Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor és hogyan derült ki,...

Mikor és hogyan derült ki, hogy a gyerek átnevelt jobbkezes? A visszaszoktatás hogyan történt?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott amíg rendben mentek a dolgok? A visszaszoktatás fejlődési ugrással is járt?
2012. nov. 3. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Édesanyám szoktatta át az öcsémet. Az iskolában derült ki, mekkora hiba volt, nincs finom kézmozgása, és néhány betűt mindig tükrözve ír le, valamint lassan megkapja a diszgráfia titulust. Sajnos anya nem hiszi el, hogy vissza kéne szoktatni :(
2012. nov. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy hiba, ha átnevelik jobbkezessé, óriási károkat okoz. Tanítóként nekem volt egy tanítványom akit az anyukája átszoktatott, hogy ne legyen balkezes. Ez első osztályban derült ki, sehogyse ment neki az írás. Mi az iskolában próbáltuk visszaszoktatni, de mint később kiderült,az anyuka otthon ennek ellenére ragaszkodott a jobb kézhez. A gyerek egyre jobban lemaradt, végül osztályt kellett ismételnie. Utána már ugrásszerű fejlődésnek indult, miután az anyuka belátta, hogy gyermeke balkezesnek született, és másodjára már sikeresen végezte el az első osztályt. Jelenleg 4. osztályos, írásképe most sem szép és lassabban ír a többinél, de jó tanuló, nem buta gyerek. Hiszem, hogy ha a visszaszoktatás zökkenőmentesebb lett volna, jobb eredményt értünk volna el vele.
2012. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alexandra8803 ***** válasza:
7%
Én általános elsőban magamat szoktattam a balról a jobb kézre. Akkor még kicikiztek érte, pedig állítólag a bal kezeseknek egy hangyányit fejlettebb az agyuk azon része.. Ez nekem csak előnyt jelentett, mert így két kezes lettem. Miért kéne visszaszoktatni?
2012. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukámat gyerek korába nagyapám átnevelte jobb kézre.Soha nem lett vissza szoktatva, mai napig jobb kézzel ír.Az az egy hátránya van belőle, hogy bár szép gyöngy betűkkel ír, viszont nagyon lassan.
2012. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is balkezes voltam egészen az oviig,ahol átszoktattak jobb kézre.Hátrányom nem lett belőle,szépen tudok rajzolni,és kutyakozmetikusként dolgozom.Az ollót is jobb kézzel használom.De bal kézzel is tudok mindent,igaz gyakorlással,de hamar ráhangol az agyam.:)
2012. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!