Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mitől lehet az, ha egy 5-6...

Mitől lehet az, ha egy 5-6 éves kisgyerek teljesen elzárkózik a simogatás, a puszi, és egyáltalán az érintések elől?

Figyelt kérdés

Ha ez mégis sikerül, akkor magába zárkózik, befordul.. valami betegségnek a jele is lehet?

Egyéb gondok is vannak a kisfiúval, amiről sajnos a szülők nem vesznek tudomást!


2012. nov. 21. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán autizmus? :(
2012. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezer féle dolog lehet,de tényleg az autizmus tünete a külvilág kirekesztése.
2012. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet nincs hozzászokva vagy a szülein kívül mástól nem tűri el .már az oviban is feltünt volna vkinek ha nagy gondok lennének.
2012. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyik kollegám annak idején örökbe fogadott egy 3 éves kislányt. Saját bevallása szerint évekbo telt neki, hogy házzászoktassa a gyereket a kedveskedésekhez, simogatásokhoz, annyira ehhez nem szokott, elhanyagolt kisgyerek volt.
2012. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ktk312 válasza:

Kérlek szépen semmi baja a gyereknek :) Tudom mert pont rám illik a leírás. Nekem okozhatta a túl sok rajzfilm amiben a kölkök már önállóak voltak. Túl hamar akar felnőtt lenni, gyerekes dolognak érzi ezeket a babusgatásokat.


És hogy én milyen vagyok? :) Minden jel szerint antiszociális vagyok de ez már egy másik történet. Nyugodj meg semmi baja, "jó" ember lesz belőle.

2012. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szuleitol sem fogadja el ezeket. Az oviban mar javasoltak a szakembert, de az anyuka egyaltalan nem torodik mar a gyerekkel, apuka meg hallani sem akar rola, mert "semmi baja a gyerekenek!".

Pedig a csalad is mondja neki, de homokba dugja a fejet. Masik nagy problema az agresszio.. Brutal dolgokat mondd.. Pl. a jo multkoraban az en kislanyomnak mondta hogy "akkor most fejbedobom ezzel" es a kezeben dobalgatott egy eleg nagy kovet. Kerdeztem hogy es megis miert? Azt valaszolta hogy " azt akarom fajjon neki". M

Nem mertem kettesben hagyni oket, mert feltem hogy valamit csinal a lanyommal.. Latni kene azt a tekintet ahogy sokszor nez.. Meg a dedijenek olyat mondott hogy " levagom a husodat a csontodrol".

Egyebkent nagyon sajnalom mert amikor kicsi volt tunderi baba volt.. Most meg.. Es a szulok nem segitenek rajta, neki.. Az anyukaja is akkor megy csak haza amikor alszik mar..

2012. nov. 23. 23:52
 7/10 ktk312 válasza:
0%

Elég durva dolgokat mondok/mondtam én is, de én inkább az emberiségre és az életre célozva... Kis koromban elég verekedős voltam, egészen 5. osztályig. Akkorra kinőttem. De ez egy szimpla védekezés :) Mint az ősi magyarok: megtámadják a körülöttük lévőket, hogy megmutassák ki az erősebb. Ne merjék bántani, ez ösztönös viselkedés. Elég elhanyagolt gyerek, mint én de hidd el nincs neki semmi baja csak lelki sérült. Ennek előnye nem fog meglepődni semmin és értelmesen tud majd dönteni.

Magamra ismerek benne és ha elég intelligens oda jut ahova én :D Igazából nyugodtan kettesben hagyhatod a lányoddal, mert bármennyire elvetemült voltam én is, nőt lányt sose mertem megütni, gondolom annyit megtanult, hogy lányokat nem ütünk :)

2012. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Skizofrénia korai tünete lehet.
2012. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én kiskoromban is ilyen voltam, azt is utáltam ha a szüleim vagy akárki más tette. most már ezt viszonylag kinőttem, azaz engedem hogy megöleljenek, puszit adjanak stb. azok a lányok akikkel jóba vagyok. szülőktől stb. még mindig nem tűröm el, ez van, nem betegség, egyszerűen nem szereti. nem kell mindent így felkapni! 13/F
2012. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a nem megfelelő családi háttér ennek az oka.
2012. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!