Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák! Hozzátáplálás?

Anyukák! Hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Nektek mennyi időtökbe telet míg a csöppség megtanulta nagyon jól lenyelni a gyümölcsöt, és a főzeléket.

Mi most vagyunk 3 és fél hónaposak.

Körülbelül 1 hete almával próbálkozunk!?

Egyre jobban eszik a manó de még mindig nagyon sok kel hogy a tízórainkat már ne tápszerrel hanem gyümölccsel fogyasszuk el??



2012. nov. 17. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól lenyelni 4 nap, azelőtt sem panaszkodhatok rá, ügyesen evett, de Ő 4 és fél hónaposan evett, szintén először almát.


Hogy érted, hogy még mindig nagyon sok kell?

2012. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kezdtétek ilyen korán a hozzátáplálást? 4 hónapos kor előtt nem javasolják még tápszeres babánál sem. Nem kell rögtön kiváltani az étkezést, meg kell szoknia a szilárdat.
2012. nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.Ahhoz kell sok ,hogy ne keljen az alma után tápszert adni neki mert megeszi az egészet és jól lakik.


2. A védőnő mondta hogy lehet már probálgatni neki először a levet aztán a darabkákat. Eszünk körülbelül 10 kanállal már azért elég ügyesen utána tápszert. ( Persze 4 hónapnál előbb nem akarom pótolni neki csak látom ha akarnám se tudnám mert még nagyon furcsálja. )


Köszi a választ nektek.

2012. nov. 17. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kisfiam,kb 2 hete kezdtük a hozzátáplálást.én is almával kezdtem,szerencsére mindent megeszik bármit adok neki.répát sütőtököt imádja!2-3 nap azért kellett mire megtanulta hogy kell enni kanállal.egyébként úgy hallottam hogy sok baba nem szereti az almát,mert elég fanyar az íze,ha nem ízlik neki esetleg próbáld meg az almát krumplival keverve adni.
2012. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 hónaposan kóstoltattam vele a az almalevet. Vagy 3 hétig egy katasztrófa volt. Mintha szó szerint sz@rt tettem volna a szájába. Még olyan hangot is adott ki hozzá. Minden ooÁá volt. Aztán szépen belejött és mostmár nem is akar szopizni csak kanalasat enni. 8 hónapos.

2012. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem túl korán kezdtétek, nem érett még rá a Baba!!!

A darabkákat nem értem, péppel kell kínálni a lé után!

2012. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4. Köszi


5. Köszi neked is, most megnyugtattál. Azt hittem csak neki nem egy így. Igazából még ő is csak a levet eszi de azért adok neki kis pépé reszelt almát. Hogy mire betölti a 4. hónapot addigra már a tízórait teljesen pótolni tudjuk.


5. Nem hozzátáplálok még csak próbálkozunk egyenlőre.

És pépé van reszelve az alma. Csak így is vannak benne kicsi darabok, amit furcsál de ebből csak 4-5 kanalat eszünk de a kanálnak is épp hogy van a végén csak ismerkedés.

2012. nov. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!