Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segíthetnék a 4 éves...

Hogyan segíthetnék a 4 éves kisfiam figyelemzavarán (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
4 évesek az ikreim, van 1 kisfiam és egy kislányom.Kislányommal semmi baj sincs. Nemrég kezdték az óvodát.A kisfiam figyelmét nehéz lekötni, amikor figyelnie kéne akkor sosem figyel az óvónőkre...elvarázsolt, mintha egy másik világban élne, kicsit szétszórt...Ma beszéltünk az óvónénivel, azt mondta erre figyelni kell, nem szabad engedni, hogy ilyen maradjon. Mivel tudnék neki segíteni? Őszintén szólva úgy érzem, ez az én hibám, talán nem figyeltem a kisfiamra eléggé...Lényeg az, hogy segíteni akarok neki és fejleszteni a figyelmét. Remélem tudtok valami jó ötlettel szolgálni. Köszönöm a segítségeteket.
2012. dec. 14. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát az én kisöcsém is figyelemzavaros és őt kineziológushoz vitték a szüleim, aki elbeszélgetett vele, felállította a diagnózist és pár gyakorlatot mutatott nekik, amit naponta gyakorolnia kellett otthon, és amikor már ment neki ügyesen, akkor kellett visszamenni. Most itt tartunk, de szüleim szerint javult tőle a figyelme!

És igazából sokba se kerül, tehát nem kellett folyamatosan járnia, kb 3 havonta mentek 1x, szóval legalábbis náluk nem a pénzlehúzásról szól...

Egyébként a figyelemzavar esetén általában az agyféltekék közötti kommunikációval van valami gond...és ezt az összeköttetést kell fejleszteni...

2012. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha az óvónőknek ilyen gyanújuk van, akkor a tanulási képességvizsgálóba kellene irányítani (de te is kezdeményezheted). Ott majd elindítanak, hogy milyen fejlesztés kell, de a TSMT-tornát mindenképpen javaslom!
2012. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kb a fiam 4 éves korában kellett szembesülnöm,hogy ezzel a nehézséggel küzd .

Azóta sok mindent megjártunk már ,fejlesztésre jártunk vagyonokért évekig ,hittünk a végletekig,mert hinni akartunk benne,hogy csodát lehet tenni ,javult is ,de aztán rá kellett jönni,hogy teljes mértékben nem lehet csodát tenni,el kell fogadni a gyermeket ezzel együtt,erről sem a szülő,sem a gyerek nem tehet,adott helyzetből kell kihozni a legjobbat ami lehetséges .


Lehet,hogy egy éve még valami abszolult lelkesítőt írtam volna ,hogy odafigyeléssel ,fejlesztéssel teljes mértékben elmulasztható a figyelemzavar ,de ez szerintem csak nagyon enyhe esetekben van így .

2012. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is a tsmt-t javaslom.
2012. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha a gyerek figyelemzavaros, akkor jár neki fejlesztés, amit az óvodának kellene ingyenesen biztosítani a TKVSZB javaslata alapján. Szerintem az ovi meg akarja spórolni ezt a fejlesztést, ezért nem küldtek el a bizottsághoz és azt várják, hogy magánúton fejleszd! Mi az, hogy az óvónő "utasítgat"? Az ő dolga lenne, hogy elirányítson a megfelelő helyre!

Nálunk minden "gyanús" gyereket elküldtek a bizottsághoz és kapják is az előírt fejlesztéseket. A TSMT tornát mondjuk nem az ovi biztosítja, de azt a bizottság sem írta elő, csak javasolta, úgyhogy arra magánban hordom (illetve otthon végezzük, csak konzultációkra járunk).

2012. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Szakértői rehabilitációs bizottsághoz és a Nevtanba a zaülő és a óvónő is kérhet időpontot. Az én kisfiammal is rengeteg gond volt. Már kérdezni sem mertem az óvónőktől, mert csak zúdították rám a problémákat. Aztán a nevtan vizsgálta, semmi különöset nem tudtak megállapítani. TSMT-re hordom. Kéthavonta egy alkalom. 6. hónapja csináljuk. Nagyon észrevehető a fejlődés. De lelkiismeretesen csináljuk a gyakorlatokat, egyet ki nem hagyunk, s van eredménye. Az óvónők sem panaszkodnak. Vagy, ha igen, elég ritkán. Amúgy a figyelemzavarra a szenzo-motoros tornák a jók. PL: TSMT, Ayres, BHRG

Úgy gondolom, először a kiváltó okot kell kezelni. S erre jók a szenzoros tornák.

2012. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

AZ azért nem mindegy,hogy szimplán figyelemzavaros, vagy esetleg az értelmi képességeivel is van némi gond, ezért olyan, mintha más világban élne.

Szakértői Bizottság vizsgálatát te magad is kérheted, vagy az óvoda, de persze a te beleegyezéseddel.


Én először mégsem itt kezdeném, hanem Nev. Tan-ba vinném, nézzék meg, ha bármi gyanúsat látnak, ők javasolják majd Szak. Biz vizsgálatát is.

Ha SNI-s diagnózist kap, akkor sem biztos, hogy az óvoda köteles számára biztosítani a megfelelő fejlesztést, mert ha az adott SNI nincs benne az alapító okiratukban, akkor nem kötelezhetők rá. (Ajánlanak másik ovit, ezt meg gondolom nem szeretnéd, csak ha irtóra muszáj.)


TSMT figyelemzavar esetén szuper jó, ártani meg nem árt, én mindenképpen javasolnám.


Jósolni senki nem tud, a figyelemzavar fejlesztés hatására javulni fog, csak a mértéket nem lehet előre tudni.


Gyógypedagógus vagyok, a lányom is figyelemzavaros. 3 éves kora óta viszem Ayres terápiára (jó, de sajnos nem sokat változott tőle). Pár hete kezdtük a TSMT, és már látom a javulást :), de tisztában vagyok vele, hogy lesz nekünk még gondunk az iskolában. Szóval hajrá, nem elkeseredni!

2012. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!