Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos kisfiam nem eszik...

20 hónapos kisfiam nem eszik darabos ételt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Már 6 hónaposan kellet volna neki adni darabos ételeket. Most már nehezen szoktatod rá, mert nem tanult meg rágni.

Evés előtt próbálkozz a levesben pl. a zöldségeket apróra vágva adni neki. Vagy a pörköltből a krumplit összetörni, húst apróra vágni.

2013. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmilyet amit rágni kell?
2013. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
adtam neki már 6 hónapos korától kezdve. Hiába veszem ki a levesből, akkor is turmixolni kell, mert nem eszi meg sehogy.villával is összetöröm,jó apróra,de hiába.Csak a teljes pépeset eszi meg.Próbáltam már hogy nem eröltetem, hátha akkor éhes lesz, és megeszi, de hiába. Inkább nem eszik.A figyelem elterelés is hiába.Próbáltam már mindent.
2013. jan. 16. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Túró rudit sem eszik? A túró rudi csokiját? Ilyenkor szerintem megengedett édességgel próbálkozni először, arra azért legtöbbször vevők. Nekünk is voltak hasonló gondjaink, nem pont ilyen, de végül kikeveredtünk belőle.
2013. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha semmit nem rág. Akkor megkéne nézetni egy Dévényes szakemberrel, hogy nincsenek e letapadva a rágó izmai. Nálunk ez volt a bibi. Pár kezelés után rendbe jött.
2013. jan. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 feketepeter ***** válasza:
66%

Ha nincs semmi szervi baja, akkor a következőt ajánlom megfontolásra:


Étel mellett még sosem halt éhen kisgyerek.


Tegyél elé darabosat, hagyd, hadd egyen belőle amennyit akar (lehet, hogy hozzá sem nyúl), majd vedd el tőle és a következő étkezéskor (2-3 óra múlva) adj neki újra. Addig semmit, se nasi, se más étel. Nálunk ez bejött.

2013. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
52%

Semilyen darabosat nem eszik? Kekszet, banánt ilyesmit sem eszik meg?

Az én kislányom 19 hónapos és főzelékből nem nagyon hajlandó darabosat enni, csak pépeset. Minden ebédnél darabossal kezdek, aztán ha pl. nagyon öklendezik, akkor áttérek a pépesre.

De a kislányom más darabosat megeszik: kekszet, kenyeret, Abonettet, felvágottat, tészta darabokat felszedegeti és úgy eszi meg, levesben is simán megeszi a répa meg borsó darabokat (csak az a baj, hogy ezekből pl. tészta, nem eszik meg olyan mennyiséget, mint a pépes főzelékből, ezért adok még kiegészítésként ilyet).

Nem lehet, hogy nálatok is "csak" a kanalas darabossal van gondja?

Védőnönk szerint megszokta, hogy a főzelék pépes és azért nem hajlandó ebből megenni a darabosat, azt mondja lehet, soha nem is fogja. Majd teljesen hozzászokik a mi ételeinkhez és azt fogja enni, így a darabos főzelék kimarad az étkezési sorrendből.

Ha semilyen darabosat nem eszik, akkor lehet tényleg valami gondja lehet a rágással!

2013. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Próbálj meg finom érett gyümölcsöt adni neki. Gondolj csak bele mit enne az ember eredeti trópusi környezetében. Miért hasonlít ránk a majom és mit eszik? Én kiskoromban nem szerettem se a húst se a kenyeret, nagyjából semmit sem szerettem egy ideig, amíg meg nem szoktam őket. Ma jórészt friss gyümölcsöt, zöld levelek kipréselt levét és némi egyebet eszem, sokkal jobb így, gyakorlatilag nem tudok megbetegedni (kivéve rossz lelkiállapotban vagy fáradtan),javult a kondícióm, gondolkodásom tisztább, elmúlt az állandó téli megfázás és nyári szénanátha. Érthető, miért válogatósak a kisgyerekek. Ők még nem tudták megszokni a mai társadalom nagyon fejlett és kényelmes étkezési szokásait, amik nagy részben okozói a sok civilizációs betegségnek. Na meg ott a sok oltás, meg mindenféle készítmény, pedig egy gyógyteával el lehet intézni a legtöbb tápanyaghiányt. Azokat valamiért nem reklámozzák. Talán jobb üzlet egy szó szerint pár forintból előállított szintetikus készítmény eladása? Vajon ezek hatásosak is vagy inkább mellékhatásosak? :D
2013. jan. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

a fiam majdnem két éves volt,amikor eltettem a turmixot

érdekes,hogy a száraz kaját megette,tehát tudott rágni,de a főtt ételt csak turmixolva volt hajlandó

képes volt összehányni magát,ha darabos maradt a kaja

nálunk a bölcsi oldotta meg a dolgot,a példa ragadós alapon,a többi gyerektől látta,és szépen megette.ráadásul egyedül sem volt hajlandó enni,sőt itthon a mai napig etetni kell,pedig 3,5 éves

ha nagyon éhes elkezd egyedül enni,de pár kanál után közli,hogy anya etessél engem

2013. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a probléma, úgyhogy érdekelnek a válaszok. Mi 16 hónaposak vagyunk és azt vettem észre, hogy egy darabig forgatja a szájában, aztán egy hatalmasat nyel, kidüllednek a szemei és egybe lenyeli.
2013. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!