Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van rá esély, hogy ha gyereket...

Van rá esély, hogy ha gyereket vállalunk a párommal, akkor a gyermekünk boldog életet élhet a világban?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert sokan pánikolnak.Elpusztul az emberiség, élhetetlen lesz a föld, gazdasági hanyatlás, éhínség mindenhol, globálisan pusztító járványok, háborúk, iszlámzsidóvallási elnyomás, diktatúra....stb.

Tehát minden ami az én és a gyermekem életében bekövetkezhet.

Szóval, olyan válaszokat várok, olyanoktól, akik nem gabalyodtak bele mindenféle összeesküvés elméletekbe és Urban legendekbe.

Olvasok eleget ezekről, kérdés, hogy kell- e ettől félnem, érdemes-e gyermeket vállalni így, hogy nyakunkon megannyi borzalom.Vagy csak simán vállaljuk be a babát, és éljük az életünket, lesz ami lesz alapon.

Normális, nem elvakult válaszokat várok.Nem kell szétpánikolni ezt a kérdést.:)

Köszönöm.



2013. jan. 22. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen van, az életnek vannak szép dolgai csak meg kell találni őket nem az élet rossz oldalát kell nézni azokba bele is bolondulnánk örüljünk hogy süt a nap, esik a hó, csiripelnek a madarak, és körülvesznek bennünket a gyermekeink ennél szebb és fontosabb szerintem nincs is az életben úgy hogy lehet babát vállalni
2013. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez mind bekövetkezhet, ahogy hónapról hónapra be is következik a vilában ezek.

ha hallgatsz híreket emberek százai halnak meg háborúban havonta a világban, itt egy robbantás 30 halott ott egy merénylet 50 halott. Èhinség iszonyat nagy a földön, még nyugati országban is hal éhen gyermek.járványok most is pusztítanak, akár influenzában is sokan meghalnak évenete. diktatúra rengeteg van a földön...


Válasz egy gyereket itt európában és 20 évesen kitalálja hogy ö háborús riporter lesz és elmegy háborus övezete és elsö nap kilövik. Akkor azt kívánod, hogy bárcsak meg sem született volna?


Ezzel nem lehet így gondolkodni. Lehet te leszel olyan rossz szülö, hogy a gyerek egy horroban fog élni egész életében. Tudtad, hogy a gyermek bántalmazások 97%-t a családban követik el?

2013. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát, igazatok van, ilyen válaszokat vártam.Csak sokan próbálják teletömni a fejemet.Ma is egy pali azzal zaklatott hogy európa iszlám vallás fennhatósága alá kerül 2-3 év múlva.A gyerekemet megnyúzzák, meg hasonlók ha nem vallja azt a vallást.Akkor egy másik ismerősöm meg azzal jött hogy ne vállaljunk gyereket, mert már nem éri meg, mert idén jön az éhezés és vége a világnak.

Jó hogy vannak akik nem ennyire negatívan szemlélik a változásokat.Sokan túlfeszítenek mindent ami történik.Részemről úgy vagyok vele, mint a világvégével, ha vége hát vége, nem tehetek semmit ellene.De ha nem vagyok boldog közben, akkor nem ér semmit az élet sem.Ezért próbálok nem figyelni ezekre, de kellett egy hitelesítés másoktól is, így könnyebb elfogadni a tényt.

A világ mindig változik, de a múltban is voltak olyan időszakok hogy pokol lehetett élni.Mégis biztos vagyok benne, hogy akkor is éltek emberek boldogan, a körülményekhez képest.Itt sokszor azért is pánikolnak az emberek, ha nem tud magnak plazmatévét venni minden évben.Talán sok ember túlságosan is kényelmes.Aztán ha kicsit rosszabb azt meg tragédiának éli meg.Jól gondolom?

Köszönöm a válaszokat. :)

2013. jan. 22. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha gyereket szeretnétek a pároddal, akkor elsősorban ti legyetek biztosak abban, hogy mindent hajlandók lesztek megtenni azért, hogy ez a gyerek boldog felnőtté váljon.

Nem azt mondom, hogy nem kell a világ gondjával foglalkozni, de nem így... Ha folyton rajtatok kívülálló okok miatti katasztrófától, szerencsétlenségtől tartasz, akkor mostantól nem lépj ki az utcára sem. Fejedre eshet egy féltégla, elgázolhat egy autó, megtámadhat egy őrült... Mindenkiben van egy egészséges aggodalom a saját, néha szorongás a világ jövője miatt. De ha ez megakadályoz abban, hogy a saját egyéni boldogságodat keresd, és megéld, az már kóros.

2013. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erről az jutott eszembe, hogy aki az előző századforduló környékén szült, annak a gyereke átélte az első majd a második világháborút, aztán 56-ot... Ennél rosszabb időszak csak nem jön. És ők a mi nagyszüleink voltak, nélkülük mi se lennénk most a földön.

Szóval igen, nem lehet így gondolkozni, ahogy az ismerőseid teszik.

2013. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most legalább kaptam egy képet más szemszögből is.

Sajnos sokan vannak vészmadarak, de ha mindig hallgatnék rájuk, akkor sosem érnék el semmit az életben.

Köszönöm a válaszokat, mennek a zöld kezek. :)

2013. jan. 25. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Most képzeld az én helyzetemet 2012 !!! -ben szültem.

És többszörösen veszélyeztetett voltam, no meg eleve úgy indult, hogy nem is lehet, de aztán mégis sikerült, és iszonyatos volt a terhességem.

Na most döntöttem volna úgy, hogy nem csinálom végig, mert minek, mert jön a világvége?


Ezek a dolgok lényegtelenek!

Végigcsináltam, végigcsinálom, mert nekem ez az utam, hogy ezt az 1 tökéletes gyermeket felneveljem.

Nyilván számomra tökéletes, de amúgy is egészséges.


Hogy mi várható, azt nem lehet tudni, de rajtunk áll a jövő, és azon, hogy hogyan neveljük az utódainkat!

2013. jan. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van.
2013. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Soha nem ërdekeltek ezek a baromságok. A fontos az hogy te legyél jó szülôje, adj a kezëbe szakmát ,segitsd az életben. Ennyi erôvel a hidegháború idejën sem kellett volna szülni, mindennap attol rettegett a világ hogy valaki megnyomja a piros gombot.
2013. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem most a legjobb a világ.


Ha te éltél volna ötvenezer évvel ezelőtt, akkor is vállalnod kellett volna.

Annál most százszor jobban élhetnek a gyerekeid.

2013. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!