Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha van szemkontaktus akkor az...

Ha van szemkontaktus akkor az autizmus kizárható?

Figyelt kérdés
20 hós gyereknél, több autizmusra utaló jel, de van állandó szemkontaktus, ill érzelemkifejezés.
2011. okt. 31. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, de az sem biztos hogy autista a gyerek.

Az autismus ala 5 ag esik. [link]

2011. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

problémás gyerekek kategóriában van ezzel kapcsolatos kérdés, mostanában tették fel, talán a 2. oldalon van. 5 anyuka ír az autista gyerekéről.

egyik pont ezt írta, hogy volt érzelem meg szemkontaktus is, enyhén autista a gyereke azt hiszem, viszont már akkor repkedett a kezével.

vagy valami ilyesmit írt, keresd meg, remélem nem írtam tök mást.


megkérdezhetem milyen jelek vannak nálatok?

2011. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, megtaláltam a kérdést.

Egyik oldalról nem gondolom, hogy autista, mert van állandó szemkontaktus, nevet, örül dolgoknak, huncutkodik, rengeteg szót ismer.

Másrészről elkapja a kezét, ha egy kisgyerek megérinti, ha netán átöleli akkor lefagy, ha zavarban van, akkor furcsán forgatja a kezét, nagyon megijed a hirtelen zajoktól (ez már mondjuk javult, de egyértelműen van) A játszótéren inkább egyedül bóklászik, minthogy más gyerekekkel beüljön a homokozóba.

Viszont emlegeti azokat a gyerekeket, akikkel együtt játszunk, ha kérdezem, hogy menjünk találkozzunk xy-nal, akkor szalad az ajtóhoz, hogy indulás, ha viszont ott vannak, akkor nem játszik velük/mellettük inkább egyedül talál ki programokat, labdát kerget, pakol.

Igazából úgy szeretném ha egyértelműen rá mondhatnám, hogy egészséges, de néha jön a kisördög és ilyenkor elkezdek aggódni. Amiket láttam videókat autista kisgyerekekről, azoknak nagy részét a fiam is csinálja, és azok a gyerekek is normálisnak tűnnek számomra.

Köszi különben a válaszokat!

2011. okt. 31. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, a kisgyerekek nem szuletnek ugy hogy maris tudjak hogy kell jatszani. Meg kell oket erre tanitani. peldaul ha kimentek a terre, ne vard hogy a pici beugorjon rogton a tobbi koze, foleg ha nem jar bolcsibe, nincs hozzaszokva tarsasaghoz. ulj be vele Te is, neked is jatszani kell a tobbivel, hogy lassa, hogy hogy megy ez. Ez csak egy pelda. Van nagyon sok, amit kmeg kell nekik mutatni. Egy kis gyerek az egy kis "majom'. Mindent utanoznak, igy tanulnak.
2011. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. azt kell, hogy mondjam, teljesen átlagos dolgokat írsz a fiadról, ezek totál élettani sajátosságok. ha beírod a googleba, hogy 20-21 hónapos baba fejlődése, pont ezeket fogja leírni, megijed a hangos zajtól, nem játszik a többi gyerekkel, mégis igényli a társaságukat.


egyébként meg tudod mi a furcsa? hogy 20 hónapos gyerek beszél, emlegeti a játszó pajtásait. ez gyökeres ellentéte az autizmus gyanújának :)

2011. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy 20 hós gyerek nem játszik a társaival, de szívesen érdeklődve figyeli őket, teljesen normális, még 3 évesen is. Ebben az életkorban még egymás mellett játszanak. Ha érdeklődve figyeli őket, az nagyon jó.
2011. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bíztató válaszokat! Ma már pozitívabban látom, csak néha elfog ez a rossz érzés, nem tudom hova tenni néhány viselkedését, de leht, hogy csak ki kell várni!

Sokszor leülök vele homokozni a többiekkel, de ő kb 1 perc után már megy ki a homokból és inkább csatangol.

Viszont ma! legalább 20 percen keresztül ült a homokban a többiekkel! :) Nagy áttörés!

2011. nov. 1. 14:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Jo hir.

Egy 20 honapost nem tud ugy lekotni valami mint egy 3 evest. Mindennel ismerkedik, keress-kutat, erdeklodik. Azt hinned, hogy erre meg nem lesz ideje, de ok, mindent most akarnak.

Ha meg mindig aggodsz, majd ket eves korul nezessd meg a dokival.

2011. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!