Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-szindrómás kisfiam...

Asperger-szindrómás kisfiam hagyományos oviba jár. Hol találok speciális óvodát neki? Egyáltalán van-e szükség rá, hogy keressek másik helyet? A Ti 4-5 éves Asperger-szindrómás gyerkőcötök milyen oviba jár?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Mivel nem tudjuk, hogy hol laksz, így arra, hogy hol találsz speciális óvodát nem tudunk válaszolni. Ha jelenleg integrált óvodába jártok, akkor nem kell másikat keresni. ( integrált, ha van az oviban fejlesztő vagy gyógypedagógus)A pszichológiai véleményben, amiben megállapították az aspergert le kell lenni írva, hogy milyen intézményt javasolnak neki. Pszichológiai vizsgálatot vagy véleményt a helyi pedagógiai szakszolgálat, vagy szakértői bizottság ad. Abban le van írva a fejlesztés helye, menete...stb...
2012. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Nincs aspergereseknek alkalmas óvoda, iskola. Súlyos autistáknak van, de az aspiknak általában javasolják az integrációt (ami indokolt is, hiszen éppen az a lényeg, hogy megtanulják a szociális szabályokat).

Ha van a szakértő bizottságtól szakvéleményetek (legyen!), ott pontosan leírják, hogy mit javasolnak az adott gyermeknek - tehát kell-e valamilyen fejlesztés. Ha az óvoda alapító okiratában szerepel az autizmus, akkor tripla normatívát kapnak a gyerkőc után, ami nagyjából fedezi ezeket a plusz ellátásokat.

Az én kislányom mellett van félállású gyógypedagógiai szakasszisztens, pszichológus is foglalkozik vele, és ősztől valószínűleg gyógypedagógus is (ezt a szakértő bizottság írta elő). Plusz javasolták a TSMT-tornát, de azt nekünk kell megoldani. Célszerű lenne az oviban bevezetni a vizuális támogatást (otthon is!). Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot az Autisták Országos Szövetségével, ott tudnak segíteni vizuális támogatás ügyében.

Szóval ha amúgy "elvan" az oviban, akkor semmiképpen ne keress másikat, mert iszonyú nehéz (szinte lehetetlen) megfelelőt találni.

Ja, és amúgy az SNI-s gyereknek a bizottság jelöli ki az ovit (sokszor a meglévőt), szóval oda mindenképpen menj, ha eddig még nem voltál.

2012. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én rendes oviba jártam, rendes iskolába, és rendes középiskolába. 13 éves koromban derült ki, hogy egy enyhébb típusú asperger-szindrómás vagyok. Néha tényleg észreveszem, hogy nem érdekel az amit mindenkit,és olyanok érdekelnek, amik senkit, nehezebben barátkozom ismeretlen közegben, de azért teljes értékű életem van. Nem tudom, hogy a fiad tudja-e, de én nem mondanám meg és ott hagynám. Ha egy csomó ugyanilyennel jár együtt, esélye sem lesz normálisnak lenni. Az én óvodámban volt valami kezelés szerűség. Írasd be valami ilyesmibe, de szerintem a legfontosabb, hogy egészségesek között legyen. Kivéve, ha annyira különc, hogy csúfolják.

Persze mindenkit csúfolnak az óvodások és az alsósok, de ha arra panaszkodik, mindenki rászáll akkor vitesd el máshova.

2012. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a diagnózist betettem a fiókba és továbbra is a normál oviba járatom az 5 éves aspergeres gyerekemet, mert ott fejlődik, nagyon. Igen, vannak zökkenők, de áthidalhatóak. TSMT-re saját zsíron járatom.

Miért merült fel benned a szegregáció gondolata?

2012. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!