Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a testvérem autista,...

Ha a testvérem autista, esélyes hogy az én gyerekem is az lesz?

Figyelt kérdés
A bátyám 3 évvel idősebb nálam, én egészséges vagyok. Nem tudok róla, hogy a családban volt-e más autista is, de nem hiszem. Félek attól, hogyha nekem lesz gyerekem, ő is autista lesz, erre van esély? Ezt valahogy lehet befolyásolni, hogy egészséges legyen a kisbabám?

2012. jún. 25. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne autista a testvered, akkor is lenne esely ra. Ezt a termeszet befolyasolja.
2012. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne autista a testvered, akkor is lenne esely ra. Egy orvost lenne erdemes megkerdezned errol.
2012. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Van valamennyi genetikai tényező, de nagyon sok más is befolyásolja. Szóval ahogy az előző is írta, ha nem lenne a testvéred autista, akkor is lenne rá esély. Nálunk pl. senki nem az a családban, de autista a gyermekem.

Nem tudod befolyásolni.


És az is lehet, hogy más fogyatékossága lesz, ennek tudatában kell gyermeket vállalni, hogy mindig van valamennyi esély... de attól még ugyanúgy lehet szeretni!

2012. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Befolyásolni sajnos nem lehet, és valamivel tényleg nagyobb a kockázat az esetedben, mint a teljesen érintetlen családokban. De ez a valami tudtommal nagyon kicsi.

Próbálj az Autizmus Alapítvány, vagy az Autisták Országos Szövetsége szakembereinél érdeklődni, ők biztos tudnak ilyen kutatásokról. A honlapokon szerintem találsz elérhetőséget.

2012. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem családjában (közeli családtagok) nagyon sok autista gyerek született. Egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy emiatt ne vállaljak egy gyereket....egészséges lett.

S mint fentebb írták, egészséges családban is előfordulhat.

2012. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Senki nem autista a mi családunkban... rajtam kívül. Ekkora mákom van. 23/L Aspergerrel
2012. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs autista a családban, csak a gyerekem.

Az orvosunk szerint a férjem és én rossz genetikai kombinációja okozHATta.

2012. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!