Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom 1,5éves és rettenete...

Kislányom 1,5éves és rettenetesen hisztis. Ha valami nem tetszik neki földhözvágja magát vagy esetleg nekemjön és üt. Úgy viselkedik (már bocsánat) mint az elkényeztetett gazdag gyerekek. Néha olyan vad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

És tudom, hogy ez az emberekből visszatetszést válthat ki, bár annyit azért nem vagyunk emberek között még egyenlőre, csak bolt orvos játszótér. De tudom én is megszóltam régen az ilyen gyerekeket. Mitől van ez?

Hogyan tudnám leszoktatni róla? Nem foglalkozok vele eleget és azért vadult el? Vagy ez nálatok hogyan működik???



2013. jan. 3. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Osszál ki neki egy két nevelő célzatu poft!
2013. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Osszál te a tiednek barom!!!
2013. jan. 3. 12:07
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
22 hónapos a kisfiam, ő is 1,5 évesen kezdte el ezt a hisztis verekedős korszakot. Én is kerestem sokáig az okát,de nem találtam. sokat foglalkozunk vele, szeretet veszi körül, nem verekszünk, nem dobálózunk (szóval ilyen irányú mintát nem láthatott tőlünk). Mindenki akinek van gyereke azt mondta ez életkori sajátosság. Mára sokat szelídült!:) Ezt azt jelenti, hogy ha valami nem tetszik neki, csak minden 3. ütést fejez be...!:) Teljesen mindegy hol vagyunk, kik vannak ott. Néha kellemetlen tud lenni tényleg! A bölcsödei beíratkozást is azzal kezdte, hogy megütötte a gondozónőt mert nem firkálhatta össze a hivatalos papírokat!:) Ott azért ezt nem láttam viccesnek. Volt, hogy a boltban hagytam a sorok között mert földhöz verte magát amiért nem bontottam fel neki a joghurtot...Mindig elmondjuk neki, hogy nem szabad, meg fáj nekünk, elmagyarázzuk, hogy ez nem szép dolog bla-bla..! Bízok benne, hogy kinövi! Azt veszem észre ahogy nő egyre jobban és könnyebben megérti mit, hol és mikor lehet, de azért bepróbálkozik érvényesíteni az akaratát. Az óvónő barátom mondta, hogy kb. középsős korukra értik meg (vagy fogadják el) a "mindjárt", "türelem" szó jelentését!:)
2013. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Az én kisfiam is nagyon hisztis lett.pedig nem kényeztettük el és nem hagytunk mindent rá.most 18 hónapos örökmozgó,eleven kisfiú.kb 1 hónapja kezdte ezt.bármit csinálok vagy ha erősebben rászólok kinevet aztán gyorsan odajön megpuszilni.mindig nagy puszilgatásba kezd ha tudja hogy rosszat csinál.sajnos még én sem találtam meg a hiszti ellenszerét.:) de ha neked sikerül majd írd meg.:) amúgy mostmár alvásnál is hiszti van és csak velem alszik el de úgy hogy nagyon erősem szorít.pedig eddig magába aludt el a kiságyba.és egyik napról a másikra változott meg.betettem a kiságyába mint mindig és képes lett volna ájulásig ordítani és sírni azért mert egyedül kell aludnia.persze ezt nem hagyhattam.és most úgy csináljuk hogy a földre leterítem a takaróját,elalszik és beteszem a kiságyba.
2013. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólást. :-)

Sajnos ő még csak a "Nem szabad" című dolgot érti meg és ha azt meghallja akkor világvége van. Tényleg elég kellemetlen.

Próbálok nem foglalkozni a hisztivel,de néha nagyon ideges leszek tőle,mikor feltörli a konyhát a hátonfekvésével...

2013. jan. 3. 12:21
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
az én 2,5 évesem szokott hisztizni de inkább itthon olyankor hagyom hagy hisztizen ha megnyugodott ugy is oda jön vidáman,ha verekszik akor közlöm vele hogy nem szabad és megy a büntibe .5 percre utána bocsánatott is kér.
2013. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
másik hogyha valami olyan ért hisztizik mint hogy egyedül akar levetközni akor ráhagyom had vetközön le ha tud .
2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2,5 a lányom, és én úgy látom, hogy az én idegességem nagyon nagyot dob a latba.

