Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger szindrómás kisfiamat...

Asperger szindrómás kisfiamat terápiára fogom járatni. Találtam egy helyet a János kórház közelében. "Egy másik út" alapítvány. Ha járt már oda a gyermeketek, vagy ismerősötök gyermeke, van-e tapasztalatotok a helyről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla, de érdekelne, hogy milyen terápia...

Amúgy nekünk az autizmus-specifikus eszközök használatától lett nagyon látványos javulás, nagyon rövid időn belül, de hamarosan kezdjük a TSMT-tornát is a mozgásbeli elmaradások miatt.

2012. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk nagyon friss a dolog, egy hónapja diagnosztizálták nála ezt a betegséget, és még ez az első hely, ahová elviszem. Engem is érdekelne, a gyermeked hol kapta azt az ellátást, ahol írod: látványosan javult a helyzet. Pesten laktok? Köszönöm a választ. Egyébként itt a honlapja annak a helynek, ahová viszem a kisfiamat. Szimpatikus a hely, normális gyógypedagógusok, gyermekpszichiáterek vannak ott, ezt tapasztaltam így elsőre. [link]
2012. szept. 19. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Néztem a honlapot, és igen-igen drágának találtam...

A Vadaskertben van szülőtréning, ott is tanítják a vizuális napirendet és az egyéb autizmus-specifikus eszközöket, meg az Autisták Országos Szövetségében is. Ezek mind ingyenesek.

2012. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as, hol láttál az ajánlott honlapon árakat, én hiába kerestem, pedig nagyon érdekelne, amit a kérdező felvetett.

Mi is tsmt tornára járattuk eddig az autista kislányunkat, azóta beszél és szobatiszta, iszonyúan ügyes most már sportban és finommotorikus tevékenységekben is. Én szívből ajánlom bárkinek, akinek gondja van.

2012. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kislányom járt oda, ez volt az első hely ahova fejlesztésre járt. A fejlesztője nagyon fiatal, és ebből kifolyólag sajnos elég tapasztalatlan volt, nem találták meg a közös hangot, és úgy érzékeltem, nem hogy fejlődés nem következik be, de még csak egymásra sem hangolódnak. Így három hónap után átvittem egy másik alapítványhoz, ott megtaláltuk a számításunkat minden tekintetben.


A véleményem természetesen szubjektív, és nem a helyet minősíti, egyszerűen nekünk nem jött be. Remélem, Ti nagyobb sikerrel jártok!

2012. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
TSMT tornára hová járassam, hová vigyem szerintetek? (Bp-iek vagyunk) Vadaskertben van erre lehetőség? Nem szeretnék sok időt elfecsérelni, feleslegesen járatni olyan helyekre, ahol nem tudnak neki segíteni. Nagyon köszönöm a segítségeteket.
2012. szept. 24. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A TSMT mindenképpen hasznos, bár csodát nem szabad várni tőle, tehát ha egy gyerek auti, akkor az is marad, de sok mindenben lehet fejleszteni.

Mivel a közösséggel nekünk gondok vannak, ezért egyéni TSMT-t választottunk, ami azt jelenti, hogy kb. havonta elmegyünk az instruktorhoz, aki összeállítja a feladatsort és azt kell itthon heti 3-5 alkalommal végezni.

(Vidékiek vagyunk, helyben találtam TSMT-terapeutát, szerintem érdeklődj a környéken, óvónőknél, szülőknél, védőnőnél.)

2012. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én fiamat 2 éve nyáron diagnosztizálták Asperger-szindrómával. Nekünk is ajánlották őket, és hozzájuk járunk közel 2 éve. Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak, az iskola és a szakértői is jelezte, hogy sokat fejlődött.És, hogy mi drága vagy mi nem, mindenki saját maga - és a pénztárcája - dönti el. Mi úgy gondoljuk, hogy ezzel a - viszonlyag - "zökkenőmentes" kamaszkorba fektetünk be, és abba, hogy a gyermekünk majd önálló, kiegyensúlyozott felnőtt életet éljen. Szerencsére - a szakemberek szerint - erre minden esélye/esélyünk megvan. (Emellett járunk az OEP-által támogatott fejlesztésre is, ami a Vadaskertben van.)
2012. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!