Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szükséges gyermekemet a korai...

Szükséges gyermekemet a korai fejlesztőbe vagy tsmt tornára vinni? Mikorra kérjek időpontot?

Figyelt kérdés

22 hónapos lesz 28-án a lányom és nem beszél. Nincs mondata, nem tud mondatot alkotni.

Van jó pár szava, az összes általános, hogy mama, papa stb. kakaó, levél (lellel), fa (vva), házikó (házz), cica (ccc), maci (brumrumbrum) víz (zzóó), kérem (keüee), és ehhez hasonló szavak.

Mindent megért, ebben szerintem nagyon jó! Hozd ide, vedd le, vedd fel, bújj el, keresd meg, hol van az elefálnt stb.

most akkor kiszívjuk az orrodat (egyből megy a porszívó felé).

Tehát az értelmével ninsenek gondjaink, csak nem beszél és kezdek picit aggódni, hogy nem fejlődik jól.


hallottam erről a tmst tornáról, én szívesen csinálnám vele. Mennyi idő míg eljutunk egy ilyen foglalkozáshoz?

Ha most kérnék időpontot, akkor mikorra kapnék? (hónapok?)



2012. nov. 14. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak 4 éves kor után foglalkoznak vele, ha még akkor sem beszél. Lányod nincs lemaradva!

Egyébként időpontot kell kérni, 1-2 hónap múlva behívnak, megnézik tényleg kell -e a gyereknek a fejlesztés, 1 hónap múlva felmérik, majd utánna kezdődik ha úgy ítélik meg.

2012. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak 4 éves kor után? ez biztos? én a korai fejlesztőre gondoltam, nem a sima beszédfeljesztőre.
2012. nov. 14. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:

TSMT-tornát máshol is találsz, érdeklődj a környéketeken (családi napközikben, bölcsikben, szülőtársaknál).

Egy terapeutát kell találnod, aki összeállítja a megfelelő gyakorlatsort.

2012. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom. Most kezdett el beszélni. Már mindent végigjártunk a fülészettől a pszichopedagóguson át. A doktornő Tsmt beszédindító tornáját javasolta. Fel kell hívni őket, de nálunk nem kell hónapokat várni, mivel ezek a típusú foglalkozások csoportban zajlanak, de borsos az áruk. Más részről javasolta, hogy járjon közösségbe, ott kénytelen lesz beszélni.
2012. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hova járattad közösségbe a lányodat? a tsmt tornát otthon is kell végezni, úgy tudom, hogy heti rendszereséggel, tehát nem szükséges a csoportos foglalkozás
2012. nov. 15. 15:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem járattam közösségbe, mert csak családi napközibe mehetne, és a doktornő szerint jó lenne, ha heti öt napot menne. Ez horror összeg, így inkább többet vagyunk gyerektársaságban, és keresek még más megoldásokat, de már nem vészes a helyzet, mert elkezdett szépen mondatokban beszélni. Az igéket is szépen ragozza. Valószínű nálunk genetikai okai voltak, mivel mindenki későn kezdett el beszélni.

A tsmt tornát ilyen esetben azért javasolták csoportban, mert a közösség is ösztönző. A kicsivel mozgásfejlődési elmaradással jártunk, és itthon végeztük a tornát.

2012. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat. Én sem tudom nagyon közösségbe járatni, nem a városközpontban élünk és sok gyerekessel sem találkozom. Többnyire olyan babás ismerőseim vannak, akiknél kisebb a gyerek és még nem beszél.

szóval nincs beszédes ismerős és a játszótéren hétköznap sincs senki itt nálunk, ahol én lakom.

2012. nov. 16. 07:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, valószínűleg egyik napról a másikra fogja elkezdeni. Valószínűleg nincs baj a fülével, és az utasításokra is reagál, tehát értelmes. Mi végigjártuk a vizsgálatokat, pedig nálunk is kb ez volt mint nálatok, és így utólag teljesen felesleges volt. Hitték hallássérültnek, autistának (védőnő!). Az egész csak arra volt jó, hogy szét idegesítsem magam. Ha a családban van aki későn kezdett beszélni, akkor ez normális.
2012. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jajj köszönöm.!! Ilyenkor mit kell nézni? családon belül, csak apát és anyát, vagy nagyszülőket is?
2012. nov. 16. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenkit, bárkitől örökölhette. Nálunk szinte mindenki, (a férjem, és a testvérei, és én is) bőven két éves kora után kezdett beszélni.

Másrészről a lányom olyan jó kis jelrendszert talált ki, hogy könnyű volt megérteni. Nem igazán motiválta addig semmi, amíg nem lettek bonyolultabbak a közlési igényei.

Beszélgessetek sokat, mesélj neki sokat, és ne izgulj. Előbb utóbb megszólal.

2012. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!