Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam szeptemberben múlt 3...

Kisfiam szeptemberben múlt 3 éves. A pisinél elég szépen szól már, hogy kell neki, de a kakinál van a probléma. Csak állva hajlanó kakilni. Hogyan szoktassam rá, hogy a kakinál rá kell ülni a bilire?

Figyelt kérdés

Mindig felpattan mint egy rugó, nem ül meg pár percnél tovább.

Próbáltam már, hogy meséltem neki közben, de semmi hatás. Ezért mindig stresszes az oviba menetel, mert mindig izgulok, hogy ott ne kelljen neki kakilni...


2012. nov. 14. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

WC-t nem próbáltad még szűkítővel? Lehet, hogy a bilivel van baja, nem?

Barátnőm kisfia ma 4 éves, és kb. két hónapja hajlandó vécébe kakilni, előtte pelust kért, és abba intézte, ha kellett neki. Nem volt hajlandó bilizni, vécézni meg pláne nem. Már mindenfélével próbálkoztak nála, szerintem nem volt olyan módszer, amit ne csináltak volna végig, de hiába. Aztán egyik reggel úgy kelt a gyerek, hogy anya, megyek kakilni a vécébe. Ráült, és belekakilt. :)

2012. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Hűha, nem irigyellek! Nálunk ugyan ez a bibi volt! A jutalomfalatka jött be :))) Valami kedvenc nasi, pl turórudi, mandarin,akármi. A kakiért jutalom jár, de csak ha a bilimanót eteti meg vele:)) Hamar megtanulta, hogy bilimanó éhe, kakit kér, cserébe küld túrórudit :) Kicsit hülyének néztek anyámék, de nem érdekelt. Örültem, hogy végre siker volt:)
2012. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mara Acoma ***** válasza:
Ja! Még annyit, hogy fedeles bilink volt és mindig rátettem utána a tetőt, kivittem és mondtam hogy most eszi meg bilimanó. Sunyiba kiöntöttem és megmutattam neki az üres bilit, megette a manó, küldte a túrórudit helyette :DD
2012. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, írtam ki kérdést is :)

aztán megoldódott magától

júliusban volt 3 éves, szeptemberben kezdtük az ovit, de ő csak pelusba tudott kakilni

én nem szóltam az oviban, mert tudtam, hogy csak itthon kakil, mert csak itthon van pelus, így is lett, soha nem derült ki :)

ne izgulj, mert az átragad a gyerekre

én sokat próbálkoztam, leígértem a csillagokat, de olyankor semmi nem kellett csak a pelus

mindig kérleltem, de soha nem erőszakoskodtam, aztán egyszer mondtam neki, hogy 4 db pelus van itthon, és ha új csomagot kell vennem, akkor nem lesz másra pénzem, pedig ezen a pénzen vehetnék neki egy új játékautót is, erre azt mondta hogy próbáljuk meg, és sikerült neki, én örömtáncot jártam, nagyon nagyon megdicsértem, jutalmaztam, és soha többet nem kellett a pelus (még most is megvan az a 4 db)

ez kb másfél hónapja volt, azóta minden okés, és már idegen helyen is tud wc-be kakilni

szóval nyugi, türelem, kitartás, próbálkozz, meg fog oldódni hidd el!

2012. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!