Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobbkezes anyukák? Lehetséges,...

Jobbkezes anyukák? Lehetséges, hogy balkezes legyen a gyerek?

Figyelt kérdés

Azért fordult meg a fejemben, mert párom balkezes, én jobbkezes vagyok. Ha gyermekünk születik, és a balkezességet örökli (mert gondolom, ugyanúgy lehet balkezes is, ahogy jobbkezes is), hogy tudom majd írni tanítani? Vagy még előbb: kanalat, villát használni? Általában ezt az anyukák szokták megtanítani. Én a balkezemmel szinte semmit se tudok ügyesen csinálni, nemhogy még tanítsam is. Az írást, a betűk megformálását pedig már végképp nem tudom.


Hogy szokták ilyenkor?


2012. aug. 22. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

A férjemmel mindketten jobbkezesek vagyunk, és a gyerek balkezes lett.

Elég könnyű ráállni, nem kell semmit erőltetni, úgy fogja fel, mintha tükörből csinálná. Nekem már spontán jön, hogy mindent a bal keze ügyébe teszek. Nem kellett semmit külön tanítani.

Írni meg nem neked kell megtanítani. (De ha nagyon érdekli, akkor úgyis a betűket fogja másolni, nem a mozdulatokat.)

2012. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egész család jobbkezes, dédmamákig visszamenőleg, mégis balkezes a gyerek.:) Írni nem neked kell tanítani, hanem majd a tanárnak az iskolában, ha mégis érdekli a dolog, ő a betűt másolja, nem a mozdulatot. Abba a kezébe fog venni mindent, amelyikbe kényelmesebb neki, ha bal kézbe veszi, ösztönösen tudni fogja használni, nem kell félni. Én külön nem tanítgattam, magától tudta elsőre hogy kell a kanállal enni. Persze a villát mutatni kellett, hogy szúrja bele az ételbe, de tulajdonképpen ez ösztönös dolog mindenkinél :)
2012. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi, nem érdemi infót írok, csak érdekesnek találtam, mikor még egy egyetemi tanárom mondta: az emberek 20-20%-a bal- vagy jobbkezes eredetileg, a többit a szülők "alakítják" általában jobbkezessé. Gondoltam, hátha érdekel.
2012. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Nálunk anyám jobb kezes,apám pedig bal.Én meg ilyen átmenet lettem,mert mindkét kezemmel tudok írni,de a jobb kezem a dominánsabb.

21/F

2012. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Tulajdonképpen van más balkezes is a családban, unokatesóm is az, és ő is úgy lett az, hogy a szülők full jobbkezesek. Érdekes ez a genetika. Az ő gyerekei már jobbkezesek (az anyjuk is az). Na de nálunk mégis van egy kis esély, mert az apjuk (párom) balkezes.

Az írás azért jutott eszembe, mert engem is tanított anyukám, amikor kérdezgettem. Együtt formáltuk a betűket, közben fogta az én ceruzámat, és úgy írt az én kezemmel. Na erre mondtam, hogy ezt én bal kézzel nem fogom tudni megcsinálni. Remélem, az apja majd segít, ha mégis erre kerülne sor.

2012. aug. 22. 23:42
 6/12 A kérdező kommentje:

És ha jobban belegondolok, nagymama is átmenet volt (mindkét kezű). Igaz, jobbal írt, de minden mást ballal csinált. Még seperni is fordítva sepert! :-))


Akkor így egy csomó esély van arra, hogy a gyerekünkben is visszaköszönjön a bal dominancia.

2012. aug. 22. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A családban a tesóm balkezes mindenki más jobb, ismeretségi körben meg tudok ilyet fordítva, hogy anya apa balkezes és a kislány meg jobbkezes :)
2012. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
87%

Édesanyám, és édesapám is jobbkezes. Én pedig bal- illetve kétkezes lettem. :)

Furcsa mert balkezes létemre ugyanúgy fogom az evőeszközöket mint ők. Sose fogom megszokni ezt.

Nektek is lehet, hogy furcsa lesz, hogy másik kézzel csinálja azt amit ti a jobb kezetekkel.

Én is a betűket másoltam, nem fogta a kezem. Volt olyan "feladatsorom" hogy volt egy betű, azt többször át kellett írnom, majd mellé a vonalakra szépen lemásolgatnom.


Ki fogjátok tapasztalni, hogy hogyan tudtok neki segíteni. Emiatt ne aggódjatok :)

2012. aug. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Egy kis zseni lesz,ne félj.

Milyen előnyei vannak a balkezességnek?


A balkezesek előnyei a jobb-féltekés dominanciából adódik, vagyis, hogy a domináns kéz – jelen esetben a bal – ügyességét, térben való mozgását közvetlenül az erre a feladatra szakosodott félteke irányítja.

A jobb agyfélteke dominanciája kiváló tájékozódási- és manipulációs készséget biztosít. Ez nagy előnyt jelent olyan sportágakban, ahol jó térlátás, erős, gyors és pontos mozdulok szükségesek. Pl.:


tenisz (lásd Navratilova, Rafael Nadal, Szeles Mónika),

vízilabda (Benedek Tíbor, Kiss Gergely)

vívás (Mohamed Aida, Nagy Tímea)

boksz, ökölvívás (Balzsay Károly, Papp László)


A jobb agyféltekéhez kapcsolódik az egészben látás (holisztikus módon), a magasabb képzelőerő, kreativitás, a fantázia világa, az intuíció, az empátia, a humorérzék, amelyek a balkezeseknél erősebben jelennek meg. Számos olyan képesség, melyeknek a művészi tehetségnél, képzőművészeti alkotásoknál fontos szerepe van.

Balkezes művészek, hírességek: Leonardo da Vinci, Michelangelo, Picasso, Mozart, Beethoven, Petőfi Sándor, vagy napjainkból: Paul McCartney, Phil Collins, George Michael, Sting stb.

2012. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én balkezes unokatestvérem a cipőkötést tudta nagyon nehezen megtanulni a jobbkezes anyukájától (aki igazából átszoktatott balkezes, a nagymama szintén). De nálatok nem lesz baj, azt majd apától tanulja. Ha meg nem megy, majd kap tépőzáras cipőt addig, nem lesz semmi vész. Egy percig se aggódj :) Lesz, amit jobbkezesként fog megtanulni, az sem baj - sokan pl. a kést-villát jobbkezesen fogják. Nem minden kés alkalmas ugyanis arra, hogy bal kézzel vágjon vele az ember.
2012. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!