat órás lótifuti állással megkeresni. :(

2011. szept. 13. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, hogy nehéz, de ne haragudj rá! Nem jókedvéből csinálja, tényleg szenved, ha már ilyen fondorlatokkal igyekszik szabadulni a lecke írástól. Ha ültél már unalmas tanfolyamon fáradtan, ahol mégis muszáj volt figyelni, de minden porcikád azt kívánta, hogy vége legyen és kimehess onnan, el tudod képzelni, mit él át a gyerek nap mint nap. És nem mehet ki, és ez volt tegnap is és holnap is ez lesz ki tudja még meddig.

A tanárok ezt nem értik meg, valószínűleg egyikük se volt hiperaktív figyelemzavaros gyerekkorában. Csak ti, a szülei tudjátok érzelmileg támogatni, amire óriási szüksége van. Ne tedd tönkre a kapcsolatodat a gyerekkel,

arra még nagyon sokáig szükségetek lesz.

Ha volna mód, gondolom megoldanátok, hogy ne kelljen napköziben maradnia. Egy figyelemzavaros gyerek lehet ott tényleg képtelen megcsinálni a feladatát.

Szerintem mikor hazaértek, nézd át, mennyi a lecke, megcsinált-e belőle valamit (ha igen, akkor ezért jutalmazd feltétlenül) aztán döntsd el, hogy a fennmaradóból mi az ami reálisan elvárható tőle mondjuk fél óra alatt. Ezt jelöld ki a számára, állítsd be a csörgőórát, akár még szakaszolhatod is hogy 10 percenként meddig kell jutnia. Olyankor nézz rá, dicsérd (jutalmazd) meg, ha tartotta a tervet, de ne veszekedj, inkább sajnálkozz, ha nem sikerült. És biztasd, hogy a következő szakasz jobban fog menni. Fél óra után pedig zavard el játszani, akár készen van, akár nincs. Ha fekete pontot kap, hát azt kap. Nem bolondulhattok bele mindannyian abba, hogy az iskola képtelen egy adott gyerek teherbíró képességéhez alkalmazkodni.

De ha bízol a csodákban, próbáld megbeszélni a tanítókkal, hogy a gyereked miben működik másképp mint a többi, és hogy bizonyos mennyiségnél több feladatot képtelen elvégezni. A túlterhelésre pedig úgy reagál, hogy annyit se tud megcsinálni, mint amit csinálhatna.

mindemellett érdemes volna felkeresni az illetékes nevelési tanácsadót is, mert némi pszichés támogatás is jól jön egy ilyen esetben.

2011. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Ezért jó az oylan iskola, ahol elsőtöl negydikig csak 4 után lehet hazamenni, ott megírják a leckét és tanulnak.

Az alsós tanárok vannak velük.

Én azt hittem már minde suli iylen.

Napközi csak ötödiktől van (fiam most 5-es) de napközis tanár ott is leellenőrzi leckét és tanulnak.

2011. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

előz

az kimaradt, hogy fiam hiperkatív (SNI-s) de soha nem volta tanulási gondok vele, 4-es stanuló


A lehető legrosszab ez a délben hazajön a gyerek, én elvinném másik iskolába

2011. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Én keresnék neki speciális iskolát, vagy alternatív iskolát vagy hogy nevezik ezeket, például olyat, ahol nincs házi feladat, otthon semmit nem kell csinálni, nem baj, ha írni nem akar-nem tud, mert fejlesztik matematikából.

A hagyományos oktatási rendszernek ez a nagy hátránya, hogy elvárja mindenből ugyanolyan magas szinten teljesítsen a gyerek, holott egyébként ez lehetetlen.



Oké értem, hogy gond hozni-vinni a gyereket, de most ez jobb, ez nem gond a mostani helyzet? Próbálj megoldást találni. Mert van megoldás, de neked kell megtalálni. És biztos vagyok benne, hogy meg tudnád oldani.

2011. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!