Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 3 éves múlt és...

Barabás Dávid kérdése:

A lányom 3 éves múlt és nagyon nehezen akar mellettem jönni az utcán kézenfogva. És jó néhányszor elég keményen hisztizik is. Nektek ilyenkor mi segitett? Huzzam magam mellett az utcán, majd meg nyugszik?

Figyelt kérdés
Sokszor megáltam és türelmesen kérdeztem mi a baj,de sosem született kielégitő eredmény. vagy nem válaszol,vagy másrol kezd el beszélni.
2012. jan. 9. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

"Huzzam magam mellett az utcán, majd meg nyugszik?"

Igen. Ez nem olyan dolog, maiért könyörögni kell. Meg kell fogni a kezét és pont. Mert életveszélyes, ha kiszalad az útra.

A hisztit engedd el a füled mellett, és ha látja, hogy ez téged nem érdekel, akkor abbahagyja (lehet, hogy sokára, de abbahagyja).

Ha esetleg nem csak hisztizik, hanem rosszalkodik is (pl. megüt valakit, csúnyán beszél stb), akkor pedig ültesd néhány percre a lakás egyik részébe, és mondd meg neki, hogy akkor játszhat, ha megnyugodott. Ha elmegy, akkor vidd vissza. Ha megint, akkor megint vidd vissza. Legyél következetes!

2012. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen olyan 2.5-3.5 éves kora között. Ilyenkor nem a kezén, hanem a karján fogtam meg (mert nem jött mellettem nyugton, sőt volt olyan, hogy elrohangált, persze nem rángattam csak határozottan megfogtam) Ezt nagyon utálta, így egy idő után csak elég volt mondani, hogy megfogja a kezem rendesen vagy fogjam a karját?

Azt hittem soha nem fog rendesen sétálni (tavaly ilyenkor a tesót toltam kocsiban amikor elrohant , azt sem tudtam mit csináljak melyiket hagyjam magára...mert persze olyan helyre rohant ahová babakocsival nem lehetett követni)szerencsére lassan 1 éve nyomtalanul elmúlt az egész. Olyan szépen jön velem kézen fogva, mint egy mintagyerek...persze néha még most is kitépi a kezét a kezemből, de soha nem rohan el vagy tesz veszélyes dolgokat. Szóval van remény! :)

2012. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig úgy csináltam, hogy ha megfogta a kezemet, akkor közben simogattam az ő kezét. Ha ki akarta rántani, akkor egy kicsit erősebben szorítottam, (nem úgy, hogy fájjon neki), és mondtam, hogy kicsim, viselkedj szépen. Általában úgy szoktunk elindulni sétálni, hogy megígérem neki, ha szépen viselkedik, és anyával kézenfogva jön végig, akkor jutalmat kap. Szerencsére egyáltalán nem nagy igényű, néha elég jutalom neki egy kis nyalóka vagy PEZ cukor is, néha a nagybevásárlásoknál vagy a piacon is végig fogja a kezem. És sokat beszélgetünk, sok mindent megmutatok neki útközben. Sokszor már ő nyújtja a kezét, ha elindulunk valahova, nem kell beígérni neki semmit.
2012. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, attól, ha húzod magad mellett, ugye nem gondoltad komolyan, hogy megnyugszik ? Mert nem fog !

Ekkora korban még kíváncsiak és nem mindig akarnak már irányítva lenni. Menjetek kicsit az ő ritmusában, induljatok el hamarabb, ha minden csigát, hóvirágot megakar nézni, megtudja tenni. (nem lesz ez mindig így, ne félj) Én amit még csináltam, volt egy mondóka, azt mondtam, ha odaakartam valahova érni is.

Lassan jár a csiga biga eleségét keresi,

várja haza lánya fia csiga biga feleség..

gyorsan jár a csiga biga...

........................................

Vagy néha úgy menjetek le, hogy egyáltalán ne akarj menni sehova, csak sétáltok és az legyen többnyire ahogy ő szeretné. Kell ez a fejlődésükhköz, és nem kell félni, hogy azt hiszik ők vezetnek mindig, mert nem ! De ha nem érzékelnek sose semmi engedékenységet amit ők szeretnének látni stb., annál tovább fog tartani a kinlódás.

Ha pedig konkrétan mennetek kell valahova, akkor indulás előtt beszélj vele komolyan a dologról, hogy most ügyesen kell szépen sétáljatok oda.

2012. jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

amikor a csiga biga lassan jár akkor ti is, amikor gyorsan akkor bele lehet húzni ;-)

2012. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nóri$ válasza:
SZia!tedd azt hogy elmagyarázod neki hogy:KIcsim,ha így hisztizel akkor véletlen ki is eshetsz az úttestre és egyébként azért fogd a kezemet mert rosszul esik hogy itt hisztizel a helyett hogy szépen viselkednél mint a többi 3 éves gyereek!!
2012. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Én kicsit el fogok térni a válasszal a többiekhez képest. A 3 éves gyereknek nem kell a kezét fogni az utcán. 3 éves korban Elvárás az, hogy a gyerek megálljon, ha azt mondod neki, hogy ne menj tovább. Ha kis korától sétáltok, akkor már tudni illik az alapvető közlekedési szabályokat. (Értem ezalatt, nem megyek ki az úttestre, az út szélén megállok. Szerintem tisztázzátok, hogy sétálhat egyedül, és csak akkor fogod a kezét, ha hisztizik, és/vagy nem áll meg. Akkor viszont (ahogy a többiek is mondták) következetesen fogni kell a kezét. Hidd el, látványos lesz a változás, ha egy kis szabadságot kap. :)
2013. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!