Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennél, ha kiderülne,...

Heni_10 kérdése:

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a saját gyereked meglop? Mindent elad, amiből pénzt láthat!

Figyelt kérdés
Már nem merem egyedül hagyni a lakásban(17éves)
2013. jan. 28. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudja hogy tuudod? És igy is csinálja?
2013. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem ez, hanem az, hogy miért teszi?

És hol voltál eddig, amíg eljutott ide?

Nem egy tolvaj 17 évest szültél meg. Valahol elindult az úton, csak te másik irányba néztél!


Hogy válaszoljak a kérdésedre: Nagyon súlyos következményei lennének ennek nálunk, ha ne adja Isten idáig eljutnánk! Hosszú, tartalmas beszélgetésnek nézne elébe, és ha nem nyitott rá, nagykorúsítom, és eltarthatja magát, aztán megbeszéljük, hogy sikerült neki. Kikérem magamnak az ilyen viselkedést! De szerencsénkre nem fog ilyesmi előfordulni. Neked is a határozottságot javaslom, ha már idáig nem sikerült!

2013. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
34%

A mai szülők nagy része teljesen alkalmatlan arra, hogy gyereket neveljen. Nem lógsz ki a sorból. Csak egy vagy ebben a mérhetetlen tömegben.


Hatalmas hibát követtél el 17 éven keresztül, és ha nem tudod magadtól hogy hogyan tudod helyre hozni, akkor más ezen nem fog segíteni.

2013. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért tény hogy anyuék is hibásak, de nem egy kisgyerekről beszélgetünk hanem egy 17 évesről, akinek már van saját öntudata és gondolkodása és tudja a sulyát a tetteinek.

Az meg hogy nagykorusitás és egyebek ezektől csak roszabb lesz a dolog butaság.


Előbb megkéne találni az okát a dolognak, mindennek van csak sokan restek utána járni hogy miért hanem egyszerűbb a homokba dugni a fejüket és mondjuk kirakni a gyereket stb.


És félreértés ne essék nem azt irtam hogy ez jó dolog, csak nem mindig a gyerek felé való támadás a legjobb eszköz.

2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Golan Trevize ***** válasza:

Induljunk ki abból, hogy valóban nem a szülő hibája, hogy ide fajultak a dolgok.


Gondolom az elbeszélgetéseken már túl vagytok.

A következő lépés egyértelműen megmondani, hogy rendőrségi feljelentés lesz.

Ha itt sem kap észbe, akkor meg fel kell jelenteni.

2013. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy normális 17 éves lenne, aki tudja a tettei következményeit, akkor nem lopna, főleg nemn a saját szüleitől.


Attól, hogy kirakják, nem lesz rosszabb a helyzet, csak talán felfogja, hogy jééé, anyámékkal sem tehetek meg akármi, mert egy idő után tényleg bajban leszek.


A radikális változtatások előtt tényleg beszélni kell vele és meg kell tudni a lopások okát. De ha eddig eljutottak és fogalma sincs róla, hogy mi az oka, meglepődik, hogy ilyesmi történik, akkor tényleg nem tudom, mennyi esélye van itt a beszélgetésnek. Szakemberi segítség a minimum, amire a szülők rászorulnak. Nagy a baj.


És még egy kérdés, már ne is haragudj: Ebben az esetben kit támadnál, ha nem a gyereket? Jó, hogy nem kell bocsánatot kérnie a szülőknek. Igenis kikérném magamnak ezt a viselkedést, és nagyon durva változtatásoknak nézne elébe! Azért ez mindennek a határa!

2013. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Tizenévesen ugyanilyen voltam.Tesom.cd-it elloptam.Ruhait dugiba felvettem,sminkjeit elajandekoztam,néha penzt is vettem el...igaz nem nagy összegeket.Ennek hatasara kilökött anyam a hazbol,intezetbe kerultem.Mai napig nem talalkoztam vele ,nem is szeretnék utalom.Miert tettem?Kivetelezes a testverek között.Soha nem kaptam.semmit.Baratoknal szerettem volna bevagodni...meg ugy éreztem nem szeret anyám,ami beigazolodott sajnos.Ajanlani tudom:hosszas elbeszelgetes,es kulcsold a szobatokat,ertekeiddel.
2013. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Miért kell kiforgatni???? egy szoval sem irtam hogy bocsánatot kérjen a szülő és hogy dicsérje a meg a gyereket...csakhogy ahelyett hogy kirakom meg egyebek inkább az okát kéne elsőkörbe kideriteni.
2013. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi probléma valószínűleg az inkább, hogy MIRE lop? Bár ezt a kérdező nem osztotta meg velünk, nem kell hozzá túl nagy fantázia; ez a fajta gátlástalanság, a szenvedélybetegekre jellemző, vagy arra akit zsarolnak valamivel, és nagyon fél.

Talán tényleg az lenne az első lépés, hogy ne hagyjátok egyedül a lakásban, legyetek a sarkában, és figyeljétek mit csinál. Ha már eddig nem vettétek észre ( ami kicsit furcsa) legalább az derüljön ki egyértelműen, hogy kábítószerezik, vagy játékgépezik-e, esetleg valakik megfélemlítették? Nem mindegy, hogy gyógyításra, vagy védelemre van szüksége...

2013. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Van 2 fiam, az egyik 20 a másik 26. A kisebbik ellen már rendőrségi körözés van ellene. Saját lakásunkból lopta el a félretett pénzt, aranynyakláncoktól kezdve mindent. Eladta őket egytől egyig. Később kiderült, fiam kocsikat is tör föl, iratokat hamisít meg, és lányokat is futtat. Jelenleg most úgy áll a nyomozás, ha elkapják lecsukják 10 évre. A feleségem teljesen össze van törve, őt most egy idegosztályon kezelik, mert legutóbb amikor a fiam felment a saját lakásunkba, ott eltörte az anyja kezét. Szóval azt tanácsolom, mindenképpen jelentsed fel és ha kell börtönbe kell zárni, mert egy rohadt bűnözö.
2013. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!