Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az utcán hisztiző gyerekek a...

Az utcán hisztiző gyerekek a beígért verést meg is kapják otthon?

Figyelt kérdés
Ma (megint) láttam egy kislányt aki olyan hosszan hisztizett a buszmegállóban kb. vagy 10 percig Non-Stop!!! hogy már nekem idegesítő volt! Az anyukája beígérte neki, hogy meg fogja verni. De ilyenkor tényleg elfenekeli ahogy hazaérnek?

2012. jan. 4. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mire hazaérnek, lenyugodnak mindketten. Valószínű, hogy csak azért mondta az anyuka, mert már majd szétpattantak az idegei.
2012. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
én verést ugyan nem szoktam beígérni,de büntit igen.azt meg is szokta kapni,de már akkor,mert mire hazaérünk,elfelejti,hogy miért kapta.ilyenkor indulunk haza,vége a sétának,ez a bünti,illetve be kell ülnie a babakocsiba,nem jöhet gyalog
2012. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
A bünti az más, az megvalósítható később ha beígérik. Viszont a verés az nem. Vagy kapjon ki a gyerek abban a helyzetben amikor megérdemli, vagy ne. Később már semmi értelme, mellesleg nem is biztos hogy tudni fogja, miért kapott ki.
2012. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Pedig nekem elég hitelesnek tűnt az anyuka szava. Bár nemrég is láttam hasonlót és ott is be lett igérve a verés a kislánynak.
2012. jan. 4. 19:25
 5/22 anonim ***** válasza:

na, az elég meredek, otthon hideg fejjel elagyabugyálni, amikor már lenyugodtak.

A büntetést, szobába küldést én be szoktam váltani.

2012. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem elagyabugyálni, nyilván. De gondolom, hogy már 1 fenekes is verésnek számít egy ilyen 3 éves körüli gyereknek, nem?
2012. jan. 4. 20:00
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak éppen egy 3 évesnél az égvilágon semmi értelme azt mondani, hogy "Most kapsz egyet a fenekedre, mert egy órája rossz voltál." Nem tudja összekötni, és amúgy is teljesen életszerűtlen. A büntetésnek ott helyben kell megtörténnie, ha meg nem olyanok a körülmények, így jártak.

A hisztit az okozza, hogy a gyerek képtelen kontrollálni az indulatait (nem tudom, 3 évesen ez mennyire lenne elvárható, az enyém kisebb), így ha egy óra múlva lesz csak következménye, akkor abból nem tanul semmit. Talán már el is felejtette az egészet.

Kérdező, neked egyébként van gyereked?

2012. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nincs még.
2012. jan. 5. 08:59
 9/22 anonim ***** válasza:
Attól tartok, van szülő, akitől igen.
2012. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Csak tudod nem merik leírni az anyukák még itt sem, mert félnek attól, hogy lepontozzák őket. Pedig pont fordítva van. Azokat pontozzák fel, akik elporolják a gyerek fenekét (ami szerintem egyáltalán nem baj ha indokolt).
2012. jan. 5. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!