Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Négyéves fiam nem hajlandó...

Négyéves fiam nem hajlandó semmi rostosat (zöldség, gyümölcs, főzelék) enni. A szájához közelítve undorodik mindentől, sokszor napokig nem eszik szinte semmit. Volt már valaki ilyen helyzetben? Talált rá megoldást? SOS segítséget kérek!

Figyelt kérdés

#evésmegtagadás
2013. jan. 21. 18:35
 1/7 anonim válasza:
napokig nem eszik semmit se?????? akkor a te helyedbe adnék neki valami mást h ne éhezzen
2013. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reggelire kakaó+ szendvics, 8:30-ig ha eszik eszik, ha nem nem! Nem adok mást!

tízóraira semmi!

Ebédre amit főztem, ha nem reggelizett akkor12-kör ebéd, ha reggelizett, de az ebéd időt kitolom 14 órára.

Én mrgzsarolom a gyereket, ha megeszi az ebédet, utánna van cukorka!

Uzsonnára nincs semmi!

Vacsora az ami az ebéd volt!

Ha megeszi megeszi, ha nem, éhes marad!

Ez bevált nálunk!

Ha nem eszi azt ami van, ne adok helyette mást!

Ha megeszi, kap jutalmat!


Próbálim azt főzni amit szeret, csak teszek bele zöldseget!

Pl. Rantott hús, vagy fasirt rizzsel, de akkornteszek mexikoi zöldségkixet a rizshez, több a zöldséf mint a rizs.

Levesekwt megeszi, teszek bele borsót, karfiolt, répát, húst, krumplit.


Spagettibe teszek padlizsánt.


Csinálok tócsnit, de cukkiniből, nem krumpliból.

Palacsintába reszelek almát.

Zöldséges tészta.

2013. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2

Remélem, nem érzékeny lelkületű a gyereked. Nálam ezt rendszeresen eljátszották a nagyszülők, de ha kellett, le is nyomták a torkomon a kaját, ezért sok mindent megutáltam.


Szerintem egyszerűbb olyat főzni, amit mindenki megeszik.


Ismerek olyan gyereket, aki ugyanígy volt, se gyümölcs, se zöldség, kiderült, hogy nem tudja a cukrot megemészteni, ill. ha eszik, napokig tartó hasmenése lesz. Ott betegség állt a háttérben, ráadásul elég komoly. Szőlőcukorral kell mindent ennie.

2013. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez nem feltetlenül dacbol van. En peldaul nem tudom feldolgozni a gyümölcscukrot. 4-5 szem epertöl mar hanyok egesz nap. Persze ez a zöldsegre/fözelekre nem vonatkozik. De sosem tudhatod, hogy mi all a dolog tenyleges hattereben. Nekem anyuek sokaig azt hittek, hogy csak hiszti miatt nem eszem meg a gyümölcsöt es ezert kezdek hanyni is....
2013. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,én is hasonló helyzetben vagyok,a fiam néha! megeszi az almát,eddig semmilyen más gyümölcsöt nem.Valamelyik nap viszont mindenkinek adtam őszibarack befőttet csak neki nem kikérte magának,hogy neki nem adtam és megette.Azóta még 1x kért,remélem így marad.De ő pl a gyümilevesben a joghurtban se ette meg,öklendezett tőle.Főzelékből a paradicsomosat eszi,meg a krumplifőzeléket.Azt meg bundáskenyérrel(anyós ötlete).Krémleveseket csinálok zöldségekből,azt levesgolyóval megeszi,tócsnit,káposztából,krumpliból,cukkiniből,édesen almából.Lekvárokat megeszi,csinálok derelyét,nudlit ezeket imádja.Trükközni kell sajnos,ez van.
2013. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ezzel nagy segítséget nem adok, ha csak nem ismétlik a műsort. Tegnap pont volt a Lifenetworkon a "Szuperdada" c műsor, s pont olyan ugyanilyen korú gyermekkel ugyanilyen probléma volt. Spec a kiskölyök csak vajaskenyeret volt hajlandó enni. Megoldották, szegény anyuka sírva fakadt amikor a gyerek megette a tányréjára rakott különböző ételeket. Nézz után, hogy ismétlik-e! Megéri sztem!!!
2013. jan. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Székletével nincs gond, ha nem eszik semmi rostosat?
2013. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!