Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, akinek Asperger...

Van itt olyan, akinek Asperger-szindrómás gyermeke már iskolás? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
"Normál" vagy speciális iskolába jár a gyermek? Milyen előnyöket illetve hátrányokat tapasztaltok?
2012. szept. 20. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem gyerekem, hanem iskolatársam, két évvel alattam jár, jelzem Mo. egyik legjobb középiskolájában (országos 12. helyezett). Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg enyhe fogyatékos, vagy csak szimplán fura, de az egyik osztálytársam szerint autista, ám tünetei enyhébbek, ezért gondolok az Aspergerre. Megbirkózik a mindennapokkal, jóban van az osztálytársaival, ahogy elnéztem, és természetesen matek tagozatra jár.
2012. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szülő vagyok, de asperger szindrómás és iskolás. Első osztálytól normál suliba jártam, most nyolc osztályos gimiben vagyok. Az osztálytársakkal nem jövök ki valami jól, de amúgy nincs semmi különösebb probléma.
2014. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!