Mi baja van a lányomnak?

Figyelt kérdés
Négy éves múlt, és már baba kora óta azzal szórakozik, hogy fájdalmat okoz nekem. Eleinte csak a cicimet harapta meg szopizás közben, és ezt még megmagyarázták azzal, hogy "hát van ilyen, majd elmúlik". De nem múlt el. Mikor napközben már nem szopizott, akkor is odajött hozzám, és belémharapott. A végén a férjem azt mondta, hogy nem jön velem sehová, mert azt fogják hinni, hogy ő vert meg. Tiszta véraláfutás voltam mindenhol. Ezt kb két éves koráig játszotta, majd a harapást tényleg abbahagyta, de lett más, és egyre jobban kétségbe vagyok esve.Mostanra már ott tartok, hogy nem szívesen veszem ölbe ha felkéreckedik, mert tudom, hogy kb két perc múlva vagy a hajamat tépi meg "véletlenül" ( mert mindíg van rá magyarázata, beleakadt a keze pl ), vagy a fülbevalómat rángatja, vagy a szemembe nyúl bele véletlenül, vagy belekönyököl a mellembe, vagy tök jó ötlete támad, hogy pl egy ollót milyen vicces lenne a lábamba bökni, és még sorolhatnám. Ezeket teljesen sunyi módon csinálja a legváratlanabb pilanatokban. A huga most három hónaposm és egy pillanatra sem merem vele egyedül hagyni, mert annak meg véletlenül megrángatta a lábát, vagy véletlenül megcsípte. Teljesen tanácstalan vagyok. Már ötmilliószor elmagyaráztam neki, hogy ilyet nem csinálunk, mert fáj, nem szép dolog stb, de egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Kapott érte már bűntetést, és egyszer rácsaptam a seggére is de semmi. Ez betegség lenne? Vagy van erre valami megoldás? Mikor mondom neki, hogy ne csinálja, mert az nekem fáj, röhög, mert szerinte meg vicces. Amúgy okos értelmes kislány, előbbre tart a koránál főleg matek érdekli nagyon, és ezen kívül nincs vele semmi probléma, sem a magatartásával, sem semmivel.
2011. aug. 21. 21:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

" és egyszer rácsaptam a seggére is de semmi"


szerintem ez itt a baj...lehet nagyon meg fognak kövezni azért amit írok, de kicsit szigorúbban kéne a testi fenyítést alkalmazni, és ezt már korábban el kellett volna kezdeni, hogy ne fajuljon eddig a dolog.

Meg kell vele tanítanod hogy kell finomnak lenni, finoman, szelíden viselkedni!De nem lesz egyszerű,mert már 4 éves!

Figyelmeztesd, hogy nagyon ki fog kapni, ha bánt, fájdalmat okoz(tudja nagyon jól mit jelent), ha mégis megteszi,akkor vidd be a szobába és csapj párszor jó nagyon a fenekére.De úgy, hogy meg is érezze!Mondd meg neki, hogy ezt nem csinálhatja, azért mert TE azt mondtad!!!!Nem bánthat senkit, nem okozhat fájdalmat.

Lehet durvának tűnik, és nagyon ki fog akadni, de ez van, meg kell húzni a határokat, mert ha 4 évesen nem tudod kordában tartani, akkor mi lesz később??

2011. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj egy gyermek pszihológussal beszélni ö tudna tanácsot adni egy próbát megér csak egy telefon!
2011. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

első vagyok, visszaolvastam amit írtam, és biztos fogják írni, hogy "marha jó példát mutatsz, ha te is megvered azzal a címszóval, hogy nem szabad verekedni"

De a verésnek ebben az esetben nem példamutatás a célja, hanem nevelés!!És igen, kell ezt a nevelési módszert alkalmazni, nem lehet egy gyereknek mindig mindent megmagyarázni, mert sokszor nem ért a szóból...

Az a baj, hogy ha hagyod, akkor nem csak benned és a piciben fog kárt tenni, hanem a környezetében is, óviban, suliban...

2011. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Mi lenne, ha Te visszaadnád, amit ő csinál. Tudom, ez is fura egy négy évesnél, de hátha rájönne, hogy bizonyos dolgok neki is fájnak. Pl hajhúzás, csípés. Persze nem úgy, hogy foltos legyen, de érezze.
2011. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is éreztetni kell vele, mit csinál, amíg nem tapasztalja, nem is érti (úgy tűnik)!
2011. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem visszaadni kell, meg pszichológushoz vinni, hanem MEGNEVELNI!!!Bocsi kérdező, nem a nevelésedet akarom minősíteni, csak kivagyok ettől a mai liberális neveléstől, hogy nem lehet a gyereket megverni.

Mi is kikaptunk, 5en vagyunk tesók, mégis normálisak vagyunk!!!

Már így is csoda, hogy eddig bírtad, miért nem fenekeled el úgy igazán?Vagy az apja, miért nem fenekeli el??Jót tenne neki....

