Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog, ha egy hétéves...

Normális dolog, ha egy hétéves gyerek sűrűn bepisil éjjelente?

Figyelt kérdés
Sógornőméknél voltunk játszani. Kisfiam bemászott a fiú ágyába, majd közölte , hogy pisis , vizes. Erre sógornőm válasza: igen, előfordul, hogy bepisil, semmi gond, mélyen alszik, ezért. De a fiam csak mondogatta, hogy belisilt az uncsitesó az ágyba. Már szóltam, hogy ne mondogassa, amúgy az unokatesó is mondta rá, hogy sokszor bepisil éjjel, de nem gond. Nem szégyelte egyáltalán. Ha nálatok is előfordult, hogy kezeltétek ennyi idősen?
2012. nov. 1. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem normális, a lányom 2,5 éves kora óta 2* pisilt be.
2012. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6-7 eves korig relative normalisnak szamit, ha alkalmankent elofordul. Heti par alkalom felett viszont mar koros. Szakorvosi vizsgalat kellene.
2012. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
baratnom fia meg 7 evesen is bepisilt, terapiaval elmult. A huga azota 6 eves, estenkent pelenkaban alszik, nala is terapia lesz.
2012. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányom 6 éves, 30%-ban bepisil éjjel. Voltunk kivizsgáláson 5 éves kora után, teljesen rendben van minden. Járunk pszichológushoz is, ott is teljesen ok minden, de nagyon szeret menni, ártani biztos nem árt, így havonta egyszer elmegyünk. Idegrendszeri éretlenség, majd kinövi. Úgy, mint az apukája is, aki kisikolás korára lett ágytiszta. Szóval nem átlagos dolog, de teljesen normális. Ja és már felkészültem, hogy a fiam is ilyen eset lesz, igaz, ő még csak 1,5 éves, de kb fél perc alatt képes bárhol, bármilyen pózban ébreszthetetlenül elaludni, ha álmos. A lányomnál is mindig irigyeltek, hogy milyen jó alvókája van, nem kell altatnom és csendben lenni, míg alszik, de most ez a hátránya. :)
2012. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor talán annyira nem gáz..... Én azért vinném szakemberhez is, de szerintem eszükben sincs. Javasolni meg nem nagyon lehet semmit:(
2012. nov. 2. 07:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el szakemberhez! Pszichológus/kineziológus. Nézz szembe ezzel minél előbb! Segíteni fognak nem csak a gyereknek de neked is ebben.
2012. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Néha még szó szó elmegy, de ennek sok oka lehet, érdemes kivizsgáltatni.

Talán banális oka van, mondjuk éjjel félálomba kiviszi valaki pisilni néha, úgy, hogy a gyerek fel sem ébred, akkor persze éjjelente be fog pisilni.

Sok oka lehet, érdemes ezt tisztázni.

2012. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is mindenképp úgy gondolom, hogy el kell menni ilyen idős korban már vele szakemberhez. Lehet, hogy nincs gond, mint nálunk, és majd kinövi, de az is lehet, hogy valami probléma áll a háttérben. Én mindenképp kivizsgáltatnám a helyükben! (4-es voltam)
2012. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez semmiképp nem normális, legalábbis én így látom, mert én is ilyen pisis kislány voltam nagyon sokáig. Persze idővel megtanultam kezelni a dolgot, de egy pszichológussal valószínűleg hamarabb sikerült volna.
2012. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 3. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!