Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másfél éves a kislányom és...

Másfél éves a kislányom és még mindig szopik, keveset napközbe de jobban azon alszik el este! Hogy tudnám leszoktatni a szopizásról? Vagy még hagyjam szopni ameddig magától el nem hagyja?

Figyelt kérdés

#szoptatás #másfél éves korba
2012. aug. 30. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A múltkor valaki feltette hasonló kérdést, és arra az egyik anyuka adott egy tök jó tippet, hogy ő, hogy szoktatta le a kisgyerekét.

Megmondta neki, hogy anya cicije beteg és ezért nem tudja már szoptatni, bekente citrommal a mellét, a gyerek megkóstolta és rájött, hogy anya tényleg nem tudja már szoptatni.

2012. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az első válaszolónak írom, hogy szerintem ez elég borzasztó megoldás. Én nem hagynám, hogy a gyerekem ilyen tévhitben nőjön fel.
2012. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Miért szeretnéd leszoktatni a szopizásról? A kisunokám 3 éves koráig szopizott. Ne vedd el Tőle ezt a csodálatos dolgot, azt a megnyugvást, örömet amit a cici ad neki, majd eljön az az idő amikor magától elfogja hagyni. Örüljetek egymásnak. Sok boldogságot!
2012. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alaszka ***** válasza:
Kedves kérdező! Pont ma írtam ki én is egy hasonló kérdést. Enyém 15 hónapos, és én is le szeretném már szoktatni...de én sem tudom hogyan kezdjem. Szerintem az a ritkább, ha magától hagyja el a gyerek...enyém napközben is kér 4-5 alkalommal, na meg éjjel, és ő is ezen alszik el meg vissza, ha felébred. És én ettől vagyok ki...Ezt mindenki maga érzi, hogy mikor elég, én belefáradtam már. Első lányom 19 hónapos korában szokott le, de ő sem magától. Nála is ez volt, hogy már nem bírtam az éjjeli keléseket, emiatt napközben voltam ingerült, mert soha nem aludtam ki magam, most is ez a helyzet, de fogalmam sincs, hogy lehet ezt sírás nélkül megúszni.
2012. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem olyan probléma, hogy szopik mert örülök neki mert egészségesebb, meg tényleg nem is beteges! Csak múltkor már úgy megharapott hogy vérzett a bimbóm, és igen nekem is fárasztó már! Meg már okos és már nyúlkálgat és kellemetlen mikor vagyunk valahol és rájön akkor elkezd nyúlkálgatni. Azért én nem hagynám 3 éves koráig szopni az már nem egészséges!!! Nekem unokabátyám kisfia is már 4 éves lesz és még szopik és olyan csúnya látni olyan nagy gyereket az anyja mellén lógni!! Én ezt akarom elkerülni már így is elég okos, így is nehéz dolgom lesz leszoktatni! Már én is kipróbáltam ezeket a módszereket hogy citromlé, só ilyesmi de okos és bekapta és vitt a fürdőbe hogy mossam le :)
2012. aug. 31. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!