Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szükséges valamilyen fejleszté...

Szükséges valamilyen fejlesztés vagy még ráérünk?

Figyelt kérdés
Februárban lesz 2 éves a kisfiam és még nem beszél. Néhány szót mond, pl. papa, papi, tete szisza, de ennyi. Saját kis nyelvén sokat beszél, de nem látok rajta hajlandóságot, hogy értelmes dolgokat is mondjon. Egyéb területen nagyon ügyes. Beszélünk hozzá egész nap, mindet kommentálok, bármit csinálok, hátha. Amit viszont nem visel el, az a mondókázás, mese, vers. Ahogy nekikezdek valaminek, mindegy hogy fejből vagy könyvből, rögtön ott hagy, vagy eldobja a könyvet, esetleg addig kiabál míg be nem fejezem. Még tévében sem hajlandó mesét nézni. Arra gondoltam várok két éves koráig, aztán elviszem valahová. De hová? És egyáltalán szükséges?
2012. okt. 28. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

hát nem biztos


a lányom 22 hós még ö sem beszél rendesen (január 2. lesz 2 éves)

de ha erőltetném akkor ennyit sem -- próbáltam, erre beszüntette a "beszédet" és csak hmm-ögött 2 hétig

utálja a mesét mondok neki de a mondóka és a ének okés

én is sokat beszékel hozzá és van két nagyobb testvére is akik szintén


nekem azt doki mondta h várjak 2.5 éves korig és akkor meglátjuk mi lesz - mert h 6 hónap ilyen kicsi gyereknél rengeteg idő


az unokatesója 3 évesen úgy ment oviba h nem beszélt rendesen -- halandzsázót :-)

pedig járt fejlesztésre -- de az ovi megoldotta kb 6 hónap alatt behozta a lemaradást -- utálta h senki nem érti meg :-)))


a fiúk amúgy is kicsit lassabban tanulnak meg beszélni (azért vannak kivételek) de ez az általános

2012. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam a saját nyelvén beszélt 22 hónapos koráig. Akkor kezdett szavakat mondani, és rohamosan fejlődött. 27 hónapos volt amikor megszületett a tesója, már szépen beszélt, és kérdezett is.

Ha aggódsz előbb a védőnővel beszélj, ő küldhet további vizsgálatokra.

2012. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A védőnő tud adni telefonszámot. 5 éves kor előtt logopédus nem fog vele foglalkozni, a korai fejlesztőben tudják megnézni, oda kell időpontot kérnetek.


Egyébként: szerintem tök felesleges. Régebben azt mondták, ha 3 éves korig nem indul be a beszéd, az baj, de most már ha egy 2 éves gyerek nem mondókázik, mindenki hülyének nézi a szülőket.

Az én kisfiam 2,5 éves. Rendesen nem beszél, csak a saját nyelvén, ill. minden szót utánunk mond. Így már vannak egyszerűbb "mondatai" pl Nem,iszi nem, és akkor én tudom, hogy nem szomjas. De saját magától csak olyanokat mond, h hami(ha éhes) vagy popi (ha bekakilt) meg amit tőlünk hall.

(pl pont tegnap búcsúzkodtunk az apjával, én mondtam, h szeretlek, a férjem h én is téged, erre a fiam is mondta, h én is téged)


NEkünk pár hete adta a védőnő a telefonszámot, hogy akkor nézessük meg. Kértem is időpontot, de meggondoltam magam, és le fogom mondani. 3 évesen megy oviba (most még nem veszik be, mert otthon vagyok a kicsivel) ha addig nem változik a helyzet, bejelentkezünk újból.

2012. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem tudom mit csináljak. Nem tartom jónak, hogy ma már mindenféle - néha teljesen felesleg - fejlesztésre hordják a gyerekeket, de elbagatelizálni sem akarom az esetleges problémat. Azt hiszem várunk, aztán majd a két éves státuszon kikérem a védőnő tanácsát.
2012. okt. 28. 14:40
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nem is tudsz vele még sehova menni :)

2 éves korban ha a gyerekorvos úgy látja, hogy szükséges, akkor a korai fejlesztőbe ad beutalót (beutaló nélkül már nem lehet menni).

namármost, addig még 4 hónap van, az ilyen pici korban rengeteg!

ami számít, megmutatja a dolgokat mi hol van? testrészeket kezdi felismerni? utasításokat teljesít?

