Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekem viselkedése hirtelen...

Gyermekem viselkedése hirtelen megváltozott, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Kislányom bölcsődés volt 2 évig. Kiegyensúlyozott, mindig ügyeltem arra, hogy elég időt fordítsak rá. Szeptembertől óvodás lett és most hírtelen megváltozott. Egy olyan kisfiúval tölti az időt - akivel mellesleg egy csoportba jártak bölcsibe - aki mindenben beleviszi. Az óvónők panaszkodnak, hogy minden csínytevésbe benne eggyütt vannak benne. Ez a gyerek ráadásul problémás magatartású gyerek, a helyzetet súlyosbítja, hogy rokonok is vagyunk egymásnak. Az az érzésem, hogy az eddig kezelhető kislányom hírtelen valamilyen oknál fogva ezt a kisfiút tekinti barátjának, és az a viselkedés a normális számára amit tőle lát. A probléma még kb 2 hetes, de szeretnék valahogy ezen segíteni, mert nem szeretném ha a kislányom benneragadna ebben a viselkedésformában. Aki volt már ilyen helyzetben kérem adjon tanácsot. Köszönöm szépen.
2012. okt. 4. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Egy kalap alá vesszük a kezelhetetlenséget és a gyermekei csínyeket? Szerintem ha különbséget tudsz tenni közöttük, akkor ne azonosítsd a kettőt. Az én lánykám is benne van mindenben amiben nem kellene, viszont illemtudó, nem hisztis,nem akaratos. Szóval nem kezelhetetlen, csak GYEREK. Tudod mit? nem is szeretném, ha egy sarokba leülne játszani és folyton őt dicsérnék.
2012. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a az óvónéni azt mondja, hogy együtt vannak benne akkor azért a lányodat se kell félteni.

beszélgess vele sokat, hogy mi a jó viselkedés és mi nem az. délután meg terelgesd a kislányok felé, hátha kedvet kap, hogy inkább velük barátkozzon.

na meg szólj az óvónőnek, hogy terelgessék egymástól távol őket

2012. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bezsélj ha kell naponta az ovónővel kérd meg hogy segítsen és működjön együtt veled!
2012. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd lassan óvatosan lehet terelni őket külön baráti kör felé. Most még egymás társasága jelenti a biztonságot, és a csínyek a feszültségoldók.
2012. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mindenképpen sokat kell beszélni vele, ahogy az előttem szólók is írták. Én nem vmi jó környéken nőttem fel, de anyám sok mindent elmagyarázott, hogy mi helyes, mi helytelen, milyen következményei lehetne, s persze mindezt akkor, még mikor a baj szóba se került. Így amikor rosszba akartak belevinni, már tudtam, hogy mi alapján mérlegeljek.
2012. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!