Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv kisfiúnak -5 éves-...

Hiperaktiv kisfiúnak -5 éves- milyen játékok jók/hasznosak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

négy éves ismerős van, nagyon gyakran vigyázok rá. álltalában nem játszik. kertünkben van, a nagyobb (neveletlen) testvérével. figyelnek kell mind a kettőre. a kicsi felmászik a labilis létrára, kb. 6-7 méter magasra. másik kertben vagyok, mert átment a nyagobb labdája. szinte átugram a kerítést, kiabálok a picinek, rohanok fel utána, mert megy egyre maasabbra. Elkapom a lábát, nem engedem tovább. Közben a nagy feldobta a papucsát a tetőre. Leszedem a picit, mászok a tetőre, és a cipővel együtt leszedem a nagyot, aki nem tud lejönni. Megérkezik a 3. fiú és a lánytestvére. Kislány nagyon kis bújós. Nagyfiúk játszanak, egy korosztály. Kisfiú bántja a lányt. Megszidom, leültetem. Kb 3 másodperc, és bent van a kerti házban. Kislányt megkérdezem mit szeretne. Rajzolni. Megyek a házba, és látom a picit (aki elvileg a teraszon van) az asztal tetején. Kérdezem mit csinál. Enni akar. Csokit. Pedig neki azt elvileg nem szabad. Nem baj, adok neki egy kis csokis gabonapelyhet. Azt vagy negyed órán keresztül ette a teraszon (ahonnak szerencsére átlátok mindent). Kislány megkapja a ceruzákat, papírokat, alátétet. Fiúk megunják a játékot. Felajánlom, hogy menjenek a medencébe. Belemennek. Kislány is akar, de csak velem. Miközben mondja, kisfiú bele esik/ugrik a vízbe. Én ruhástul utána, hiszen nem ér le a lába. Leveszem a ruháit (alatta a fürdőgatyája volt). Csónak, karika megy a vízbe, kezére a felfújhatósok. A nagyfiúk-kisfiúk összekapnak. Közben kislánynak mondom hogy vetkőzzön fürdőruhára. Belemegy mindenki a medencébe. Ott úgy ahogy elvannak. Kisiú rohangál kint és úgy csinál mint aki beleesik. De rajta van a kezén a bigyó, nincs semmi baj. Nagyfiúk megunják, kimennek. Esznek. Kisfiú éhes. Kap ő is. Kislánnyal bent vagyok a vízben, ő is éhes. Ő is kap, én is megyek oda. Aztán megérkeztek a felnőttek. Én fellélegeztem. Akkor meggyújtottam a fáklyákat. Utána azzal rohangálnak. Kb. ennyi a lényeg. Szval játékra nem is tudom érdemes e gondolni.

14/L

2009. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm a sztorit. (egyébként karúszónak hívják:)) Akár én is írhattam volna... Olyan játékra gondolok, amit majd bent játszhatunk ha már kint nem lehetünk. Ősszel lesz a szülinapja,arra kapna vmit ami talán lekötné 5 perccel hosszabb időre,és talán még tanul is közben. Van ilyen?
2009. aug. 27. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:

hmm... talán plafonramászószett, vagy koszos csizma, amivel a szekrényre mászik? :D

ötleteim: legó, tv, szinező, egy kis tánc, zenére, kirakó, gyöngyözés (még ha fiú is, ha tetszik neki, legyen :)), csokitojáskészítés, sütikészítés. Am. első vagyok.

2009. aug. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

bocs, látom ajéndéknak lesz :D akkor helyesbítek:

legó, dvd, szinező, vmi gyerekzenés cd, kirakó, gyöngyök (még ha fiú is, ha tetszik neki, legyen :)), csokitojáskészítő, esetleg "prof horribilus" gumicukorkészítő. az nagyon jó :D

2009. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lego!!!

Nekem még jóval kisebb a fiam, de rettenetesen eleven, egész nap le, s fel rohan, pakol, dolgozik, mindenhova felmászik (csak a plafonra nem:-)). De a legóval egész jól elvan, egy darabig. Úgyhogy ha egy kis nyugalmat akarok, akkor azt adom oda neki, hátha tanulna egy kis elmélyült játékot.

2009. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 29. 11:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én ismerősöm hiperaktív kisfia trambulint kapott olyan amit a szobába lehet használni és van persze széle, hogy ne essen ki belőle,lett nagy sikere.
2009. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a trambulint is! Én sajna szobaiban olyat még nem láttam aminek van széle:( Remélem találok vhol!
2009. szept. 5. 21:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hervisbe vették ha van nálatok olyan ill.én a metrós újságban is láttam..(trambulin)
2009. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
[link] ilyesmi mint ez az első...
2009. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!