Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó úton járunk, hogy végre...

Jó úton járunk, hogy végre beinduljon a beszéde a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
3 éves elmúlt. Kommunikáció hiánya miatt, autizmus gyanús. Korai fejlesztésre jár, február óta, és Tsmt tornát már 2. hónapja csináljuk. Van pár szava, amiket mondd, de most a napokban, amikor a mesekönyvét nézegettük, amiben minden féle tárgy, és állatok vannak, kérdeztem hogy Mi az? és ő válaszolt rá, értelmesen mondta a szavakat, sőt, még ős is visszakérdezett engem, hogy mi az, és mutatta mit mondjak?

2012. szept. 20. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó döntés volt a tsmt. Nekünk is attól lett látványos fejlődés a kislányunk beszédében. Ma már gyönyörűen beszél, viszont őróla azóta kimondták: autista.
2012. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha nem nagy kérés írnál nekem arról hogy a lányod mikor kezdett el beszélni? és mik azok a tünetek ami miatt autista? Köszönöm.
2012. szept. 20. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De jo nektek!!!!:)Mi is pont igy vagyunk,mi január ota járunk tsmt tornára meg fejlesztésre,fejlödik,de a beszéd az nem indult még be sajnos.A mienk is autista.
2012. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked hány éves a gyermeked? Nekem még nem mondták ki hogy autista, de a gyanú felmerült, sajnos.
2012. szept. 21. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszolo vagyok,3 éves lesz nemsokára.Ö nem beszél sajnos.Nálatok milyen jelek vannak,amik arra utalnak,h autista?
2012. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen megosztom tapasztalataimat 5,5 éves, autizmussal diagnosztizált kisfiúnk jelentős eredményekkel alkalmazott terápiáival kapcsolatban, mind szülőként, mind gyógypedagógusként és családkonzulensként. elérhetőségem: hapamada@yahoo.es
2012. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 évesen 2 szót tudott csak tisztán a többi mind halandzsa volt.

Amikor a tsmt tornát kezdtük el vele, pár hétig minden erejével ellenállt, majd egy reggel elénekelte az "én kis kertet kerteltem"-et. Én térdre estem a utcán annyira elkezdtem bőgni örömömben.

Amúgy ő kedves, barátságos, szemkontaktus van, okos, a tsmt hatására most már szobatiszta és kooperáló. Gyönyörű mozgása van és a finommotorikáját is feljavította.

Autizmusa: nem érti a szociális határokat (pl. nem ölelhet meg valakit a villamoson csak azért mert tetszik), alig eszik valamit mert a legtöbb dolog neki undorító, mániákus a napirendjében.

2012. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a Cranio-sacralis terápiát is! Nekünk is gyanús volt, de nem az hála az égnek.... Akkor 3 éves volt, pár hét után már gyönyörűen beszélt.
2012. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!