Ha én rosszul reagálok,mikor már látom a kezdődő hisztit, mert mondjuk én is emberből vagyok, és rossz napom van, akkor aztán elszabadul a pokol.

de ha sikerül észlelnem, és oda sem figyelve vmi másra terelnem a figyelmét, pl. megkérem, hogy segítsem már a tudomisén mit hozza oda, vagy a postán fogja meg az "ál"-pénztárcámat, mert nem bírom fogni, akkor általában sikerül kikecmeregni a válságból..:-D de nem mindig.

2013. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

http://www.youtube.com/watch?v=cTI3BCmZjMg


Ha esetleg nem tudsz angolul, elmondom nagy vonalakban; nálunk bevált.

Vezess be rendszert, fürdés-alvás-étkezés.

Jelölj ki egy helyet, ami lehet egy babzsák, egy szék, akármi, és az lesz a büntetőszék. Amikor hisztis, guggolj le hozzá, hogy szemmagasságban legyetek, figyelmeztesd, hogy ha még egyszer így viselkedik, büntetni fogod.Ha folytatja, fogd meg a kislányod és ültesd a székre 10 percre. Mondd el neki, hogy miért került oda, mit követett el, amiért a széken kell ülnie. Akárhányszor leszáll a székről idő előtt, az büntetési idő újra indul. (Én volt, hogy 1,5 óráig pakolásztam vissza a fiamat a székre...)Egy idő után megtanulja, hogy nem érdemes nem kivárni a büntetést. Akkor szállhat le a székről, ha bocsánatot kér.

Soha ne ígérgess! Ha sokszor mondod neki, hogy bünti lesz, de nem cselekszel, hülyére vesz majd. Egyszer elmondod neki, ha nem fogadja meg a szép szót, majd tanul a büntiből.

Csinálj pontozórendszert. Tegyél fel egy színes kartonpapírt a falra, és ha jól viselkedik, a nap végén mondjuk adj neki egy aranycsillagot. Ha összegyűjt ötöt-tizet stb., akkor jutalmazd meg valami aprósággal. Fagyi, csoki, mesekönyv...stb. Érezze, hogy jónak lenni kifizetődő.

Ne könyörögj neki, az anyja vagy! A gyermeket egyenrangú félként kezeljük, úgy beszélünk vele, de tudnia kell legbelül, hogy ki a főnök.


Remélem segítettem, nálunk bevált!

2013. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Minden másfél éves ilyen. Vagy ha másfél évesen nem is, később tuti eljön mindegyiküknél a hisztikorszak. Ez nem elkényeztetés vagy gazdagság kérdése. Most tanulja meg kezelni a frusztrációját.

Sokan azt javasolják, hogy mindig hagyd figyelmen kívül a hisztit, de nem hiszem, hogy ez jó módszer. Persze vannak az olyan helyzetek, amikor tényleg ezt kell csinálni, például amikor azon balhézik, hogy nem engeded neki a tizedik mesét megnézni. Viszont megfigyelhető, hogy általában akkor hisztisebbek, amikor tényleg valami nyűgjük van, például éhesek vagy fáradtak, akkor annak megfelelően kell viselkedni.

Azt viszont semmi körülmények között ne tűrd, hogy megüssön! Fogd le a kezét, vagy hagyd ott, akkor is, ha sír utánad, vagy mindegy, de valahogy éreztesd vele, hogy ez megengedhetetlen.

1,5-2 éves korában az én kisfiam is elviselhetetlenül hisztis volt. Most elmúlt 2,5, és szinte nyom nélkül eltűnt ez a viselkedése, csak akkor jön elő, ha fáradtabb, de akkor is inkább csak nyavalyog. Sokat segített, hogy már beszél, így én is könnyen megértem, mit szeretne.

Ranschburg Jenőnek a Szülők könyvében van egy nagyon jó írása a hisztiről. Abban azt is megjegyzi, hogy ne érezzük magunkat kellemetlenül, ha nyilvánosan rendez jelenetet a gyerek, ezen csak az ütközik meg, aki soha nem nevelt gyereket, az ő véleményük pedig abszolút nem számít. :)

Kitartást, hidd el, jobb lesz.

2013. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!