Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a gond a 3,5 éves...

Mi lehet a gond a 3,5 éves kisfiammal? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam most szeptemberben kezdte az óvodát és egyre nagyobb gondok vannak vele. Többször is panaszkodnak rá, hogy verekszik és durváskodik a társaival. Itthon nem mondja el nekem, hogy mi történt pontosan. Rajta is vannak "sérülések". (pedig azt mondják az óvónők, hogy csak ő verekszik). Mostanában már szinte mindennaposakká váltak a verekedések. Emellett egyre kevésbé fogad szót. Beszélek neki és csak hallgat, nem is válaszol.

A másik nagy probléma, hogy a héten kétszer is bekakilt az oviban. (már régóta teljesen szobatiszta volt) Amikor megkérdeztem, hogy miért nem szólt az óvónéniknek, akkor csak annyit mondott, hogy nem merte és erről most nem akar beszélgetni. 16 hónaposan kezdte a bölcsit és ott szépen beilleszkedett. Nem voltak ilyen komoly gondok (ott is voltak kis kakaskodások, de nem ilyen komolyak és nem ilyen sűrűn). Ott nagyon szoros kapcsolatot alakított ki a gondozónővel. Úgy veszem észre, hogy nem bízik meg az óvónőkben és nem igazán kedveli őket, és tegnap este ő is azt mondta, hogy nem szereti őket. (nem tudom, hogy komolyan is gondolta, vagy csak nem volt kedve beszélgetni és azért mondta)

Amikor le van foglalva (adok neki valami feladatot vagy talál valami játékot, ami leköti), akkor nincs vele semmi gond. Nagyon ügyesen segít mindenben és szereti is, ha rábízok valamilyen feladatot. Az oviban is azt mondják, hogy a foglalkozásokon ügyes, nagyon szépen eszik és öltözik egyedül. Amikor valami új helyre megyünk, vagy valaki új személyt ismer meg, akkor idő kell neki míg feloldódik. Pl: heti egyszer 45 percet jár angolra és a tanárnő már megjegyezte, hogy milyen csöndes és visszahúzódó.

Itthon nincs probléma a kakilással sem. ügyesen elmegy és szól, ha végzett, nem szokott baleset történni. A kis tesóját sem bántja. Ránk néha ránk üt, de csak ha mérges valami miatt.


Mitől változhatott így meg? Mi lehet ennek az oka? Mit tegyünk, hogy ne legyen nagyobb gond? Váltsunk ovit?


2012. nov. 18. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először gondoljátok végig, hogy történt-e mostanában bármi olyan változás ami kihathatott rá az óvodán kívül (pl költözés, haláleset). Érdemes végig gondolni, hogy ha esetleg az óvónénikkel van a gond akkor miért.

Menj be a családsegítőbe, ott segítenek, esetleg elküldik a gyereket egy pszichológushoz. Nem feltétlen kell azonnal óvodát váltani mivel a kicsiknél sok más oka is lehet a viselkedés változásnak.

2012. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szelket válasza:

Szia!

Mennyi idős a kis testvére? Mert általában megváltozik a gyermek viselkedése,mikor új kis jövevény érkezik.

2012. nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kis testvére szeptemberben született, pont amikor a fiam kezdte az ovit. Tudom, hogy ezek mind komoly változások az ő életében. És igyekszünk úgy csinálni mindent, hogy ne azt érezze, ki van szorítva vagy ő már nem annyira fontos nekünk.


Sajnos, az óvónők ezt nem igazán veszik figyelembe és nem így állnak a kisfiunkhoz. Főleg az egyiken érzem azt, hogy teljesen megbélyegezte a gyereket és nem is akar változtatni a hozzáállásán. meg sem hallgatja, amit mondani akarok neki, állandóan közbevág a szavamba és kezdi mondani a sajátját. Nem érzem azt rajta, hogy partner lenne. ő elmondja mi volt aznap vagy, hogy mi a baja a gyerekemmel és kész.

2012. nov. 19. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia nekem is hasonlo problémám van van kistesója 1 éves ő meg 4 éves.Már bilire szokott mikor jőtt a kistesó és elkezdett bepisilni aztán jőtt az ovi és ott meg 1.héten egyáltalán nem pisilt be.Mondtuk is neki milyen ügyes leszokott,utána héten megint bepisilt 2 hétig minden nap 3szor 4 szer.Jőttek az itthoni bepisiléek is.Most ma meg beis kakilt.Nemtudjuk miért csinálja ezt.Volt hogy a szeménél voltak bőkések ami azt mondta megütötte az eggyik srác.De nem mondott semmit.Nemtudom mit csináljak neked még fenáll a probléma?Ha van kedved beszélgetni megadom az email cimem:emcsi0617@citromail.hu
2012. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!