Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért beszél a 3éves kislányom...

Miért beszél a 3éves kislányom nagyon hangosan? Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A párom márciusban kiköltözött Németországba,talált munkát,és szállást ,majd én is utánamentem 2hónap múlva.Sajnos a kislányunkat még nem tudtam kivinni,mert nem lett volna ki vigyázzon rá amíg dolgozunk.Anyósom bevállalta,csak mondta,hogy később tud csak utánunk jönni a kislányunkkal.Az a később 1hónap várakozás helyett 3hónap lett.Sok volt mindannyiónknak az biztos,de most végre együtt vagyunk.Otthon Édesanyám vigyázott addig a kislányunkra,ő is mondogadta hogy nagyon kiabálva beszél.Sajnos elég sok probléma adódott a család anyagi életében,és elég stresszesek vagyunk,én arra gondolok talán ez hat ki a gyermekünkre.Nem tudom,hogyan tudnám orvosolni ezt a hangos beszédmódját.
2012. okt. 26. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet pszichés ("az ő igényeit senki nem hallja", "rá senki nem figyel"...) és lehet, hogy valóban gond lett a fülével, egy hallásvizsgálat nem árt. orr-fül-gégész, majd pszichológus
2012. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sanszos a hallásdolog, úgyhogy vidd el hallásvizsgálatra
2012. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is úgy derült ki pont ennyi idősen a hallásproblémám van, hogy kiabálva beszéltem:(.

Persze, lehet pszichés dolog is, arra gondolok, hogy talán a problémák miatt kevesebb figyelem jutott neki és így próbálja felhívni magára a figyelmet.

Úgyhogy először elmennék vele hallásvizsgálatra és ha ott minden rendben, akkor következik a második lehetőség boncolgatása, megoldása.

2012. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 éves, nem most lett ovis? Ott a túlélés előfeltétele a kiabálás, másképp meg se hallani, amit mond!
2012. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van aki a nagyothalló nagyszülőnek kezd el kiabálni.
2012. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichés.

Elmegy az apja, akibe ilyen korban szerelmes. Aztán te elmész az apja után, és őt otthagyod egyedül. Egy hónap is az örökkévalóság neki, és akkor szorozd meg hárommal.


Voltak-e barátai otthon? Beszél németül?

Anyád nagyothall? Esetleg a másik nagymama?


Odafigyeltek rá? Mik az igényei, mi lenne neki jó? Tudjátok, hogy mi foglalkoztatja, mitől fél, hogy érez?

2012. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keresztfiam is kiabál állandóan. volt hallásvizsgálaton phichológusnál mindenhol az égvilágon- de kiabálva-nagoyn hangosan beszél azóta is.... Nem tudja senki miért.
2012. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!