Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kedves barátom kamaszlányával...

Kedves barátom kamaszlányával komoly gondok vannak. A szülei megbűntették és ez természetessen nem tetszett neki. Sajnos nagyon dúrván torolta meg. Megvádolta a saját apját azzal, hogy szexuálisan molesztálta. Mit lehet tenni az ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Egy kimondottan jó gyerekpszichológus kb. 1 perc alatt képes felmérni, hogy kamuzik, vagy sem. De ezn túl sem hiszem, hogy ártana a lánynak egy szakember, mert ha bosszúból képes ilyen hazugságra, akkor ki tudja, hová fajul még.
2012. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én jól felpofoznám ha ilyen hazugságot mondana. De valószínűleg nem most lett elrontva a dolog. Hogy állíthat ilyet egy gyerek? "Normális" családban egy tini sem vagdalózik ilyennel.
2012. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Killer81 válasza:
88%

Kb. egy szakemberrel megnézetném hazudik e vagy sem.

Ha igen akkor megvonnék tőle mindent, ami jár neki mint a család teljes jogú tagjának. TV, Mobil, zsebpénz, pénz kencékre meg fodrászra. Aztán majd elgondolkodik milyen az, mikor már nem tekinti senki családtagnak, csak egy elcseszett hazug tininek.

2012. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
70%
Én is 15 vagyok, és természetesen én sem a legjobb gyerek... Engem is szoktak büntetni, de azért ilyet nem csinálok! Az, hogy így torolta meg, egy kicsit gáz...
2012. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
92%

Reggeli, ebéd, vacsora, ágy, reggel ajtótól iskolaajtóig szülő viszi, utolsó óra végére szülő érte megy, hazahozza, tanul.


Ilyen esetben még a Harry Potteres Umbridge-féle kézbe vágó pennát sem ítélném el ("Hazudni bűn.") - bocsánat, nem hagyhattam ki :D


Ahogy már írták, mindent meg kell vonni tőle, ami a létfenntartásához nem szükséges (nincs telefon, számítógép, tv, internet, még könyv se, kivéve, ha kötelező olvasmány). Hadd legyen egy kis ideje elgondolkodni. Természetesen elvinném pszichológushoz is, minél több helyen megismételtetném vele (szakember előtt persze) a hazugságát. Nagyjából a harmadik alkalommal már neki lesz kellemetlen.

2012. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ. Hogyan mondta ezt el? Sírt? Vagy csak dühében jelentette ki ezt? Egyébként jó gyerek szokott lenni? Hogyan szokott beszélni? A körülményektől is szokott függeni, a jellemétől stb... Ha pedig tényleg csak egy hazudós lány, akkor egyetértek az előzőekkel, de az ítélet attól is függ,hogyha hazudott, megbánta-e a tettét.
2013. jan. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Csak nem hazudna ekkorát.. Maximum eltúlozta.. De addig míg ki nem derül, nem szabad lekezelni az ilyen helyzeteket.. Lehet érzékenyebb, hisz tini.. Kissé túl reagált valamit.. De nem merült fel hogy esetleg tényleg gondok vannak az apával? Van ilyen, még ha tökéletesnek is tűnik.. Oh helyesbítek: Főleg ha tökéletesnek tűnik.. Mindig a látszólag legjobbakkal vannak a problémák.. Mert mindenkinek van titka..
2013. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány éves? Én kitagadnám a családból és intézetbe adnám.
2018. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!