Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol tudnának segíteni kislányo...

Hol tudnának segíteni kislányomnak? 2 éves és még nem jár önállóan.

Figyelt kérdés

Már voltunk neurológusnál (Madarász kórháház), gyógypedagógusnál (Budai Gyerekkóráz), 1 évig jártunk a Petőbe és Dévény tornára, legutóbb pedig kiropaktőrnél is. Sehol nem mondták, hogy komoly probléma lenne, "csak" azt, hogy hypoton egy kicsit és legyek türelemmel. De kezdek egy kicsit elfáradni... nem is kicsit :(

Most 2 hete bölcsibe jár, mert mindenki azt javasolta, hogy így fogja utánozni a többieket és ez segíti majd a fejlődését.


2010. okt. 2. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Feláll magától? Kézen fogva sétál? Egy vagy két kezét fogod? Milyen magas? Mekkora súlyú?

Járássegítővel közlekedik? Ha szeretne valamit elmászik érte, vagy hogy közlekedik? Bútorok mellett kapaszkodva sétál?

Nálunk a babakocsi jött be, kapott egy sport játék babakocsit, azt tolva megtanult egyedül járni, toltuk a babát, majd elindult magától!

2010. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Feláll önállóan, de elég bizonytalanul. Bútorok mellett kapaszkodva megy de ha nagy a távolság akkor inkább mászik. Elég husis, 14 kg és 85 cm magas. Egy kézzel is tud jönni mellettem, de eléggé rám van utalva, jobban szereti ha két kézzel vezetjük.

A babakocsit mi is kipróbáltuk, tolja is, de nem túl kitartó.

Minden mozgás (forgás, kúszás, mászás stb.) megvolt, csak minden később és hosszabb ideig tartott.

2010. okt. 2. 22:13
 3/17 anonim ***** válasza:
ha hypoton, akkor a Dévény torna a legjobb.
2010. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hozzánk majdnem 1 évig járt dévényes, lányomnak is megkésett volt a mozgása. Későn csinált mindent, 18 hósan kezdett el járni. Azt nem tudom, hogy mennyire extrém az, hogy 2 évesen még nem megy önállóan a lányod, viszed még kezelésekre? Mert szerintem azt nem kellene addig abbahagyni, amig nem indul el magától. Próbáld meg csalogatni valamivel, hátha elindul feléd, vagy támaszd háttal az ágynak és úgy hivogasd.
2010. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fiam 16 hòsan ment egyedül, mindent olyan hosszan csinàlt is:( azèrtbilyen nagy súlyú a babàd,mert mèg nem szaladozza le a kilòkat:) meg vagyok azon lepödve,hogy a nem èpp simogatò dèvèny torna nem hozott eredmènyt,mert egy èv az nem kevès. De te vègigjàrtad màr a dokikat, ezzel sincs gond. Nekem azt mondta a doki anno, hogy semmikèpp ne vezetgessük kèt kèzzel! Szerintem ezt te is tudod tartani, ne tedd, csak az egyik kezèt fogd! Mert sosem fog elengedni.... Esetleg vizitorna?ha nem akarod programra cibàlni, amit megèrtek, vidd el te heti kètszer olyan helyre,ahol tud gyalogolni a vizben ugy, hogy fogja a kezed, tudod lazitani a szokott gyakorlatokkal,amiket biztos otthon csinàlnotok kell, csak a vizben tennèd. Ezt pròbàltad màr? Àtèrzem a helyzeted, biztos hogy nagyon aggòdsz, föleg,hogy egy doki sem ad normàl választ, mi a konkrèt oka,hogy nem megy. Kitartàst Neked! Üdv, egy kètèves anyukàja
2010. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, a két kezes vezetgetést mi is próbáljuk kerülni.

Programokra meg csak hétvégén van lehetőség a bölcsi miatt, de ez a vizben való séta jó ötlet, meg is fogjuk próbálni.

Köszi az együttérzést!

2010. okt. 3. 19:00
 7/17 anonim ***** válasza:
ha van a környéketeken babaúszás hívd fel a foglalkozás vezetőt, és kérdezd meg szerinte jó lehet-e nektek. Tapasztalatból írom, hogy elősegíti a kicsik mozgásfejlődését,és a gerincet sem terheli.
2010. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Légy türelmes vele! Ha egészségesnek találták, örülj neki! Nincs valami járássegítő tologatós játékotok? Kisfiam 19 hósan indult el, de előtte 3 hónapig nem engedte el a kezünket. Azt hittük, baj van. Azt mondták, ő ilyen kis ráérős. (mindent későn kezdett. 1 évesen ült fel!!) Védőnő szerint vagy ilyen lelki alkat, vagy elesett és megijedt, csak nem vettük észre. Ez utóbbit kétlem.

Egyszer csak elengedte apja kezét és hozzámtipegett, de csak ha pár centire mögötte jött apja.

Bízz a bölcsiben! Kisfiam 4 hete jár és már látszik a változás. Stabilabb, magabiztosabb, és pl. forog körbe, meg hasonló tanult mozgásokat produkál.

2010. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A petővel mi volt a gond?
2010. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A Petővel nem volt semmi gond, hetente kétszer két órát jártunk egy éven keresztül, de most 7 hónapos kismama vagyok és a bölcsi mellett legfeljebb még 1-2 hónapig tudnám Őt hozni-vinni, utána nem. (Nagyszülők vidéken, nem tudnak segíteni) Így a Petőben azt mondták, hogy ha egy kis fejlődés is van a bölcsi mellett, akkor csak kontrollra vigyük vissza. Különben a bölcsi mellett általában hetente egyszer - leginkább pénteken - lehet csak vinni, hogy ne zavarja meg a bölcsis ritmust.
2010. okt. 6. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!