Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyenge szemkontaktus. Lehet...

Gyenge szemkontaktus. Lehet komolyabb baja vagy egészségeseknél is előfordulhat?

Figyelt kérdés

3 éves múlt. Korának megfelelő a fejlettsége. Tesó pervazív fejlődési zavarral van diagnosztizálva.

A két gyerek nem egyforma, de azért furcsa, hogy a kicsinél is gyenge a szemkontaktus. Jobb, mint a nagynál, de nem az igazi. Akár lehet a tesó hatása is?


2013. jan. 5. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Én több családot ismerek, ahol testvéreknél (akár még ikreknél is) teljesen különböző mértékben jelentkeztek az autisztikus tünetek. Tehát az egyik pl. súlyos auti volt, a másiknál pedig csak néhány enyhe tünet, nem is nyilvánították autinak, de azért rajta van a spektrumon (nagyon enyhén). Tehát lehetnek enyhébb tünetek, de ez még semmit nem jelent.
2013. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is gyenge a szemkontaktusom.egyszerűen zavar ha hosszabb ideig az emberek szemébe kell néznem.De mivel felnőtt vagyok ezért tudatosan kényszerítem magam hogy az emberek szemébe nézzek.Annyit mondhatok hogy nem vagyok autista.Egyszerűen vannak ilyen emberek is.Az is fontos mit látsz a szülőktől.A gyerekeim sem tarják sokáig és egyik sem auti a háromból.
2013. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem sem néz spontán a beszélgetőpartnere szemébe, saját elmondása alapján most már tudja, hogy ezt kell csinálni, és külön figyel rá. A nagylányom ugyanilyen. Egyikük sem autista, de ha valaki igazán megvizsgálná őket, szerintem kiderülne hogy valahol a spektrum felső széléhez közel helyezkedhetnek el. Van néhány furcsaságuk, de megfelelő foglalkozást választottak (informatikusok),ahol sok a hasonló típusú ember akikkel jól boldogulnak.
2013. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az Eskimo kids halolaj vált be kb. 6 hónap után jelentősen javult a szemkontaktusa a kicsinek, és a figyelme is. Én is a netről cserkésztem be ezt a halolajat, mert több fórumban is olvastam szülők véleményét a jótékony hatásairól. Az első diagnózis nálunk is pervazív fejlődési zavar volt, utána 2 évvel kaptuk meg az autizmus diganózist.
2013. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! En mindenkeppen elvinnem egy autista szüresre hogy megnyugodjak. Öszinten mondom neked nem värnek. Lehet hogy csak figyelemzavara van - de korai fejlesztessel celzottan nagyon hasznos lenne gondozni ebböl a szempontbol az iskola miatt. Ha pedig pervaziv fejlödesi zavar - lehet mäsabb spektrumon mozog mint a testver csak mäs gondokkal- azt pontosan tudod mit jelent. Mindenkeppen szakemberhez vinnem orvoshoz.
2013. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!