Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit éreztetek/éreznétek...

Mit éreztetek/éreznétek akkor, amikor kiderülne/kiderült, hogy soha nem lehet saját babátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Örökbe fogadnék.

baromira el lennék keseredve

2010. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatatlan szomorúság ez egy nőnek és egy férfinak is. Úgy érezném, hogy selejt vagyok, vagy ilyesmi. Nagyon sajnálom azokat, akiknek nem lehet babájuk, el se tudom képzelni, mekkora fájdalom ez.

De mindenképpen azon lennék, hogy mégis legyen valahogy. Örökbe fogadnék. Talán egy örökbe fogadott gyerek és az örökbe fogadó szülő, még jobban tudja becsülni ezt a szeretetet. Sokszor hallottam már ezt, hogy akit nem babaként fogadnak örökbe, mennyire hálás, és mennyire tud szeretni. Bárcsak könnyebben lehetne örökbe fogadni (úgy értem nem telne bele olyan sok időbe), és bárcsak lenne annyi szülő, aki örökbe akar fogadni, mint amennyi gyerek van az árvaházakban.

Ha nem lehet gyermeked, de szeretnél, kívánom neked, hogy sikerüljön még is valahogy, hogy szülő lehess!

2010. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk megmondták 5 évvel ezelőtt,hogy nem lehet egyikőnknek sem!!!Beletörődtünk és éltük az életünk tovább!Nehéz volt...És eltelt 5 év és csoda tötrént,mert most 3 hónapos a babánk ,aki természetes úton fogant!
2010. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!!az utolsó válaszolónak pedig gratulálok a kisbabájához!!!
2010. okt. 13. 09:03
 5/12 A kérdező kommentje:

és igen nagyon szeretnénk kisbabát,holott elég sokan le akarnak róla beszélni (túl fiatalok vagyunk,anyagi helyzet,és én most kezdtem az egyetemet)

már egy éve próbálkozunk,de eddig még semmi...most kezdtem el vizsgálatokra járni,és már most lehetséges,hogy nem lehet soha gyerekem...ez még nem 100%,de már így is elég nehéz...

2010. okt. 13. 09:06
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Két olyan lányt ismerek, akik évekig nem estek teherbe a párjuk mellett. Szakitottak, szétmentek, az új párjukkal pedig született baba. Tudom, ez igy csúnya leirva....
2010. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz lehet ez. Nekem sem jött még össze, de még nem vagyok elkeseredve.

Mindig pozitívnak kell lenni bármennyire is nehéz, hiszen sok pozitív példa is van arra, hogy olyanoknak lett természetes úton gyerekük, akik évekig próbálkoztak és feladták már teljesen. Végső esetben ott az örökbefogadás is.

Orvos mondta:" Amíg egy nőnek van méhe és petefészke, felelőtlenség kijelenteni, hogy 100 %, hogy nem lehet saját gyermeke."

2010. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, ezt nekünk így nem mondták ki...

Egyszer mondták, hogy a férjemnél van valami diffi. Na akkor összetörtem, aztán 10 perc bőgés után hazamentem, mert úgy éreztem, neki az kell, hogy most ott legyek vele. Lelkileg nagyon megviselte a rossz lelet. Aztán javult nála a helyzet.

5 év után lett lombikbabánk (már 1,5 éves lesz). Mi abba a kategóriába tartozunk, akiknek tulajdonképpen semmibaja (minden érték határon belül volt), csak valamiért nem jön a baba.

Voltam bizakodó, összetört, utáltam a kismamákat, aztán teljesen hidegen hagytak, beletörődtem. Majd kis szünet után újra lelkes voltam, és akkor jött a lombik. Elsőre sikerült.

Ami a legrosszabb érzés volt: amikor a barátnőim gyerekeivel játszottam, fogtam őket a kezemben, majd hazafelé az autóban a kis kezük érintésének hűlő nyomait éreztem, és egy akkora űrt, mint egy fekete lyuk.

2010. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

a mi szomszédunknak is egy hónapos a kisfia,és olyan rossz érzés,hogy ők ráadásul nem is akarták a babát,először el is akarták vetetni,de most már nem bánják...

mi meg reménykedhetünk,hogy egyszer talán mégis sikerülhet...

2010. okt. 13. 16:34
 10/12 anonim ***** válasza:

tegnap 10:00 vagyok

Nem szabad nekikeseredni. Tudom, vannak nehéz időszakok, de fel kell állni és menni kell tovább.

Nem elkeseríteni akarlak, de amikor már sikerült a lombikbaba, állatira jól éreztem magam, mondván, hogy ok, most már nincs több lelkizés emiatt. Aha, csakhogy tesót akarunk és én naiv abban bíztam, hogy összejön simán. Hiszen semmi bajunk! Na immár 13 hónapja tesó sehol, és itt a kislányom, akit imádok, mégis újra kezdődik az ördögi játék. De kevésbé súlyosan, mint elsőre.

2010. okt. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!