Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi az esély arra hogy a...

Mennyi az esély arra hogy a kisláyomból normális gyerek lesz?

Figyelt kérdés
A kislányom corpus callosum hiánnyal született.Hordtuk öt neurologushoz is aki mozgását figyelte.Aztán elküldtek minket egy tanulóbizottsághoz kik egy gyógypedagogust küldtek hozzánk.Elég késön kezzdett el mász ni kb 10 hónapos lehetett. 1 évesen kezdett el menni.De az a baj hogy beszél.A játékok helyett is a kezével játszik.Egy olyan játék van ami ügyességi játék forgatni kell és zenél neki azzal játszik,de többnyire a kezével piszkálgatja.Egy idöbe volt hogy megtudtam fogatni vele a kanalat és ugy etetni de elfelejtette és magától sem jön rá és nem tudm rávenni.Ugyanigy voltam a cumisüveggel is nagynehezen megtanulta hogy kell egyedül inni belöle most meg már eldobta azóta nem tudom csak kanállal itatni mert az a baj hogy nem ismeri a poharat nem tudja mi az és ezért eldobja.Mit tegyek hogy normális gyerek legyen a lányomból hogy ugy egyen és igyon és érdekeljék a játékok mint a többbi gyereket?
2012. szept. 1. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs két corpus callosum hiányos gyerek, aki hasonló tüneteket produkálna, így aztán elég nehéz bármit mondani arról, milyen tudással rendelkezik majd az, aki CC nélkül született.
2012. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem foglalkozz vele amennyit tudsz, de úgy, hogy közben, ha lehet ne görcsölj, ne hasonlítsd másokhoz, hanem élvezd a vele töltött időt. Kicsi korban az agy csodákra képes, ezért még a szakemberek se mernek nagyon jósolni. 10-12 éves korban lehet csak következtetni a várható felnőtt kori életminőségre. Addig bármi lehet. Bízz a maximumban.
2012. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbálj több gyerek társaságba menni, akár minden nap.

Hihetetlen sok mindent eltanulnak egymástól a gyerkőcök. :)

Persze a fejlesztések mellett.:)

2012. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni hogy a középfül gyulladás hatással lehet a fejlödésre?mert sajnos volt nekünk az is de kaptunk rá gyógyszert kikezeltük neki.De lehetséges hogy amiatt nem beszél most? moost mert hat honaposan 2 szót egyfolytában emlegetett az apát és adjá
2012. szept. 1. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem beszédet jelent, hogy 6 hónaposan mondogat valamit, még ha sokáig ismétli is. Az én gyerekem folyamatosan azt mondta, hogy mamamamama... aztán elmúlt..

ez csak egy korszak.:)

2012. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős most?


Az evés-ivás még nem lenne gond, van olyan(egészséges) gyerek is, aki nem hajlandó egyedül ezeket csinálni.

A játékra koncentrálj inkább szerintem.:)

2012. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van egy játék ami nagyon érdekli öt fejlesztö játék majd most akarok ujjakat venni megmutatni neki hogy használja talán ezek segitenek fejleszteni.De az evés és az ivás is aggaszt mert ha nem eszik egyedül meg nem iszik akkor nem mehet oviba.De a beszéde is aggaszt nem tudja megmondani mi baja van bár legtöbbször ha sir vagy hisztizik tudom már hogy mit szeretne meg ugy a mozdulataiból.Már a bilire kezdem rászoktatni csak rákéne vennem hogy bele is pisiljen
2012. szept. 1. 21:31
 8/10 A kérdező kommentje:
ja 2és fél elmult januárba 3 lesz
2012. szept. 1. 21:32
 9/10 anonim ***** válasza:
A fejlesztő játékoknál sokkal fontosabb, hogy mindenféle mozgásra adj neki lehetőséget. Emelgesd magasra, sürgesd, gururljatok, ugráljatok, hintázzatok stb. Nagyon jó lenne neki egy szenzoros torna. A gyógypedagógusod tudna benne segíteni, hogy hol van ilyen a közeletekben.
2012. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap elkelett vinnem a lányom hogy most csinálják meg a 2 éves státuzát mert amikor 2 évesen vittem elfelejtették megcsinálni neki.És elmondtuk a gyerekorvosnak hogy sajnos nem lehet vele semmit csinálni mindenért ordit és fél mindentöl ami más gyereknek természestes lenne pl ráülni egy kismotorra vagy beleülni a hintába vagy megmosni a fogát vagy megfogni a poharat és inni belöle vagy megfogni a kanalat és enni vele.Egyszerüen fél mindentöl és elkezd orditani.Aztán mst fogok kérni idöpotot egy gyermek pszihologustól aki talán tud eze segiteni magatartás zavart állapitottak meg nála
2012. szept. 5. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!