ha ezeknek megfelel, akkor sehova nem kell menned 2,5 éves koráig ha addig nem indulna be, akkor megkésett beszéddel lehet menni.

ha a fent felsoroltakból valami nincs meg akkor pedig 2 éves korában lehet menni :)

egyébként logopédus 3 éves kortól van, de az még 1,5 év, hidd el, el se tudod képzelni, hogy 2-2,5 éves korában mennyire hihetetlen nagy fejlődésen fog átmenni :)

2012. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindent megért, amit mondunk neki vagy kérünk tőle. Testrészeit tudja, mutatja. Ha a konyhában jelzi hogy szomjas, és azt mondom: "az üveged a hálóban van a komódon. Menj érte aztán gyere a nappalilba." - simán megcsinálja. Vagy csak annyit mondok, sok itt a morzsa, fel kéne söpörni, akkor szalad és hozza a seprut, lapátot. Okos gyerkőc, csak a beszéddel nem siet :)
2012. okt. 28. 22:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A két éves státuszon kérdezik ugyan, hogy alkot-e rövid mondatokat, de ez még egyrészt négy hónap, másrészt meg, ha mégsem, akkor sem történik semmi. Az én kisfiam áprilisban volt 2 éves, alig mondott pár szót, nyáron lódult meg a beszédfejlődése, augusztusban már 3-4 szavas, nyelvtanilag is rendben lévő mondatokban beszélt. Ugyanígy nyáron kezdték érdekelni a mesék könyvből és tévéből egyaránt. Előtte ő is otthagyta az ilyesmit.

Ne vidd sehová. Teljesen felesleges. Hiába írják bizonyos iszonyú drága fejlesztő központok honlapján, hogy 2 évesen muszáj mondatokban beszélni, különben nagy baj van, ezt csak azért írják, hogy minél többen vigyék hozzájuk a gyereküket. Normál logopédus nem kezd el 3 év alattival foglalkozni.

Amit tudok javasolni, az, hogy ne görcsölj rá annyira erre a témára. Persze, beszélj hozzá, de csak természetesen, nem kell mindent kommentálni, és közben lesni, hogy jaj, mikor szólal már meg. A fiúk egyébként is később kezdik, ez nem nagyvárosi legenda, hanem tudományosan bizonyított tény, a tesztoszteron hátráltatja az agynak ezért felelős területét. Szóval csak nyugi. :)

2012. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem korai fejlesztőbe vidd el. Nem, nem a beszéd miatt, azzal ráér, de az nem "normális", ahogy a mesélésre reagál a gyerkőc! Inkább nézzék meg feleslegesen, minthogy ne tudj róla, ha valami gond van. Tapasztalat!
2012. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

De normális!!! Nem minden gyereket érdekelnek a mesék ennyi idősen!! Kérlek, Kérdező, hidd el, hogy semmi baj nincs a kisfiaddal!

Az enyém, mint írtam, sokáig nem szerette a meséket, 2 éves kora után kezdték érdekelni. Ha megnézed ezen az oldalon, számtalan gyerek volt így vele, és az ismeretségi körömben is ez az általános. Az éneklést a mai napig nem szereti. Ettől még nem fogom fejlesztőbe vinni.

2012. okt. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen elvittem a fiamat fejlesztőre akor 5-6 szó volt a szókincse, most 3 hónappal később 50-60 szónál tartunk. Tudom, hogy nem csak a fejlesztő hatása, hanem az életkorából adódóan is most jutott el arra a szintre, hogy kezdjen beszélni, de szeret járni. Az órán sokat játszanak vele, próbálják a színeket gyakorolni és egy kis kitartást a játékban. Ill. mozgási feladatok is bőven vannak.

Már a 2. órára egyedül ment be és kb. fél órát csak a szakemberrel volt, csak mikor meghallotta az (iker)testvére hangját a váróból, kezdtünk neki hiányozni.Szerintem nagyon sokat fejlődőtt főleg önbizalmilag a kisfiam.

Ja, a védőnő és az orvosom nem javasolta, mert csak egy kicsit van lemaradva, meg 3 év alatt ugysem lehet foglalkozni vele. Ezután mentem egy alapítványhoz, ott megnézte egy gyerekpszichologus is és ő javasolta és nem bántam meg.

2012. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!