Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív 6 éves kisfiúval...

Hiperaktív 6 éves kisfiúval mi történt, ha most nagyon meg akar felelni mindenkinek és emiatt nagyon szorongó lett?

Figyelt kérdés

Minden áron meg akar felelni,olyan áron is,hogy közben belső feszültsége van,amit elnyom (de vannak jelei:körömrágás,nagyon nyugtalan alvás),hatalmas energiát követel tőle ez.

Folyton kérdezgeti,hogy ő jó kisfiú e ? Túlzásba viszi a segíteni akarást,a megfelelni vágyást...

A régi magabiztos,vagány gyermek ,már nem biztos magában,azt mondja szomorúan,lemondóan ő hiperaktív és ő rossz gyerek ,hiába mondom neki,hogy dehogy vagy te rossz ,te csak mozgékony vagy.


Sajnos a pszichológusnál és pszichiáternél is mindig őelőtte beszélt róla a szakemeber...


Ennek ellenére a mozgáskényszere miatt sarokban áll egész nap az oviban,amiről nagyon elkeseredetten beszél itthon "Anyukám a csoportszobában nem szabad szaladgálni,de én rossz voltam és ott kell állni egész nap" .


2011. szept. 13. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Tipikus probléma: bele lett beszélve, hogy vele nincs minden rendben és hogy rossz gyerek.

A pszichológus eleve azt tanítja, hogy a gyerek előtt sose beszéljünk a rossz tulajdonságairól. Annyi esze lehetne, hogy nem előtte tárgyalja ki. Én keresnék másikat a helyedben.

Óvónénivel sem ártana beszélni, hisz egy hiperaktív gyereket nem lehet sarokba állítani!!!!!

Másrészt keress a gyerekednek valami elfoglaltságot amiben sikerélménye van, ez hatalmasat lendít az önbizalmán. Legyen ez sport vagy bármi amit szeret. Nálunk ez gyökeres változást hozott az életünkbe, bár ebben is kiemelkedő akar lenni, retteg, hogy hibázik, viszont örömét leli benne, és minden egyes siker után fentebb lép egy szintet és jön az újabb nehezebb feladat és még nagyobb siker. Az önbizalma meg egyre erősödik. Remélem így is marad.

Sok sikert nálatok is!

2011. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hiperaktív, igaz határeset, de ő nem iagzán szokott szorongani, inkább túlontúl magabiztos.

És nem tartja magát rossz gyereknek.

Tudja, hogy pörgősebb az átlagnál, de a tudása is az és tisztában van vele.

Nem egy stresszelős típus.



Sajnos az ovban van fő baj, mi is jártunk rossz oviba, de onnan (utólag hál istennek) kiarkták, kijelöltek egy másik ovi.

Ott volt 2 szuper óvónője, akik felsimerték, az értékeit, és nem csak azt nézték, hogy mikro rosszalkodik.

movel szeret szerepelni, minden műsorba bevonták.


(Ez mai napig tart, szavalóversenyekre jár.)

2011. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sokat szomorkodom láttva a kis igyekezetét ,túlzásba vitt szeretetvágyát ,főként azért ,mert egyértelmű ,hogy szorong azon,hogy próbálkozik megfeleni minden erejével.

Ott szeretnék vele lenni mindenhol,hogy megóvjam őt a kudarcoktól,amikkel az igyekezete ellenére is szembesül,de persze ezzel nem szolgálnám az ő érdekeit.


Az elmúlt egy-két évben az óvónénik egyfolytában panaszkodtak rá,hogy "nem akar szót fogadni" ,most viszont ők is beismerik,hogy végre hatalmas javulás láttható,érik a gyermek.


Olyan boldogan jön haza az oviból ha csak egy dícséretet is kap,hiszen ezidáig őt SOHA ! nem dícsérték régebben .


:-(


Nagyon,nagyon,nagyon SZERETEM!!!


Ti miben találtátok meg az önbizalom erősítés módját?

2011. szept. 13. 12:46
 4/6 A kérdező kommentje:

"Az én fiam is hiperaktív, igaz határeset, de ő nem iagzán szokott szorongani, inkább túlontúl magabiztos."


Nem túl régen az én fiam is ilyen volt és akkor felszabadultabb is volt,kevesebb szorongással.


Lehet,hogy az én túlaggódásom van rossz hatással a gyermekre? (mit lehet...hiszen biztos ez miatt van ,én nem tudok jó anyuka lenni ,pedig annyira szeretnék)

2011. szept. 13. 12:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy talán az oviban újonnan megtapasztalt dícséretre,elismerésre nem szeretne méltatlan lenni .
2011. szept. 13. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs gyerekem, de pedagógiát és pszichológiát tanultam (óvónőnek készültem). Nagyon sajnálom a kicsit:( :(

Amit mindenképp meg kellene lépni, hogy pszichológust váltasz. Az első amit megtanítanak a suliban, hogy akármilyen "rossz" is a gyerek, előtte erről nem beszélünk, kizárólag pozitív visszacsatolással "neveljük". És itt hibádzik az óvónő viselkedése is..Egy hiperaktív gyereket nem szabad sarokba állítani! Mi erre azt tanultuk, hogy amíg a többiek alszanak, addig ő rajzolhat, kifestőzhet, ilyesmi, illetve az ilyen gyerekekkel relaxációs zenét hallgattattunk, ez mindig bevált. Illetve naponta többszöri torna, ilyesmi. Ha ezek után mindig meg vannak dicsérve, nagyszerűen kezelhető a mozgékonyság, miközben a kicsi lelke is pozitív irányba fejlődik.

Ha meg tudjátok lépni, érdemes lenne óvónőt, vagy legalább csoportot váltani. Szerintem csak így javulhat a dolog. Illetve az is jó ötlet, hogy valami sportba belevágni, ami érdekli, és amihez megvan a tehetsége, ez is sokat lendíthetne az önbizalmán. Esetleg művészettel is meg lehet ismertetni, nem egy olyan kisgyerekről tudok, aki nagyszerűen fest, vagy épp zenél, mert itt vezeti le az energiáit, és a zenélés/rajzolás megtanítja összpontosítani, szóval ez igazán hasznos.

Remélem megoldódik a problémátok:)

2011. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!