Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros a kislányunk?...

Figyelemzavaros a kislányunk? Van vele egyáltalán vmi? Vigyem el vizsgálatra/felmérésre, ha igen, hova?

Figyelt kérdés

kislányunk lassan 2,5 éves lesz, 2 hónapja bölcsis. Még nem szobatiszta, de ha kérem, akkor már bele tud pisilni a bilibe, ha épp kell neki. Nagyon szépen beszél.

Jól beilleszkedik, bár nem ő a középpont, nem volt hiszti a beszokásnál, elég könnyen levált, amit kicsit furcsállottam is, de mivel éjjel meg "rámépült", és nem eresztett, így gondoltam Ő így éli ezt meg.

Vannak furcsa dolgai, illetve nem tudom, hogy ezek furcsák-e, mert nem ismerek más ilyen korú kislányt közelebbről.

Ami miatt írok, hogy a gondozónő is szinte minden nap elmondja, hogy a lányom a "felhőkön jár", mindenhova figyel, csak oda nem amit mondanak neki, vagy ha hallja is, nem reagál rá...erre mivel ezt már 10x elmondta, rákérdeztem, hogy ezt szakmailag hogy értelmezi, és egyből visszakozni kezdett, hogy nincvs ővele gond, csak hát figyelmetlen, lassú, vagy épp pont hogy az ellenkezője, és hát ő ilyen, ő nem azért mondja, egy kicsit más mint a többi gyerek...

Pl.:

-nem akar puszit adni, csak ölelést, és ezt mondja is mostmár, hogy nem szeretem a puszit. De ha álmos, fáradt, akkor azért bújós, vagy ha idegen helyen vagyunk...

-nagy türelem kell hozzá, mire felöltözünk, mindenféle fifikát kell kitaláljak, hogy ne torkolljon hisztibe, iszonyú lassan reagál dolgokra, vagy a válasz, jóóó...el is indul, hogy megtegye, de "út közben" eszébe jut vmi egész más, és már el is térült az eredeti céltól.

Nem tudom, tényleg én is érzem, hogy talán kicsit nehezebb eset, meg makacs nagyon, de sztem ez ebben a korban simán belefér, már arra is gondoltam, hogy ez a nem odafigyelés, és szétszórtság a dackorszak része lehet...

De bennem van a kisördög, mert valóban a férjem is elég szórakozott professzor , nem lehet vajon, hogy vmi más van a háttérben, én meg itt ülök a babérjaimon, és mindeféle elméleteket gyártok, ahelyett, hogy megnézetném vkivel...

Amúgy ha kettesben vagyunk, nagyon odafigyelő, de ha más is van a közelben, már "szétesik" a figyelme...


köszi

Pl.



2013. jan. 8. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
így messziről nem merem azt mondani, hogy nincs vele probléma, de amiket leírtál az szerintem természetes egy kisgyerektől, nem aggódnék a helyedben
2013. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ugyan ez volt!

Most már 4 éves, rengeteget változott!

Nyugodtabb, jobban oda figyel! Nem szelektív a hallása, hogy csak azt hall meg amit akar, hanem mindent, figyel, válaszol!

1 éve még a kis barátai mellett külön külön el játszottak, most már együtt játszanak!

Emlékszem hányszor szóltam neki ne szaladjon el, azért is elszaladt még meszebb, most már mindenben szót fogad, szépen sétál, ő kéri fogjam a kezét!

Most kezdi megszokni a tiéd is a közösséget, év végére rengeteget fog változni, jövő ilyenkor meg már sokkal önállób, értelmesebb lesz!

2013. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mind belefér az életkori sajátosságokba, és lehet, hogy dacból sem reagál néha rögtön. Nagy baj biztos nincs vele. A figyelemzavarnak sokkal komolyabb tünetei vannak, és önmagában a figyelemzavar is egy tünet, legtöbbször a hiperaktivitás tünete. Természetes, hogy ilyen pici korban még könnyen elterelődik a figyelme. Na meg ha a férjed is elvarázsolt, akkor talán a személyisége része. Én a nagyobbik fiamra szoktam mondani, hogy elvarázsolt, kicsit szétszórt, de a tanulással nincs semmi baja, és elég kreatív gyerek, művészlélek, lehet, hogy a te lányod is ilyen típus lesz.

