Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves unokahúgommal nagyon...

9 éves unokahúgommal nagyon súlyos tanulási problémák vannak. Találkoztatok már hasonló dologgal és mi volt rá a megoldás?

Figyelt kérdés

2x járta az elsőt, most 2. osztályos és hihetetlenül le van maradva a többiektől. A kislány elég beteges és a tesóm még sulykolja is ezt belé, hogy "te ilyen meg olyan kis gyámoltalan anyuci ici-pici kislánya vagy aki sokat beteg". Semmi komolyra ne gondoljatok: megfázás, köhödés stb. Most ott tartunk, hogy a tesómnak a fejébe végre beletudtam verni, hogy nem a tanító néni a hibás hanem a kislány mivel nagyon kis trehány. Amit eltudtok képzelni rosszat az mind benne van az ellenőrzőjébe: nem figyel órán, nem tud olvasni, számolni, koncentrálni, a feladatokat nem csinálja órán stb. Én majdnem elsírtam magam amikor elolvastam. Attól félek, hogy kisegítő iskolába fogják rakni, mert ennyire lemarad.

Mi a megoldás az ilyen gyerekekre? Mivel lehet rávenni, hogy tanuljon?


2010. okt. 31. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már rég egy szakemberhez kellett volna vinni.Legalábbis ha az Én lányom lenne utánajárnék ,hogy mi az oka ennek.
2010. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már kétszer járta az elsőt, Nevelési Tanácsadóban kellett vizsgálni. Mi volt a szakvéleményben? Ott konkrétan megmondják, miben és mely területen vannak hiányosságai, illetve hogyan kell foglalkozni vele. Nem olyan könnyű ma már gyógypedagógiai iskolába kerülni, nagyon nagyfokú debilitás kell a bejutáshoz. Most, hogy annyi kisegítő iskolát megszüntettek, az integrálás az elfogadott. Az más kérdés, hogy egy nagylétszámú osztályban nem sok esélye van az egyénre szabott foglalkozásnak.
2010. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Voltak Nevelési Tanácsadóban ahol elmondták, hogy igen le van maradva és heti egy óra külön foglalkozást ajánlottak neki. Ide el is jár és ennyi. A tesómat folyton piszkálom, hogy foglalkozzon vele többet, de a kis csajcsi inkább egy órát hisztizik, mint megcsináljon egy 10 perces házit. Ezt az anyja megunja és ráhagyja. Hiába mondom neki, hogy ha kell minden nap üljön le vele és ha kell hisztizzen a gyerek akár 2 órát is, de az nem megoldás, hogy egy kiadós hiszti kiváltja a házit. De én sajnos nem tudok semmi mást tenni, mint az anyját dorgálni (feleslegesen) :((
2010. nov. 1. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt valami lelki baj van.Egy volt osztálytársamnak a húgának is ilyen problémái voltak(a volt osztálytársamnak is).Őket a szüleik nagyon elhanyagolták.Az anyjuk gyakorlatilag a munkája miatt egész hónapban külföldön volt,az apjuknak meg nem volt állása,de a gyerekeivel nem foglalkozott.Hogy most hova fajultak,azt nem tudom.De ezt a kislányt pszichológushoz kéne vinni.De,ahogy olvasom a szövegedet,az ő anyja sem lehet valami ¸¸majomszeretettel˝gondoskodó anyuka,ha nem erőlködik a kislányával.
2010. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem épp most van egy ilyen tanítványom, a szülők nem hajlandók elvinni a vizsgálatra, így kénytelen leszek megbuktatni a gyereket. Legalább 3szor járja majd a másodikat, aztán a harmadikat, s nem vlgzi el a 9 osztályt se, mert addigra már rég nem lesz tanköteles. Ha a Tanácsadóban leírják, mi a gond, esetleg figyelemzavar, vagy dislexia, disgráfia vagy discalkulia, utána azt a részt nem kell osztályozni, s elvégezheti a 8 osztályt. Beszélj te az ofővel, és vidd el a vizsgálatokra, különben elkallódik a gyerek. Ha az anyja folyamatosan nem foglalkozik vele, az ofőnek hivatalból jelentenie kell a Gyámügyre, a gyereket védelem alá helyezik, minden lépésüket ellenőrizni fogják.Hidd ek, nem kellemes.Van ilyen gyerekünk is, egy rossz lépés, s elvehetik a szülőtől a gyereket. Beszélj az anyjával, mert egyszer csak arra ébred, hogy már nincs nála a gyerek. Nem ijesztgetni akarlak, de nélunk sok az otthonos =állami gondozott gyerek), s egy része hasonló okok miatt került gondozásba.
2010. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajna utolsóval kell, hogy egyetértsek, én is pedagógus vagyok, és nálunk is ez a helyzet! De ne csak te vidd el a gyereket, hanem karonöltve kéne őket vinned az anyukával, mert ha az anyukán nem látják az akaratot... :(
2010. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet, de mi lenne, ha te segítenél neki tanulni?


Meg kell neki magyarázni, hogy a tanulás fontos.

Bátorítani kell. Pl. lehet, hogy azért nem tanul, mert úgyis csak kinevetik a többiek.

2010. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anevelési tanácsadó egy nagy kalap sz*rt nem ér. A szakértőibe kell elvinni, ott komplex vizsgálat történik. A nevtanban elmondják amit amúgy is tud a szülő. :S
2010. dec. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!