Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két sokszög bármely két...

Ha két sokszög bármely két megfelelő oldalának aránya állandó, akkor a két sokszög hasonló? I/H?

Figyelt kérdés
Szerintem hamis, tegyük fel van két hatszögünk, a b c d e f oldalak. Tehát ha az arány a:a' = 2:1 és b:b' = 3:4 akkor nem hasonlóak szerintem mert a két sokszögnek a megfelelő oldalaiknak ugyanakkorának kell lenniük arányban. Nem?

2012. aug. 22. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem azt, hogy "a megfelelő oldalaik aránya állandó", hogy ha a:a'=2:1, akkor b:b'is 2:1 (és minden egymásnak megfelelő oldal aránya ennyi). Ha ez így van, akkor a sokszögek hasonlóak.
2012. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem igaz,hiszen vegyünk például két ABC háromszöget.Ahhoz,hogy hasonlóak legyenek,nem elég,hogy 2 oldal egyenlő,az általuk közbezárt szögnek is egyenlőnek kell lennie,mivel akkor mindkét háromszög 3. oldalának aránya is állandó lesz.Például ha az egyik háromszögben ez a szög 100 fok,a másikban 110,akkor a 3. oldalak közti arány el fog térni,ha változtatjuk a nagyságot.
2012. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sajtoskifli ***** válasza:
Nem, gondolj egy négyzetre és egy rombuszra. Az oldalak hossza egyenlő, ezért bármely két oldalának aránya 1, mégsem hasonlóak.
2012. aug. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Hatszögnek hat oldala van és két hatszög oldalnak van összesen 3 pár, én csak kettőt soroltam a és b példával de lehet az is hogy a c:c' az egyenlő az a:a' aránnyal.
2012. aug. 23. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:

De gyerekek... Hogy két oldal aránya állandó az egy dolog, de hogy BÁRMELY két oldal aránya állandó az már teljesen mást jelent. Történetesen azt hogy tetszőlegesen kiválasztott AKÁRMELYIK két megfelelő oldal aránya állandó. Ez konkrétan azt jelenti nekem hogy az ÖSSZES MEGFELELŐ oldal aránya állandó, hiszen csak erre, igaz hogy bármely kettőt is válasszam ki véletlenszerűen, az arányok akkor is állandóak. ÉS ha MINDEN megfelelő oldal aránya állandó akkor biza a két síkidom hasonló...


Fenntartom továbbra is, igaz az állítás...


Első voltam...

2012. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
01:05-ös válaszolónak van igaza, és nagyon is jó példát hozott fel! Elvégre akár a rombusznál, akár a négyzetnél az oldalak aránya 1, mégsem hasonlóak (kivétel, ha a rombusz is négyzet). A fenti állítás akkor lenne igaz, ha sokszög helyett háromszög szerepelne.
2012. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így igaz! Mea Culpa!
2012. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!