Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mindenért síró, szabályokat...

Mindenért síró, szabályokat nem elfogadó 6 éves gyermeknél lehet valamilyen pszichológiai probléma?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

SZerintem lehet. Lehet éretlen idegrendszere, lehet figyelemzavara és még nem tudom mi. Nézesd meg szerintem.

A mi kisfiunk 7 éves és figyelemzavara van, és már talán kevésbé , de sírós. Érzékeny lélek, de ő semmi az egyik osztálytársághoz képes. Ő minden nap többször sír, egy rémálom a tanárnak, gondolom a szülőknek is nagyon nehéz. Magam láttam már a gyermeket sírni sajnos.

A kisfiunknál nem is az a gond, hogy nem fogadja el a szabályokat, hanem sokszor kell neki szólni, hogy csinálja már.

Nézesd meg, csak nyerhetsz vele !

2012. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet. Ha kétségeid vannak inkább nézesd meg szakemberrel.

Legfeljeebb az derül ki, hogy nehezebben alkalmazkodik, és akkor megnyugodtok, ti is alkalmazkodtok.

2012. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
istenem.... nem kell mindenért dilidokihoz vinni a gyerekeket, mert ha egyszer bekerülnek a "rendszerbe" akkor soha nem szabadulnak.. és csak begyógyszerezik őket. inkább foglalkozz vele többet, és neveld meg egy kicsit.
2012. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"egyszer bekerülnek a "rendszerbe" akkor soha nem szabadulnak.. és csak begyógyszerezik őket"

Szomorú, hogy sokaknak még mindig ez jut először az eszébe. Nyugodtan vidd szakemberhez, gyógyszerre csak a súlyos esetekben van szükség (de akkor tényleg szükség van), viszont pár hasznos tanácsot mindenképpen kaphatsz, pl. hogy mit mondj a tanároknak vagy hogyan tudsz te segíteni a gyerekednek.

2012. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Felmérettem egy fejlesztő központban ma és azt mondták,hogy erősen figyelemzavaros,a hiperaktivitás is felmerült :-( ,továbbküldtek gyermekpszichiátriára bennünket .
2012. máj. 29. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
na tessék..gyermekpszichiátria. jóóó kis gyógyszerekkel fogják tömni....először kicsit zombi lesz tőlük, aztán megszokja..tökjó. jah és még mielőtt valaki azt mondaná, hogy kamut írtam, elárulom, hogy nem kevés tapasztalatom volt az ilyen dolgokban!
2012. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 poiu ***** válasza:
2012. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a fimota jól hangzik. Talán többre mentek vele, mint a pszichiáterrel, ezzel én is egyetértek.
2012. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!