Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TMST-fejlesztés alatt álló...

TMST-fejlesztés alatt álló gyerekek anyukái! Otthon milyen gyakorlatokat végeztek a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 11:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint TSMT-fejlesztés, természetesen.
2012. máj. 9. 11:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyobb a fiam már (4.5 éves). Itthon olyan torna pályát alakítunk ki mint ami ott van, van füles labdánk, hullahopp karikánk, egy két dobozból kialakított zsámolyunk.

Színek szerint válogatunk csoportosítunk. Kereszt gyakorlatokat én is megjegyeztem, azokat is csináljuk. Bordás falunk mondjuk nincs, de mászókázni szoktunk, hintázni is. Billegő teknősünk sincs.

pallón gyakorlatozni nem nagyon tudunk itthon mert azt sehogy se tudom balesetveszélyesen megoldani.

2012. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem a napokban küldi majd a fejlesztő a gyakorlatokat, akkor majd elküldöm neked, ha írsz privit.
2012. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nálunk nincs TSMT torna( pedig nagyváros), de járunk korai fejlesztésre, és nagyon szeretném ha ha tudnék pár gyakorlatot, hogy itthon végezhessem a kisfiammal. Megtennéd hogy nekem is elküldöd kedves utolsó válaszoló? Köszönöm szépen.
2012. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a fiam


forgó székben pörgetés

labdán ugrálás

labdán fekszik és előre-hátra hintáztatom

labdán fekszik és oldalra hintáztatom

labdán fekszik és le-le nyomom, pattogtatom a labdán

földön fekszik, kezét felemeli és én gurítom véig a szőnyegen, 4x oda vissza

10 bukfenc

10 hátra bukfenc (ölembe ül, szembe velem, én széken ülök, hátra dől, a kezét leteszi, én meg a combján fogom és így rakom le a földre)

székben pörgetés

labdán ugrálás

labdán fekszik és körözünk, 10 jobbra, 10 balra

gördeszkán hanyatt fekszik, a mellkasomra rakja a lábát és erősen ellöki magát

gördeszkán ül és előre hátra lököm, elméletilg játékokat kéne összeszednie de ez még nem megy :)

ezután 8 féle hintázás van, lepedőben, ezeket nem tudom leírni. nem is hintázás, fogjuk férjemmel a lepedő sarkát és különbözőképpen körözünk vele, 4 feladatnál keresztbe kell feküdni benne.


mindegyikhez van mondóka-dal, ez is fontos.

de ezzel nem biztos, hogy sokra mentek mert ez a fiamra van írva, 3 alkalom kellett, hogy ez összeálljon és 2 hónap múlva jön az új feladatsor ami erre épül.

beszédfejlődése késett, renyhe a szemtekerezgése és túl akaratos, szófogadatlan. vagyis volt, 2 hónapja tornázunk, mondatokban beszél és minden utasítást teljesít ;)

szemteke rezgését pont ma nézték, 5-6 után már "ketyeg", 1 hónapja még 20nál alig rezgett :)


na most, hogy a tornátl ez a javulás vagy egyébként is így lett volna azt nem tudom. de tény, hogy kifejezetten ezekre a problémákra írtak nekünk feladat sort, tehát mindenkinek más, nem egy adott sor van

2012. máj. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Könyörgöm, ne használjátok egymás gyakorlatait!

Ez olyan,mintha a köhögő gyerekednek kérnél a szomszéd anyukától gyógyszert, és elfogadnál bármit, legyen az hashajtó, vagy vérnyomáscsökkentő.

A TSMT terápiában több száz gyakorlatból választja ki a szakember a megfelelőket. Hogy melyiket? Az attól függ, hogy az "Állapot és mozgásvizsgálat" alapján a gyermek miben mutat lemaradást. Nem ész nélkül pörgetünk, ugráltatunk mindenkit.


anya

(aki jelenleg TSMT-diagnosztikát tanul)

2012. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok ( a második hsz). Én azért írtam le így kb.ra (és nem részletesen) mert azt hittem csak arra kíváncsi milyen eszközöket, körülményeket lehet otthon is megvalósítani:)

Ezért nem is írtam le hogy mit hogy pontosan stb.

2012. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A kisfiam nem mutat elmaradást semmiben. Szeretnék vele otthon tornázni, mert nagyon nagy a mozgásigénye. Úgy gondoltam, hogy olyan gyakorlatokat csinálok vele, ami fejlesztő hatású és érdekes.

Egyetlen gondunk van: még kétkezes, de ez az ő korában normális a szakértő szerint. Lehet, hogy ezek a gyakorlatok segítenek neki eldönteni, hogy melyik keze az ügyesebb. De az alapvető cél a mozgás.

2012. máj. 10. 09:42
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Én a harmadik hozzászóló vagyok és én is úgy gondolom, hogy ártani tuti nem árt más gyakorlatait használni.

Az viszont tényleg meglehet, hogy különösebben nem is használnak.

Egyébként a másik hozzászóló által leírt gyakorlatokat csináljuk gyakorlatilag mi is. Alig van eltérés.

2012. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek jók ezek az ötleteket, hogy hogyan adhatunk lehetőséget mozogni egy másfél szobás lakásban egy kisgyereknek úgy, hogy a lakás is épségben maradjon.

Néhány egyszerű eszköz, egy kis bátorítás, hogy a bútorokat arréb szabad tolni, és a szék nem csak üldögélésre jó, de kúszni is kiválóan lehet alatta, és a gyerekek spontán is kitűnően megtalálják a szükséges mozgásokat. Ennyi elég az egészséges fejlődés folytatódásához.

De ha az a fejlődésmenet alapvetően nincs rendben, nagy kockázatot vállal, aki csak spontán javulásban bízik.

2012. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!