Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros (esetleg...

Figyelemzavaros (esetleg hiperaktív) középsős-nagycsoportos gyerekkel miként foglalkoztok? Hogy tanítjátok?

Figyelt kérdés
Vért izzadok úgy érzem, de nem figyel oda-már feladtam :(
2012. okt. 6. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

2 tanács:

1. Nagyon nézd meg, milyen ételeket eszik, és azoknak mik az összetevői. Az ízfokozók, a színezőanyagok, az adalékok mint kiváltják az ilyesmit. Tehát a zacskós levestől a vegetáig, a málna szörptől a cukorkákig minden.

2. Rengeteg mozgás kell.

2012. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát köszi! Ha hiszed ha nem hihetetlen adalékanyagellenes vagyok...némi változás fel is lépett, de kevés számomra. a rengeteg mozgást meg már fel sem sorolom, ahova járunk.

Tehát mindent-mindent megteszek. Annyira apró léptekkel haladunk. Nyilván nagy gond a maximalizmusom, amin már rettentően alábbhagytam szerintem, szóval kevésnek érzem a haladást, nagyon :(

2012. okt. 6. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:

nem nagyon tudok tanácsot adni, csak biztatni, kitartás!

amit az első írt jó, de a cukorra és koffeint tartalmú dolgokra nagyon figyelj, pl. csoki, kakaó egy icipici se.

it vagy egy anyuka akinek már felnőtt a gyereke, vagy legalábbis már nagy, ő azt csinálta, hogy minden nap 5kor indultak el, először futottak egy órát majd játszótereztek még egy órácskát majd felmentek reggelizni, tusolni és indultak az oviba, suliba! késő délután ugyanez...

azonkívül a napirendet nagyon próbáld betartani hétvégén is, így tudja mikor mi jön és nem kell annyira figyelnie, már rutinból menni fog neki :)

2012. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan hány éves a gyermek ?

Először is fogadd el,hogy hogy ő ilyen és nem tehet az állapotáról,nem direkt a te bosszantásodra viselkedik úgy ahogy,hanem neki is nehézségei,kudarca származik ebből.

Másodszor pedig előlegezed meg a bizalmat ,hogy ahogy érik,fejlődik nagyon sok mindent képes lesz kontrollálni később amire most még képtelen,ez az egyik legnehezebb életkor amiben most ti vagytok egy figyelemzavaros gyermeknél,az enyém már 6 éves és rengeteget fejlődött pár év alatt.


Te úgy tudod segíteni,ha következetes vagy a legfontosabb dolgokban ,de nem követelsz túl tőle,egyenlőre csak a legfontosabb dolgokat várd el,a többiben legyél türelmes vele.


A maximamlizmusod nem feltétlenül tesz jót neki,főleg ha láttja rajtad ,hogy nem tud megfelelni ennek,akkor frusztrált lesz,tovább romlik a teljesítménye.


Fejlesztésre jártok valahová?

Nekünk a TSMT nagyon bevált.

2012. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!