Én most még nem aggódnék, esetleg ha nagyobb lesz, és óvodában is jeleznek ilyesmit, el lehet vinni a Nevelési Tanácsadóba, de kicsi még, szerintem hagyni kell kibontakozni a személyiségét.

2013. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem így van, ahogy írjátok...:)

Kicsit el vagyok kenődve, bár ez a kis gondozónő még csak 3 éve dolgozik, nemrég jött ki a suliból, lehet ilyen kis fontoskodós.

A másik "vén róka" gondozót is kérdeztem, de ő meg olyan nemtörődöm tipus, szóval egykük szavára sem tudnék adni igazán...csak belém ültették a gyanút, hogy állnadóan ezt mondogatják...:-/

köszi, még 1x.

2013. jan. 8. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nálunk mi volt a helyzet.

A lányommal kb 2,5 évesen kezdetem én is járni csoportos "bölcsis" tornára, mert én is úgy éreztem, hogy baj van a figyelmével (gyógypedagógus vagyok, így azért gyanúsabb volt a dolog). Nekem meg éppen mindenki azt mondta, nincs ezzel a gyerekkel semmi baj (főleg az elfogult nagyszülők).

A tornán a gyerekek többsége így-úgy csinálta, amit kellett, bekapcsolódtak a játékba, az én lányom meg hol ide szaladt, hol oda. (Egyébként itthon tartósan, szépen eljátszott, vagyis nem tűnt hiperaktívnak, csak ha olyan helyzetbe került, hogy sok új volt neki az információ, akkor egyszerűen nem tudott mit kezdeni velük, és csapongott össze-vissza.)

3 évesen elkezdtünk Ayres-terápiára járni, némi eredménnyel, majd most 4,5 évesen TSMT-re. Most látom rajta, hogy változott sokat, de szerintem őt is végig fogja kíséri a "szórakozott professzorság". Mi is pont ugyanezt kaptuk meg az oviban:)Most már ott is dicsérik, igaz sok mindenben lassabb, de a beszédével meg bőven leelőz mindenkit, mert eszméletlen a szókincse, és állandóan jár a szája. :)


Ha teheted, menjetek el olyan helyre, ahol van gyógypedagógus által tartott baba-mama (tipegő) torna, és nézze meg szakmai szemmel valaki. A mozgás mindenképpen jót tesz, hat az idegrendszerre. Ha csoportos tornába nem sikerül beilleszkedni, talán már most el lehet kezdeni valamilyen egyéni mozgásfejlesztést is, HA!!! arra szükség van. (Merre laktok? A XI. kerületben tudok ajánlani helyet.)

2013. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszi, na pont én is ezt érzem. A nagyszülők, szomszédok, mindenki édes kis cserfes kislánynak látják, itthon minden okés, de ha többen vagyunk, akkor azt látom, hogy "szétesik", nem tud többfelé figyelni, kapkodóbb lesz...:-(

Épp ezért tűnik gondolom fel ez a bölcsiben is...

Én azt nem értem, hogy ha a gondozónő érzi, hogy szerinte vmi nem stimm, akkor nem kötelessége szólni nekem? Vagy bölcsiben ilyen nincs??


Sajnos mi a X.kerben lakunk, a XI: nekem nagyon messze van..:-((


De Te elvitted vhová szakemberrel megvizsgáltatni?

Vagy bocsi, de nagyon nem vagyok képben, a gyógypedadógusi végzettség ezirányú, és nem is kellett?

2013. jan. 10. 11:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy tegnap megint "beszóltak" a bölcsiben..:-((

Délben aludt fél órát, majd felkelt, és zavarta a többieket, külön kellett tenni...:-((

nem tudom, be vagyok rezelve...:-((

2013. jan. 10. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Ahogy írtam, mi jártunk erre a bölcsis torna félére, azt gyógypedagógus tartotta. Olyan 3 éves kora körül mérte fel egyénileg, de mivel előtte is ismerte és látta a lányomat, nem nagyon volt kérdés a figyelemzavar. Annyi, hogy megnézte vannak-e nála még le nem épült csecsemőkori reflexek.


Te írtad ki a kérdést a X. kerületi TSMT-ről?

2013. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. Igen, én írtam ki...
2013. jan. 10. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem is figyelem zavar-gyanús volt. Elvittem TSMT-re. Rengeteget fejlődött.
2013. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!