Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nagyon súlyos autisták már...

A nagyon súlyos autisták már ugy születtek és mindig is súlyos volt az állapotuk vagy jól fejlődtek és egyszer csak "visszafejlődtek"?

Figyelt kérdés
És mi az a kor ami után már nem alakul ki ez a "visszafejlődés"? Hogyan lehet arra következtetni, hogy a gyerekedet mennyire érinti az autizmus? Vagy az soha nem biztos állapot? Válltozhat?

2012. dec. 2. 18:43
1 2 3
 1/26 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Már úgy születtek. Az autizmus általában genetikai sérülés következménye.

[link]


Pedro

2012. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
értem ..de ha ugy születtek akkor miért van az,hogy eggyes tünetek csak 4-5 éves korban jönnek elő?
2012. dec. 2. 19:02
 3/26 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A genetikai sérülés súlyosságától függ.

A gyermek 3-4 évesen még nem feltétlenül kommunikál olyan szinten, hogy az autizmus mint lehetőség felvetődjön, hiszen lehet hogy csak megkésett beszédfejlődés, vagy egyéb dolgok miatt van elmaradása. Kb. a 3-5 éves kor az, amikor a tünetek annyira jellegzetessé válnak, hogy felállítható a diagnózis.

Egyébként előtte is tudják, hogy valami probléma van, mert az már 1-2 évesen is látszik, de ilyenkor még nem szignifikánsak a tünetek, és igen sok esetben csak egyszerűbb fejlődési problémák vannak, amelyeket "kinő" a gyerek. (Azaz máshogyan, lassabban, vagy nehezebben fejlődik, de végül eléri a normális fejlettséget.)

2012. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
köszönöm. és 1-2 évesnél milyen problémák adodnak?
2012. dec. 2. 19:37
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon változatos, de pl nem néz a szemedbe, vagy nem "hallja meg" a saját nevét, nem eszik meg csak mondjuk fehér dolgokat, röpköd a kezével, ha orra esik és vérzik se veszi észre vagy pont fordítva még a ruha cimkéje is dührohamra ingerli, vagy a hűtőmágneseket csak vízszintes sorban tudja elviselni, stb.
2012. dec. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon változatosak a tünetek, és az is, hogy hol helyezkedik el valaki a spektrumon. Magasan funkcionáló autiknál nem ritka valóban, hogy 4-5 éves kor körül válik egyértelművé, vannak ugyan "alarm jelek", de abból még a szakemberek sem tudnak messzemenő következtetéseket levonni.
2012. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
akkor ha minnél késöbb jönnek a tünetek annál magasabban funfcionálo lesz ? vagy ez hogy van?
2012. dec. 3. 13:26
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Tünetek mindig vannak, de sokuk nem kiúgró, esetleg összetéveszthető mással. Vannak, amik csak a közösségbe kerüléskor, kontrasztban más gyerek viselkedésével lest kirívó.

Az én lányom magasan funkcionáló. Mindig kicsit furi volt, pl. extrém válogatós már egész pici kora óta, de ez azért nem olyan feltűnő. Elég nehezen tanult meg beszélni, de igazából még ez is lehetne más baj. Sose repkedett a kezével, mindig tartott szemkontaktust, lehet ölelgetni, nyílvánvaló érzelmi életet él. DE én tudom róla, hogy ő nem tud különbséget tenni még a szimpatikus ember és a barát között. Ezért tanítganom kell a bizalmatlanságra. Ezt mások pl. nem tudják, azt gondlják, jéé milyen barátságos gyerek.

2012. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy a visszafejlődésről: igaz nem marad úgy, viszont rosszabb napjain csak hisztizik, nem fogad szót, és nem tud egy épkézláb mondatot összerakni. Olyankor érzékelem csak, hogy ő autista. Ez a ritkább.

Amúgy pedig fejlesztésre viszem, egyre okosabb, ügyesebb. Ismerősök se tudják róla, hogy ő az.

2012. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk 3 éves korig gyakorlatilag csak a repkedés, grimaszolás volt. Illetve voltak más, alarm jelek, de én semmit nem vettem észre, mert nem volt viszonyítási alapom, hogy milyennek kellene lennie...

Közösségben jöttek ki a tünetek, most már nekem is egyértelmű, de kívülállók a mai napig nem mondják meg róla, hogy auti.

2012. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!