Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem beszél még többet...

Miért nem beszél még többet három éves kora ellenére?

Figyelt kérdés
Azt, hogy mama, tata, pápá nehezen ,de mondja. Mást nem akar és gyanús, hogy mutogatással kezdi kompenzálni a szája tehetetlenségét vagy beszédre nem hajlandóságát . A doktornő azt mondja, várunk még. Valakinek van tapasztalata hasonló problémával küzdő kisfiúval?

2013. febr. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 hónap mulva lesz 3 éves ..nekem sem beszél.. (kb70 szó amit tud) nem is küldtek el titeket semmilyen további vizsgálatokra? a mutogatáson kívül,hogy fejezi ki magát? van még valami amiben lemaradása van? szobatiszta? nekünk javasolták a közösséget hátha az beindítja kb 1 hónap mulva megy is... :(
2013. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Golan Trevize ***** válasza:
Bármilyen közösségbe jár rendszeresen?
2013. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne várjatok! Első lépésként én hallásvizsgálatot javasolnék (pl. EduKid, ha Bp-en laktok, őket ajánlanám, sajnos fizetős, de profik). Aztán nézesd meg logopédussal, mert szerintem itt az ideje a beszédindításnak. Ha szükséges, valami mozgásterápia is sokat segíthet a beszéd beindulásában, de ebben a logopédus majd ad tanácsot. 3 évesen még ha fiú is, 4 szó azért elég kevés.

A ti beszédeteket mennyire érti meg?

2013. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

annyira furcsák az orvosok... enyém 2 évesen 15 szót használt és küldtek, mindenféle rém dolgokkal riogattak minket, 1 évig rettegtünk, hogy baj van a gyerekkel mikoris szépen behozta a lemaradását.

tiednek 3 szava van 3 évesen és várjatok?

szerintem ez már a két véglet, induljatok el! ha gond van akkor már így is rengeteg pótolni valója van, ha nincs gond akkor meg egy jó szakember pár alkalommal be tudja indítani a beszédet.


amúgy nincs semmi más probléma? szobatiszta, nincs furcsasága, mozgásban mindent időben teljesített?

2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 és fél éves a kisfiam.3 évesen kb pont ott tartott a beszédben ahol ti.

4 évesen kezdte az ovit, azóta a szókincse hatalmasat nőtt, konkrétan mindent mond azóta csak fatális hibákkal.Megcserél betűket, vagy lehagyja a szavak végét.


A gyerekorvos folyamatosan azt mondta hogy koraszülött is, fiú is, nem baj majd beindul.Ha a hallásával nincs baj, akkor nincs baj.

Elvittem nevelési tanácsadóba beszédindításra (itt ott van a logopédus is).Onnan konkrétan elküldtek hogy azért mert én azt mondom hogy nem beszél a gyerek, ők nem foglalkoznak vele, majd ha az óvoda küldi...Köpni nyelni nem tudtam, mert egyszerűen nem értem hogy ehez miért kell ovi, csak tudom hogy nem beszél a gyerekem.

Na az ovi szeptemberben azonnal küldött is, mentem a papírokkal (amiben az óvónő több problémát is megjelölt), és felvettek előjegyzésbe hogy majd hívnak időpontért.

Azóta 2 napja kaptam időpontot.


Mi sajnos nem tehettük meg hogy magán szakemberhez forduljunk, mert nincs rá pénzünk.

De azt javaslom ha ti megtehetitek akkor menjetek, mert államilag a saját tapasztalatom alapján nem igazán foglalkoznak vele. :(

2013. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én csak az öcsémről tudok nyilatkozni. 3 éves kor előtt egy szót nem volt hajlandó mondani.. Anyuék már azt hitték néma. Aztán 3 és fél évesen elkedzett beszélni folyamtosan, igen nagy szókinccsel. Ma mérnök ember. :)
2013. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, a testvérem 4 éves koráig gyakorlatilag néma volt, de azért mert a nagyanyám nevelte és nem szólt hozzá túl sokat, mert nem szerette, mert fiúgyerek volt.


Ha ilyesmi nincs a háttérben, akkor érdemes lenne már most logopédushoz menni.


A jó hír, hogy a testvérem 7 éves korára megtanult beszélni, jelenleg informatikus és el tudja tartani magát. szóval van még remény.

2013. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!