Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet ennek a viselkedésnek...

Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka 4 évesen? Kell-e a nevelési tanácsadó?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 éves, korához képest nagyon okos és ügyes és értelmes csajszi. Persze ezt most nem azért írom mert az anyukája vagyok :) a védőnő is felmérésen is erre jutottak 5 éves feletti szinten van.

Jól eltudok vele beszélgetni, sokat segít, feladat füzetezünk, játszunk szerepjátékot, ügyességi játékot, mesét nézünk, játszóterezünk, RSG-re jár... egyedül is szeret játszani eltudja magát foglalni.

Viszont! Néha ha az apukája haza jön vagy ha nagyszülőknél vagyunk, esetleg ha jön hozzánk valaki, egyszerűen nem akar szót fogadni és rájön a rosszalkodás. Sőt sokszor teljes elborul az agya. Egyszerűen megbuggyan. Rohangászik a lakásban, piszkálódik, kötözködik, rácsimpaszkodik valakire, ugrál, dobálja magát, hiába szolunk rá, akkor jön a hiszti. Olyankor rá sem ismerek. Nem tudok rájönni hogy mi váltja ezt ki nála. Annyiszor megfigyeltem már, de fogalmam sincs. Azt próbáltam hogy ne érreze hogy félre van téve ha valaki más is van ott, de nem láttam nagy változást.

Ha nagy szülőknél van, ott is jól elvan, de én megérkezem elkezd megőrülni. Társaságban ha nincs lefoglalva megzavarodik vagy nem tudom.

Nem szeretnék még nevelési tanácsadóba menni vele. Remélem valaki rá ismer erre a viselkedésre és segít a tapasztalataival. Ellőre is köszönöm bármi nemű tanácsot.



2012. okt. 15. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az újonnan jött figyelmére áhítozik. Talán szertartásossá és kiszámíthatóvá kellene tenni ezeket a perceket. A nap során már készüljetek az érkezőből: ajándék neki (rajz, mese) Fogadása: teríteni, megkínálni, rajzot megmutatni, verset, mesét elmondani. Ha apáról van szó: közös játékra hívni. Amíg ők hancúroznak Te kapsz egy saját félórát magadra.
2012. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Van olyan szituáció, amikor az csak az apjával vannak ketten? Erről eddig nem találtam infot.

Ha igen, ott hogy viselkedik?

2012. okt. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Apával is hasonló a szitu.

Ha ketten vannak jó kislány, de ha én haza érek "megbuggyan".

2012. okt. 22. 13:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Valóban, a kislányod kihasználja, hogy ha együtt a család, vagy valaki más van nálatok, lazul a fegyelem, olyankor elengedheti magát!

Ilyenkor kiengedi a gőzt, ellazul! Nem kell fegyelmeznie magát.

Senki sem tud mindig, minden helyzetben helyt állni, pláne nem egy gyerek!....valamikor el kell magát eresztenie!

2012. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!