2011. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kicsit durvának hangzik egy gyerekes játékhoz képest. :S

Én természetesen nem vagyok a gyerekek verésének híve, még mielőtt félreértené valaki, de!! Életemben egyszer kaptam egy nagy pofont, sosem fogom elfelejteni. Nem a fájdalmat (egyáltalán nem volt vészes, nem vertek meg, nehogy erre gondoljon valaki), de rájöttem akkor, hogy mennyire rosszat csináltam, és a mai napig szégyellem magam érte, pedig 20 éve volt.

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy sajnos lehet, itt tényleg egy nagyobb fenyítő pofon vagy fenékre ütés szükséges. Még egyszer mondom, nem a gyerek megverését szorgalmazom, de nem fog belehalni egy ilyenbe, és esetleg rájön, hogy nem vicces dolog fájdalmat okozni a másiknak. Nem tudom, az az egy fenékre csapás milyen volt, amit adtál neki?

Ha ez sem segít, természetesen nem verni kell mostantól (ezt úgysem tennéd persze), hanem akkor én is azt mondom, hogy szakember véleményét kell kikérni.

Ez biztos nem normális dolog sajnos. :(

2011. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor amikor rácsaptam, akkor kiakadt, de két óra múlva megint csinált valamit.Értelmes, és mindent megért ha elmondom neki, hogy miért nem szabad, ezt az egyet kivéve. Senki mást nem bánt, egyedül engem tisztel meg ezzel. Pl ölbeveszem, szeretgetem, és a legváratlanabb pillanatban csinál valamit szándékosan. Olyankor lerakom, és tudja is hogy ez lesz, és mégsem hagyja abba. Ha leteszem, akkor meg elkezd sírni. Ezért nem értem az egészet, mert mielőtt csinálja, már akkor tudja hogy le fogom tenni, és az rossz neki. Mással kapcsolatban meg ahogy megérti az összefüggést, használja is a megszerzett tudást, és nem kezelhetetlen kislány. Pl a hisztit hírből sem ismerjük, eljön velem boltba és ha előre megbeszéljük, hogy mit választhat, akkor ő is ragaszkodik hozzá ( pl azt mondom, hogy gyümölcsöt, vagy joghurtot vehet magának, akkor azok között válogat ) Számtalanszor kiakadtak már rajta, hogy milyen értelmes ennyi idősen, és tényleg az is, csak valahogy ezt az egyet nem akarja megérteni. Vagy nem tudja? Olyanok jutottak az eszembe, hogy mondjuk az EQ-ja alacsony lehet, de akkor mást is bántana, nem csak engem. Lövésem nincs mi ez.
2011. aug. 21. 22:06
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Üsd a rosszat, még rosszabb lesz!

Anélkül is tudsz nagyon határozottan korlátokat szabni. Kezdeményezz minél gyakrabban számára nagyon kedves közös tevékenységeket, de amint durván kezd viselkedni, nagyon határozottan szólj rá, vidd valami elkülöníthető helyre a lakásba ahol azért szemmel tudod tartani, és hagyd ott 4-5 percre. Állíts be valami csipogós órát, és mondd is meg neki, hogy addig kell ott ülnie, amíg az nem szól.

Nem kell hosszasan szidnod, kiabálnod, csak az okozott fájdalomhoz mért komolysággal közöld vele, hogy ezt tilos csinálnia, és a büntetés lejárta után se biztos hogy folytatnod kell vele a kirakózást, babázást vagy amit félbeszakítottatok. A figyelemmegvonás nagyon hatásos büntetés egy ilyen kis gyerek számára.

Persze nagyon fontos, hogy amikor "jól" viselkedik, kapjon minél több odafigyelést, szeretgetést, stb. Próbálhatod direkt módon is olyan érintésekre tanítani, amik kellemesek, akkor ezért is meg lehet dicsérni. "Milyen finoman megmasszíroztad a fejemet, stb."

Ha záros határidőn belül nem juttok előbbre, jelentkezz be a Nevelési Tanácsadóba, mert azért ez elég komolynak tűnik, ahogy leírod. De ha csak veled ilyen, más felnőttekkel, gyerekekkel, állatokkal nem durva, akkor nem hiszem hogy valami alapvető baj volna a kislányoddal. keress szakembert, ha kell, akár fölöslegesen is, baj nem lehet belőle.

2011. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
82%

Először is leszögezném, hogy én nem sokat értek a gyerekekhez, csak azt írom le, amit láttam. Unokatesómék kislánya most lesz 2 éves, vele is voltak hasonló problémák.

Ők is először hagyták, hogy majd csak abbahagyja, de mikor látszódott, hogy ez nem jó taktika, akkor visszaadták neki, amit ő csinált. Ő előszeretettel csipkedett mindenkit, de korához és méreteihez képest meglepően erősen. Először még nevetett mikor visszakapta, de később felfogta, hogy mi is a pálya... Azóta néha még előjönnek ilyesmik, de nem rendszeres, és így könnyen le lehet állítani. Igaz, hogy nagyon rossz látni, mikor 1 ilyen kicsi embernek miattad görbül a szája, de valahogy elejét kell venni a dolognak.

Egyébként én is azon az elven vagyok, hogy ne bántsuk a gyereket, ha nem muszáj, viszont különbséget kell tenni a verés és a "nevelő célú atyai pofonok" között.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!