Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyobb gyereknek tippek a...

Nagyobb gyereknek tippek a tej pótlására? Valaki használt nagyobb gyereknél pl Sinlacot tej helyett? Elfogadta? Tej és szója allergiáról van szó.

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiamnak most derült ki a tej és szója allergiája. Nyelőcső gyulladással járó allergiáról van szó és refluxos tünetei vannak, ezért tartott ilyen sokáig kideríteni.

Nem eszi a nagyobb darabos kaját (pl. szalámis szendvics), így a reggelije tejes ital volt, ezért most bajban vagyok a pótlásával. Tudom hogy van rizs és zab ital, de valljuk be, az elég ,,érdekes".

Egyébként egyszer próbáltam nála a kakaós zab italt, de ki is hányta egyből. Nem akarom megsérteni azt aki szereti, de tényleg érdekes...



2012. szept. 17. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, de a Sinlacban semmi tejszármazék nincs.
2012. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom is tejallergiás volt, és én eleinte a risztejbe tettem vaníliás cukrot, és ő így megitta.

Hát, nem tudom, ízlések és ... szerintem a Sinlac még sokkal borzalmasabb, mint a rizstej...:)


Amúgy lehet kapni olyan tejpép szerűséget, azt hiszem Humana gyártja, amiben nincs tej. zabos, almás, ha jól emléxem.


A fiam reggelire bio zabpelyhet kap, búzakorpával, gyümölcsbe áztatva. Pl. egy alma+egy banánnal.

Alma lereszelve, banán villával szétnyomkodva.

2012. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2 évesem Milumil Pregomint kapott és Sinlacot. A Sinlacot szinte semmire nem tudom használni, de a tápszer egész jó. Kis kakaó bele, és már itta is, pedig annak a doki szerint egy kicsit másabb (rosszabb) az íze mint a sima tápiknak. 0+-os a tápi, de azt mondták,ez ne zavarjon, valahogy pótolni kell a tejet. Bár a te fiad nagyobb, azért a tejalapú neki is kell. Nem kaptál tápit?
2012. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A héten beszélek a dietetikussal, csak próbálok előre infót szerezni.
2012. szept. 17. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!