Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális viselkedésnek mondhat...

Normális viselkedésnek mondható, egy 18 hónapos babától?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam, nagyon régóta várt baba, előtte több terhességem elhalt. Mióta megszületett, azóta nem aludtam végig egy éjszakát sem, mostanában szoktattam le a szopiról, már csak este szopizik, így egy picit javultak az éjszakák.Soha nem aludt sokat, rengeteget sírt, emlékszem amikor megszületett, a nővérek kiküldtek a kórházi folyosóra egész éjszakára, mert mindenkit zavart a babám, többek között az ápolószemélyzetet is. Napközben szinte nem is akar aludni, este 5-6 körül alszik el, persze legkésőbb 6.30-kor ébresztem, de ha nem ébreszteném akkor is felébredne, és utána csak nehezen 11-körül alszik el, és persze reggel 6.30-kor már ébred is. Én kevésnek találom ezt az alvás igényt. Egész nap pörög, mindig húz valamit vagy pakol, nagyon keveset játszik el magában, és ha valami nem sikerül neki egyből akkor hiszti van, én nagyon türelmetlenek látom a babám. Sajnos segítségem egyáltalán nincs, férjem van, de Ő rengeteget dolgozik. Egyébként teljesen normálisan fejlődik, kivétel a beszédfejlődése, de mindent megért, csak ritkán fogad szót.
2011. nov. 27. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól értettem, reggel 6.30-tól délután 5-6-ig ébren van, aztán fél-másfél óra alvás, és este 11-kor alszik el?

Az kézenfekvőnek tűnik, hogy délután az a rövid alvás is elég ahhoz, hogy este ne tudjon "rendes időben" elaludni. Nem tudod valahogyan megnyugtatni és elaltatni dél körül?

Amúgy minden más, amit írsz, normálisnak tűnik, az én picim is kb. ilyen (16 hónapos). Csak ő sokkal többet alszik, este 9-től reggel 7-ig, és még délután 2,5 órát.

2011. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alvás részhez nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, nem értek hozzá.

Inkább az utolsó mondatodhoz fűznék pár megjegyzést. Figyelj, egy 18 hónapos kisfiúnak nem kell még beszélnie!!! Egyáltalán, semmit. Gondolom, mond pár szót, de bőven elég az, hogy mindent megért. Előfordul, hogy mondatokban beszél egy-egy ennyi idős gyerek, de ez a ritkább, a túlnyomó többség most kezdi el pötyögtetni a szavakat. Teljesen normális állapot ez egy másfél évesnél.

Az meg, hogy nem fogad szót, szintén normális. Miért tenné? :) Lassú, türelmes nevelés árán lehet rávenni, hogy olyat is megtegyen, amihez nincs kedve. Nem azt mondom, hogy hagyd szó nélkül a szófogadatlanságot, hanem azt, hogy ne várj egyik pillanatról a másikra csodát.

A hiszti meg a másik, ami normális. Lesz ez rosszabb is. :)

2011. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a megnyugtatásodra írom, olyan mintha az én 17 hósomról írtál volna. Annyiban különbözik, hogy ő most már alszik délután 2-3 között 2 órát és este 9-től reggel 5-6-ig alszik. Szóval kitartás.

A kórházban meg elbeszélgettem volna betegjogi védővel, ilyen nincs hogy kiküldenek a folyosóra...

2011. nov. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia, szerintem is normális az alvást leszámítva.

Persze hogy 11-ig fent van, ha késő délután alszik. próbáld meg hogy kb. délelőtt 10-fél 12 ig legyetek levegőn sétálva, babakocsi nélkül, dél körül vagy ahogy szokott ebéd, utána feküdjetek le. nem tudom hol és hogy alszik el, ha lehet akkor feküdj mellé, sötétíts be, énekelj, simogasd, pihenjetek együtt. Ha nem alszik, nem alszik, a lényeg, kb egy óra csendespihi. addig te se kelj fel, ne gondolj arra, hogy jaj menni kéne takarítani, stb, mert megérzi hogy türelmetlen vagy. délután ne hagyd lefeküdni, inkább 5 körül sétáljatok egyet, és ha nagyon ki van merülve, akkor 7-fél 8 körül kidől.

2011. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó alvási tippjeivel teljesen egyetértek. Valahogy meg kellene próbálni korábban altatni vagy legalább pihentetni. Tök sötét szoba ahonnan nem tud kimenni, lehet, hogy pakolászni mászkálni fog, de hátha egy idő után elnyugszik egy kicsit, ha meg állandóan ez történik dél körül akkor hátha megszokja.

Az hogy este keveset alszik és sokat ébred sajnos nem egyedi eset (az én kisebbikem is rossz alvó, de ő legalább alszik egy nagyon délben).


Az, hogy 18 hónaposan esetleg semmilyen szót nem mond teljesen normális (főleg a fiúknál) Unokaöcsém 2 éves volt nyáron és csak mostanában kezdett el szavakat mondani. Fiúk általában lassabban kezdenek el beszélni.

2011. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel este 5-6 körül elalszik,gondolom végkimerül,lényegtelen,hogy 10-20 vagy 30 percet alszik csak,ő hirtelen kipiheni magát,és persze hogy nem alszik el este.

Nincs mese,bekell vezetned a déli alvást,az ovodában igy is meg ugy is kötelező lesz neki,nincs kivétel.

Keltsd fel korán,az én gyerekim reggel fél 7kor kelnek,ez eléggé korán van ahhoz,hogy délre kitikkadjanak.Próbáld lefoglalni,rajzoljon,épitsen,játszon,játszatok bújócskát,vagy kergetőzzetek,amibe kicsit elfárad,mindig csináljon valamit, ne hagyd hogy csak ő fel alá menjen ide oda,mert abba nem fárad el.Ha kertes házban laktok,akkor 11 óra felé menjetek ki egy fél órára hadd rohangáljon,vagy csak sétáljatok.Ez is fárassza.

És amikor eljön a dél kapcsolj le mindnt,rádió tv,és bizony feküdj le vele,neked nem kell ott aludnod,csak mig elalszik,mondogasd neki hogy csukja be a szemét,és lássa hogy te is becsukod,ha felakar kelni ne hagyd,még akkor sem ha hisztizik,majd megunja és kifárad.Egy hét alatt simán áttudod szoktatni,és a legfontosabb,ne hagyd magad hogy azt mondod,hogy jóh akkor ne aludj,legyél egy kicsit erőszakosabb vele.Hidd el megéri!

És délután már ne hagyd aludni,azzal csak magaddal teszel rosszat.

2011. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!