Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hemoféliás a 9hónapos kis...

Hemoféliás a 9hónapos kis fiam igy is tud élni mint egy normális gyerek majd?

Figyelt kérdés
Ha ujra babát várunk majd lehet a vért venni a babátol mig bennem van ?
2011. aug. 25. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ilyenkor különböző gyógyszereket, illetve vérplazma készítményt kell kapnia, és fokozottan ügyelni a sérülésekre. De gondolom mikor kiderült akkor részletesen tájékoztattak. Második babánál nem tudom szűrnek-e erre, de csak akkor gond ha ő is fiú lesz, lánypoknál nem okoz megbetegedést, mert az apai Y kromoszóma örökíti. Vért biztos hogy nem tudnak venni a méhen belül.
2011. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul emlékeztem. Az X kromoszóma örökíti, de mivel a lányoknak van egy egészséges is a beteg mellett, így ők nem betegszenek meg.
2011. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, hogy miközben védenetek kell a sérülésektől, fontos hogy minél ügyesebb és koordináltabb legyen a mozgása, pont a sérülések elkerülése miatt. Feltétlen érdemes gyógytornásszal konzultálni, később úszni tanítani.

Az a lényeg, hogy az esetleges sérüléseknél megelőzzétek a nagyobb vérzést. Pl. egy bevert ízület ha erősen bevérzik, ez hosszútávon letapadásokat, mozgáskorlátozottságot eredményezhet.

Ennek érdekében azt hiszem megelőzésképpen is pótolhatják nála a hiányzó véralvadási faktort rendszeres infúziókkal, illetve a sérülései mindig ellátást igényelnek. A véralvadási faktor otthoni adagolása nem tudom hogy lehetséges-e. Újságban olvastam ilyet, de az lehet, hogy külföldön volt, és nem ilyen kicsi baba, hanem felnőtt fiatalember esetében történt.

Az esetleges orvosi beavatkozásokat (foghúzás, stb.) meg kell előzze a véralvadás ellenőrzése és a faktorszint beállítása.

2011. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!