Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idős kortól alakulhat...

Mennyi idős kortól alakulhat ki a hiszti, és hogyan lehet a "legemberségesebben" kezelni de mégis hatásosan?!

Figyelt kérdés
kis lányom alig múlt 7 hónapos és néha már van hogy hisztizik, ( tehát azt értem hiszti alatt hogy egy szem könnye sincs sírás közben, és inkább már ordításnak hívnám mint sírásnak és közben nem reagál hiába veszem fel, hiába változtatok helyzetet, szóval nem tudom kizökkenteni bármivel próbálkozom ) igaz nem sűrűn vettem észre nála idáig csak 2-3 szor én megmostam hideg vízzel az arcát ( megvizesítettem a kezem hideg vízzel és azzal simogattam végig) és úgy szinte mint akit elvágtak, abba hagyta és másra figyelt. De ha nagyobb lesz akkor nem minden helyzetben tudom bevinni a füdőszobába hogy megmossam az arcát...pl. boltba meg ilyen helyeken.
2012. dec. 15. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem kell figyelembe venni a hisztijét. Ezzel akarja felhívni magára a figyelmet. Ne tedd azt, amit ő akar.
2012. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
inkább másfél éves kortól van a manipulatív hiszti, tényleg az használ, ha nem veszed figyelembe, eltereled a figyelmét, ha hajlandó másra figyelni. Minden gyerek próbálkozik, ha meg éhesek, szomjasak, fáradtak, betegek, hamarabb kiakadnak, szóval először ezeket az okokat kellene megszüntetni. Aztán lehet simán rossz kedvük is, mint a felnőtteknek...
2012. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha csak hiszti akor nem kell figyelembe venni.csak ara figyelni ne legyen baja .
2012. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én kizártnak tartanám, hogy ez hiszti lenne...

ha a hideg vizes simi segít, ám legyen, de nagyon ne melegedj bele, nehogy hideg vizes zuhi legyen belőle...:-)

Sztem csak figyelmet akar, amit adj is meg neki, lehet egy kis hasfájás, hirtelen zajtól való ijedtség, ami neked fel sem tűnik...szóval ne csináld, hogy nem reagálsz rá sztem...


Én azt látom a 2 éves lányomnál, hogy akkor erősödik a hiszti, ha nem rá figyelek. A boltban is ha normálisan, nem idegesen, nem ingerülten legugolok mellé, és elmondom neki, hogy mit miért nem lehet, és utánára ígérek vmi kis "ajándékot(játszórér, meseolvasás, csoki, stb), akkor simán megérti, és relative szót fogad...

2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez még nem hiszti :) de ha majd az lesz, nekünk 3 dolog jön be: az egyik, hogy nem veszel tudomást a hisztiről, a másik, hogy megpróbálod elterelni a figyelmét, kizökkenteni, játékkal, humorral, végül, hogy megszeretgeted, nyugodt hangon beszélsz hozzá, megöleled (ha hagyja). Ha kiakadsz, és átveszed a hangulatát, kiabálsz vele, akkor a hiszti csak bedurvul (tapasztalatból mondom)
2012. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szóval én azt az elvet vallom, hogy már picinek is szabály van a boltban is. Már 1 éves korától amikor elkezdte a nyúlkálást a kedvenc ételei iránt, hogy választhatsz egyet és kifizetjük és csak akkor kaphatod meg stb. Másik most két éves és ha van kedve akkor kérem a segítségét, hogy hozza ide az adott árút amit ő elér de ha leejti sem lesz belőle baj. Meg persze elbírja. Mutogatok neki mindent elmondom mit miért csinálok amit látom, hogy érdekli azt megmutatom és kicsit játszunk is ha mondjuk zenélős játékról van szó akkor megmutatom neki, hogyan működik és utána ő is megnyomhatja egyszer és elmondom, hogy utána megyünk.

A hsizti. Szóval én ezt úgy kezelem, hogy meggyőződök, hogy tutira nincs baja nem éhes nem szomjas e tiszta e a pelus nem lázas e stb. Ha nem és semmivel nem tudok rá hatni mert már ismerem a két éves lányomnak a sírását akkor nem foglalkozom vele és elmondom, hogy akkor jöjjön oda hozzám amikor tárgyalóképes és meghallgat. Be szokott válni. De fontosnak tartom, hogy érezze, hogy érezze, hogy rád számíthat csak nem mindegy, hogy hogyan közli. Ha nasit akar de nem sokára jön a vacsi vagy más akkor elmondom neki, hogy most miért nem kap és terelem róla a figyelmét. Nekem az a tapasztalatom, hogy már most érdmes az alapokat lefektetni. Igen a boltban volt, hogy furán néztek, hogy a csokit amiért nyúlkált miért nem adom oda, hiszen még csak két éves, erre nekem az a válaszom, hogy egy pár év múlva meg már nem fogják jó szemmel nézni ha a boltban adom oda neki a dolgokat. Igyekszzem az ellentmondásokat elkerülni. Igaz tudom, hogy úgy sem lehet. Az az igazság, hogy a lányom nagyon ritkán hisztizik a szó hagyományos értelmében amikor nincsen rá oka. Általában mindig van valami igaz nem mindig jövök rá elsőre. De hiszem, hogy ez talán az, hogy már újszülöttként szabályok szerint él és igyekszem az ellentmondásokat elkerülni. Nem igényelte a cumit nem is szoktattam rá, egyedül képes aludni, nincs cumis üvege pohárból iszik stb. Bölcsit most kezdtük el minden gond nélkül beszokott.

2012. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet hiszti 7 hnaposan de nem azért hogy téged befolyásoljon vele, ahhoz még kicsi. egyszerűen nem tetszik valami és visít, ez természetes. majd lesz később hogy direkte tudatosan csinálja...vagy eltereled a figyelmét, vagy ha nem olyan elterelhető típus, és tovább őrjöng, skkor bizony rá kell hagyni, majd ha csillapodik, akkor jöhet a megbeszéls, vigasztalás. egy biztos, engedni a hisztinek nem szabad. viszont azt tudni kell, mikor van az hogy a gyerek túlfárrad, és azért hisztizik, akkor el kell kerülni lehetőség szerint ezt, hiszen az úgymond nem az ő hibája. vannak simulékonyabb és kevésbé simulékony gyerekek, az hogy kinek milyen gyerek jut alapból ezt befolyásolni nem lehet, van akinek ilyen is, olyan is (mint pl. nekem). ;)

általában véve azáért az nekem tapasztalatom, hogy ha érzi a gyerek, hogy te reagálsz az ő bajaira, kéréseire, problémáira, akárcsak úgy, hogy ha valamit nem lehet akkor azt elmondod miért nem lehet, és vigasztalod, akkor azért az jó hatással van a hisztisségre, már olyan értelemben, hogy akkor ő is együttműködőbb lesz, mert bízik benned, hogy nem söpröd félre, és hacsak lehet megoldod a gondjait. mindenestere klasszikus hisztiről cak akkor lehet már szó, ha a gyereknek van mmár annyi esze és belátása, hogy rájöjjön, a saját akaratát érvényesítheti veled szemben már ha hagyod). nyilván 7 hnaposan még nincs ilyenekkel tisztában egy baba. :)

az én gyermekeim 4 éves és 15 hónapos kicsik

2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!